Trendy

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Metal Heilung + Lili Refrain

Heilung + Lili Refrain

Organizer: Knock Out Productions

Heilung + Lili RefrainAbout the eventArtists

About the event

Heilung w Polsce! Na koncert zapraszamy 2 listopada do Centrum Kongresowego ICE Kraków! Gościem specjalnym całej europejskiej trasy Heilung będzie Lili Refrain – włoska gitarzystka, kompozytorka i performerka.Heilung + Lili Refrain bilety na koncert w Krakowie już dostępne.

O zespole Heilung 

Heilung gościł w Polsce m.in. podczas tegorocznej edycji Mystic Festival w Gdańsku, a tym razem wystąpi w Krakowie, by promować płytę "Drif", która ukaże się 19 sierpnia nakładem wytwórni Season Of Mist.

 

Słowo „heilung” oznacza po niemiecku "wyleczenie" lub "uzdrowienie", a muzyka grupy, która nosi tę nazwę zdecydowanie posiada wartości terapeutyczne. Eksperymentalny mroczny folk, który wykonują artyści tego kolektywu rozbudza wyobraźnię oraz zabiera w podróż w czasie. 

 

Kai Uwe Faust, Christopher Juul i Maria Franz, którzy są głównymi postaciami powstałego w 2014 roku tria, natchnienia szukają w czasach średniowiecza oraz szeroko pojętej kulturze nordyckiej. Zespół Heilung zwrócił na siebie uwagę dość szybko, bo z ich grania przebija szczerość, pasja oraz znajomość czasów sprzed stuleci. Nic dziwnego, że na muzykę grupy uwagę zwrócili twórcy serialu "Wikingowie" i wykorzystali jej fragment w przebojowej serii. Heilung gościł już w Polsce i zostawił po sobie wielkie wrażenie występem z pogranicza imponującego wizualnie performance'u i dawnego pogańskiego rytuału. 

Lili Refrain

W metalu i sąsiednich nurtach mamy miejsce na posępne pieśni o przemijaniu, rycerskie tokowanie w stalowej zbroi, świat stojący w płomieniach i wiele innych rzeczy. Lili Refrain zakręca w jeszcze inny kierunek, bo gdy z naszej cywilizacji pozostają jedynie zgliszcza, ona wychodzi i śpiewa wszystko, co podpowiada jej serce. 

 

Tegoroczna “Mana” ukazuje rozwój artystki, a psychodeliczno-ambientowe rozlewiska zapowiadają serię kolejnych kataklizmów. Jeśli żegnać się ze wszystkim, to tylko tak.

 

Artists

Similar events

Organizer's other events

Show all

See also