Trendy

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Teatr Teatr tańca Platform East (część 18-20)

Platform East (część 18-20)

Organizer: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Platform East (część 18-20) About the event

About the event

„Oh Well” Część 1-26 składa się z dwudziestu sześciu improwizacji solowych wykonywanych przez Andrew Morrisha w dziesięciu miastach na całym świecie - bilety na spektakle w Słodowni są dostępne w sprzedaży.

Andrew jest australijskim performerem, który od trzydziestu pięciu lat tworzy i prezentuje swoje improwizacje w Australii, Stanach Zjednoczonych Ameryki i Europie. Obecnie jest beneficjentem stypendium Dance Fellowship przyznawanego przez Australia Council for the Arts. Przeplatając język i ruch w połączeniu z ogromnym zaangażowaniem w komunikację, Andrew tworzy tragikomiczne utwory, które są zarówno zabawne jak i poruszające. Nie potrafi opisać tematów, nad którymi pracuje, ponieważ stale się zmieniają i są często nieświadome, jednakże mocno oddziałuje na niego świat, w którym obecnie żyjemy. Praca improwizacyjna oznacza, że tematy wyłaniają się w sposób subtelny i nieprzewidywalny.
Spektakle „Oh Well” prezentowane w ramach Platform East – Berlin &Eastern Europe, platformy dla artystów australijskich i projektów australijsko-europejskich, której kuratorem jest Rosalind Crisp/Omeo Dance. Działalność platformy wspierana jest przez rząd Australii w ramach programu finansowania kultury i sztuki „Catalyst”. 

„Crisp &Wiget” to spektakl, w którym australijska choreografka i tancerka Rosalind Crisp oraz zamieszkały w Berlinie szwajcarski kompozytor i instrumentalista Bo Wiget zapraszają widzów na intymną komunię dwóch zasadniczych form ekspresji – tańca i muzyki. Czerpiąc z elementów wspólnych i dysonansów występujących w praktyce każdego z nich, artyści zagłębiają się lub prześlizgują pomiędzy grą na całym swoim instrumencie (ciele albo wiolonczeli) lub rozplataniu go na odrębne kawałeczki. Dialog pomiędzy nimi rozciąga się i zakrzywia, podczas gdy ich intuicyjne reakcje na naszą niszczejącą planetę przenikają ich grę.
Spektakl „Crisp &Wiget” powstał w ramach Platform East – Berlin &Eastern Europe, platformy dla artystów australijskich i projektów australijsko-europejskich, której kuratorem jest Rosalind Crisp/Omeo Dance. Działalność platformy wspierana jest przez rząd Australii w ramach programu finansowania kultury i sztuki „Catalyst” oraz przez Tanzfabrik Berlin. Premiera „Crisp &Wiget” odbyła się w październiku 2016 r. podczas festiwalu Ganz New w Zagrzebiu.

 

Rosalind Crisp jest jedną z najbardziej renomowanych tancerek i choreografek w Australii. W ciągu trwającej już trzydzieści lat kariery stworzyła istotny dorobek artystyczny będący odpowiedzią na liczne zamówienia i propagujący wymianę kulturalną między Europą i Australią. W latach 2004-2012 Rosalind była współpracownikiem choreograficznym w Atelier de Paris-Carolyn Carlson w Paryżu, które kierowało jej zespołem francuskich tancerzy i organizowało jego występy. 

Bo Wiget jest kompozytorem, wiolonczelistą i performerem. Komponuje muzykę koncertową, teatralną i taneczną, m.in. dla Sing-Akademie zu Berlin, Deutsche Staatsoper Berlin, Schauspielhaus Bochum i Schauspielhaus Zurich. Współpracował z takimi artystami jak Meg Stuart (Damaged Goods), Stefan Kaegi (Rimini Protokol), teatr Wunderbaum czy Christoph Frick. Od 2008 r. Bo Wiget tworzy performanse solowe oraz w ramach duetu Beide Messies z Andreasem A Müllerem, które były prezentowane w Berlinie, Brukseli, Lipsku, Paryżu, Tallinie i Zurychu. 

Similar events

See also