Trendy

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Koncerty Rock G3 - Joe Satriani, John Petrucci, Uli Jon Roth

G3 - Joe Satriani, John Petrucci, Uli Jon Roth

Organizer: Go Ahead

G3 - Joe Satriani, John Petrucci, Uli Jon RothAbout the event

About the event

Zapraszamy na wyjątkowy koncert G3! Joe Satriani, John Petrucci (Dream Theater) i Uli Jon Roth (były członek Scorpions) zagrają 19 marca na warszawskim Torwarze! Bilety są w sprzedaży - nie ma na co czekać!

G3 koncert harmonogram:

18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - Uli Jon Roth
20:05 - John Petrucci
21:10 - Joe Satriani
22:10 - G3 jam

Znany na całym świecie wirtuoz gitary, Joe Satriani, zapowiedział na początek przyszłego roku premierę swojego szesnastego solowego albumu – „What Happens Next”. Krążek łączy się z ogłoszeniem trasy koncertowej obowiązkowej dla każdego fana gitarowego brzmienia. Na wyjątkowym tourne po Europie, rozpoczynającym się w Moskwie a kończącym w Glasgow, oprócz Joe Satrianiego zagrają John Petrucci, współzałożyciel Dream Theater, oraz Uli Jon Roth, były gitarzysta Scorpions.   
To kolejna seria słynnego cyklu G3, w ramach którego koncertowali najważniejsi współcześni gitarzyści, m.in. Steve Vai, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson.
Satriani to jeden z najważniejszych gitarzystów w historii muzyki rockowej. Prawdziwą legendą stał się w momencie wydania swojego przełomowego krążka Surfing With The Alien w 1987 roku. Jest nauczycielem tak ważnych gitarzystów jak Kirk Hammet czy Steve Vai, przez wielu uważanym za prawdziwego i jedynego następcę Jimiego Hendrixa. W latach 80-ych współpracował między innymi z Mickiem Jaggerem czy Deep Purple. Jest także członkiem supergrupy Chickenfoot, w której skład oprócz niego wchodzą Sammy Hagar, Michael Anthony (Van Halen) i Chad Smith (RHCP). W trakcie swojej kariery Joe Satriani 15 razy był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance, a jego płyty pokrywały się złotem i platyną na całym świecie. Do pracy nad nowym albumem Satriani zaprosił najznakomitszych gości – na krążku usłyszeć można Glenna Hughesa (Deep Purple/Black Country Communion) i perkusistę Chada Smitha (Red Hot Chili Peppers). Satriani kolejny raz zdecydował się też na współpracę producencką z Mike Fraserem, znanym z kolaboracji m.in. z AC/DC.

 

Similar events

See also