Masz dostęp do niemal całej muzyki świata za dwadzieścia–trzydzieści złotych miesięcznie (a jak nie przeszkadzają ci pojawiające się raz na jakiś czas reklamy, to możesz i mieć ją za darmo). Możesz słuchać jej na telefonie, na komputerze, w słuchawkach i bez nich, w samochodzie, pod prysznicem, na imprezie – innymi słowy: wszędzie. A mimo to ludzie wciąż kupują płyty CD, które przecież miały wyginąć niczym dinozaury. Co więcej – kupują je coraz chętniej. Jak to możliwe i czy w ogóle ma to sens?
Starcie tytanów! Manchester United i AC Milan zmierzą się na Tarczyński Arena we Wrocławiu
Już 15 sierpnia na Tarczyński Arena we Wrocławiu zmierzą się ze sobą drużyny Manchesteru United i AC Milanu.
27.07.2026
Redakcja
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
Wielkie marki w Polsce
W ostatnich latach polscy fani przyzwyczaili się, że jeśli chodzi o możliwość zobaczenia najlepszych klubów piłkarskich na świecie w naszym kraju, na udział polskich ekip w Lidze Mistrzów raczej nie ma co liczyć. Czasem jednak zdarza się, że uznane marki przyjeżdżały do nas rozegrać spotkania towarzyskie. Jednak takiego meczu, jak ten jeszcze nie było. 15 sierpnia Manchester United i AC Milan rozegrają na Tarczyński Arena we Wrocławiu sparing, będący ostatnim etapem przygotowań do nadchodzącego sezonu. Nie ma tu więc mowy o byle rozgrzewkowym kopaniu. Najlepsi piłkarze, którzy jeszcze nie tak dawno brali udział w Mistrzostwach Świata, wyjdą na boisko, by pokazać trenerom swoją świetną formę i gotowość do gry przeciwko najlepszym ekipom w Europie.
Historia i teraźniejszość
Na wyobraźnię kibiców z pewnością zadziała mocno historia. Manchester United i AC Milan to jedne z najbardziej uznanych marek na świecie, wygrywających seriami najważniejsze trofea, w których barwach biegali najlepsi piłkarze w historii, laureaci Złotych Piłek i wielu innych nagród indywidualnych. Dziś jednak również takich nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na postać Luki Modricia, który pomimo zaawansowanego wieku jak na piłkarza, będzie ważnym elementem drugiej linii klubu z Mediolanu w przyszłym sezonie. Z kolei Bruno Fernandes w ubiegłym sezonie pobił rekord liczby asyst w jednych rozgrywkach – aż 21 w 38 spotkaniach.
Biorąc pod uwagę, że dla Milanu i United będą to ostatnie sprawdziany przed sezonem, spodziewamy się, że na boisku pojawią się najważniejsi zawodnicy drużyn. Mówimy jednak o tak mocnych ekipach, że postaci rezerwowe także mogą elektryzować, szczególnie, że każdy mecz sparingowy, to dla nich szansa, by spróbować przekonać trenera, że to właśnie oni zasługują na wyjście w pierwszym składzie w następnym meczu. To będzie prawdziwa piłkarska uczta!
Poprzedni artykuł











