Kariera Young Leosi rozwinęła się błyskawicznie i jak często bywa w takich przypadkach, pojawiły się obawy o to, że równie szybko się zakończy. Nic takiego jednak nie ma miejsca.

Moc atrakcji dla dzieci na początek nowego roku!
Sprawdź nasze rekomendacje teatralnych adaptacji klasycznej literatury dziecięcej, które warto zobaczyć w styczniu i lutym. Ale to nie wszystko! Wśród naszych “polecajek” jest też sceniczna adaptacja kultowego komiksu “Tytus, Romek i A'Tomek” oraz wspaniała wystawa prawdziwych artefaktów wydobytych z wraku Titanica, która przyjechała do Polski prosto z Muzeum Nauki w Pittsburghu.
02.01.2025
Aleksandra Gieczys
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
4 wyjątkowe pomysły na kulturalne aktywności, które pomogą magicznie zacząć 2025 rok!
Z naszego eBiletowego katalogu familijnych atrakcji wybraliśmy dla was trzy wspaniałe sceniczne adaptacje klasycznych utworów dla dzieci, na których dorastały całe pokolenia. Są to sztuki, które na nowo interpretują ukochane historie znane nie tylko z książek, ale też z filmów i komiksów!
Z kolei dla mniejszych i większych miłośników historii mamy interaktywną wystawę, która pomaga cofnąć się w czasie do 1912 roku, kiedy to najbardziej luksusowy i zaawansowany technologicznie statek swojej epoki RMS TITANIC wyruszył w swoją pierwszą i niestety ostatnią podróż.
Przeczytaj też:
TITANIC – The Artifact Exhibition
Wystawę Muzeum Nauki w Pittsburghu poświęconą Titanicowi do tej pory obejrzało na całym świecie ponad 35 milionów widzów. W Polsce ekspozycję zwiedzać można do 30 marca 2025 roku w warszawskim Soho Art Center przy ulicy Mińskiej 63.
Na powierzchni 1500 m2 umieszczono ponad 150 oryginalnych eksponatów wydobytych z wraku Titanica – pamiątki po pasażerach i załodze oraz elementy wyposażenia statku.
By goście wystawy mogli doświadczyć historii Titanica w sposób niezwykle realistyczny twórcy wystawy zbudowali rekonstrukcje pełnowymiarowych luksusowych pomieszczeń statku, które jeszcze bardziej pozwolą przenieść się w czasie do 1912 roku.
Komfort zwiedzania i możliwość poznania prawdziwych historii dot. wydarzeń i pasażerów feralnego rejsu zapewni zwiedzającym audio przewodnik w języku polskim lub angielskim.
“Niekończąca się historia” w Teatrze Rampa
Ależ to był hit! Kto z nas w młodości nie widział tego filmu i nie śpiewał towarzyszącej mu piosenki Limahla? Dzięki adaptacji Teatru Rampa znowu możemy wrócić do świata Fantazjany – wykreowanej przez Michaela Endego i zekranizowanej przez Wolfganga Petersena w latach 80 – zabierając do niej nasze pociechy.
Twórcy teatralnej inscenizacji “Niekończącej się historii” zadbali o to, by w ich spektaklu nie zabrakło legendarnej muzyki, ukochanych bohaterów i pozytywnych wspomnień. Akcja przedstawienia bezpośrednio nawiązuje do Wielkiego Poszukiwania Atreju i przygody Sebastiana. Różnicę stanowi jednak tutaj wiek Bastiana, który w adaptacji Rampy jest ojcem nastoletniego chłopca i to właśnie jego syn trzydzieści lat później wyruszy do Fantazjany śladami swojego taty.
“Dzieci z Bullerbyn” w Teatrze Syrena
To kolejna uwielbiana historia, która będzie odpowiednia dla osób w każdym wieku! W wydaniu Teatru Syrena opowieść o paczce przyjaciół mieszkających w malowniczej, sympatycznej osadzie Bullerbyn wiernie oddaje klimat oryginalnej powieści Astrid Lindgren. Zwariowanym przygodom małych bohaterów towarzyszy jednak dużo muzyki i tańca, by najmłodsi widzowie mieli jeszcze więcej okazji do serdecznego śmiechu.
“Tytus, Romek i A’Tomek” w Teatrze Kamienica
Legendarny i pełny zwariowanego poczucia humoru komiks Papcia Chmiela doczekał się teatralnej adaptacji! Spektakl “Tytus Romek i A’Tomek czyli Jak zostać Artystą” Teatru Kamienica powstał w oparciu o historie Henryka Jerzego Chmielewskiego o przygodach szympansa Tytusa, harcerzy Romka i A’Tomka oraz profesora T’alenta. W przedstawieniu wraz z nimi wyruszymy w pełną śmiechu podróż wannolotem do Paryża i Londynu, a tam mali widzowie poznają najważniejsze zabytki architektoniczne.
Inscenizację dopełnia oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi oraz multimedialne projekcje, które angażują dziecięcą publiczność i wzbogacają tradycyjną narrację o innowacyjne efekty wizualne i dźwiękowe.
Przeczytaj też:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł