Media społecznościowe obiegło zdjęcie… oryginalnego składu Acid Drinkers! Szykuje się wielki powrót do korzeni?
KSU rusza w trasę. Wraca ze szczególnym albumem
KSU nie daje swoim fanom o sobie zapomnieć. Przeciwnie, zespół przygotował dla nich prawdziwą gratkę. Niebawem rusza w trasę, a do tego, w szczególny sposób przypomina o istotnym albumie.
14.08.2024
Urszula Korąkiewicz
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
46 lat. Tyle KSU są już na scenie. Ale punkrockowi weterani wciąż nie zwalniają tempa i szykują dla fanów kolejne niespodzianki. Jedną z nich jest pierwsze w historii wydanie na LP i kasecie oraz reedycja na CD albumu “Nasze Słowa”. To gratka dla fanów i prawdziwie kolekcjonerska pozycja.
Dodatkową atrakcją nowej odsłony krążka, na którym finalnie znajdzie się aż 21 piosenek, będą trzy utwory: “Igła i Mak”, w zupełnie nowej wersji z refrenem, “King Kong” oraz “Frustracja”, nigdy wcześniej nie publikowane na oficjalnych płytach. Jednocześnie na krążku nie zabrakło dobrze znanych numerów m.in. “Kto Cię obroni Polsko?”, “Dziwne Drzewa”, “Awaria Obrazu” oraz oczywiście tytułowy “Nasze Słowa”.
Muzycy zawarli dodatkowo na płycie wszystkie oryginalne ślady, które pierwotnie, 20 lat temu, nie weszły na płytę. Jest to o wiele lepiej brzmiący od pierwowzoru materiał, wzbogacony o specjalne bonusy, a wszystko to w trzech formatach: CD, LP i MC, czyli na kasecie. A to nie koniec niespodzianek.
KSU bowiem rusza w ogólnopolską trasę koncertową “Idź pod prąd 2024”. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne organizowane jest z okazji 35. rocznicy wydania analogowego kultowej płyty “Pod Prąd”. Zespół wystąpi m.in. w Krakowie, Opolu, Łodzi, Lublinie, Warszawie, Gdyni, Szczecinie, Wrocławiu, Białymstoku, Zabrzu czy Toruniu.
Praktycznie wraz z jesienną trasą KSU, do kin trafi szczególny materiał – film “Idź pod prąd”, z rozmachem opowiadający historię zespołu.
Akcja filmu rozpoczyna się w drugiej połowie lat 70. w Ustrzykach Dolnych, gdzie kilku niezdyscyplinowanych uczniów ustrzyckiej szkoły postanawia zostać punkami, założyć zespół i grać rocka. Jednym z założycieli zespołu zostaje charyzmatyczny, zbuntowany nastolatek Eugeniusz “Siczka” Olejarczyk (Ignacy Liss). Zainspirowani – usłyszaną w Radio Wolna Europa – muzyką zespołu Sex Pistols wysyłają do radia list z prośbą o więcej „muzyki wolnych ludzi”. Ku ich zdumieniu list zostaje odczytany w audycji na żywo, a stacja zaczyna emitować cotygodniowy program dotyczący muzyki punk.
Działania chłopców zostają również zauważone przez przedstawicieli PRL-owskiego aparatu represji. Oficer SB, Jerzy Majak (Piotr Głowacki) wzywa Siczkę na przesłuchanie i daje mu wyraźnie do zrozumienia, że Ustrzyki Dolne to nie Londyn i że na terenie jego gminy żadnego “punka” nie będzie. Nie zważając na groźby, KSU dąży do spełnienia muzycznych marzeń i rośnie w siłę – w końcu staje się jednym z najważniejszych przedstawicieli sceny, a jednocześnie, solą w oku SB.
Film w kinach już 27 września.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł