Większość z nas kojarzy tę stację muzyczną jako epicentrum alternatywy, choć jej początki są ściśle związane z promowaniem muzyki dla widzów 30 plus. Rzadko jednak wspomina się o "okresie przejściowym" Vivy Zwei, czyli czasie pomiędzy fazą oldiesową i alternatywną, kiedy to na antenie "Dwójki" można było zobaczyć teledyski m.in. Scatman Johna oraz Ricky'ego Martina.
Red Hot Chili Peppers
Rok 1991 zapisał się złotymi nutami w historii muzyki alternatywnej. To wtedy wydany został album "Metallica", Nirvana zdetronizowała Michaela Jacksona, przejmując pierwsze miejsce na liście przebojów "Billboardu", a do mainstreamu przedarli się kalifornijscy funkrockowcy z Red Hot Chili Peppers. Miejsce na światowych scenach zapewniła im ballada "Under the Bridge", która pierwotnie miała pozostać jedynie wierszem w zeszycie.







