Wujaszek Wania

Wujaszek Wania

SPRAWDŹ BILETY

Jedno z najważniejszych dzieł Antoniego Czechowa w kanonie literackiej klasyki - Wujaszek Wania w Teatrze Ludowym w Krakowie! Zapraszamy już 14 i 15 grudnia. Spektakl w ramach FESTIWAL POLSKA W IMCE. Niecodzienny Festiwal Teatralny. Wujaszek Wania bilety już w sprzedaży!

O spektaklu Wujaszek Wania

Cała złożoność psychologiczna bohaterów Wujaszka Wani, ich rozterki, tęsknoty, paradoksalnie, doskonale rymują się z dylematami i kondycją współczesnego człowieka, który nagle stanął w obliczu wyborów ostatecznych, został zmuszony do postawienia pytań fundamentalnych. Pytania o sens życia w świetle podjętych niegdyś decyzji, o zasadność wyborów, które prowadzą nas na trudne ścieżki losu, o prawo do szczęścia, miłości i nieskrępowanego życia. Kiedyś mogły nam się wydawać jedynie romantyczne, odległe, typowe dla bohaterów literackich. Jednak dziś, w roku 2022, kto z nas nie miał podobnych refleksji? Przecież, podobnie jak bohaterowie Czechowa, obserwujemy, jak dewaluują się dawne wartości, kruszeją systemy, na naszych oczach rozpada się świat, który znamy. Ale nie tylko się rozpada, sami wciąż odkładamy go na później, jak spełnienie, nadzieje, życie.

Wujaszek Wania Teatr 6 piętro obsada:

 • Aleksander Seriebriakow - emerytowany profesor: Kajetan Wolniewicz
 • Helena - jego żona: Roksana Lewak/Anna Pijanowska
 • Sonia - jego córka z pierwszego małżeństwa: Maja Pankiewicz/ gościnnie /: Anna Pijanowska
 • Maria Wojnicka - wdowa po tajnym radcy, matka pierwszej żony profesora: Barbara Szałapak
 • Iwan Wojnicki - jej syn: Piotr Pilitowski
 • Michaił Astrow - lekarz: Piotr Franasowicz
 • Ilja Tielegin - zubożały ziemianin: Tadeusz Łomnicki
 • Marina - stara niania: Jadwiga Lesiak (gościnnie)
 • Robotnik: Piotr Piecha
 • Dziewczynka: Pola Galica – Galoch (gościnnie)/Gabriela Sarbiewska (gościnnie)

Wujaszek Wania twórcy:

 • Tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska
 • Reżyseria: Małgorzata Bogajewska
 • Scenografia: Anna Maria Karczmarska
 • Muzyka: Bartłomiej Woźniak
 • Reżyseria światła: Dariusz Pawelec
 • Inspicjent, sufler: Manuela Nowicka

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wujaszek Wania
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Wujaszek Wania BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/