Kim jesteście? - na podstawie Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen

Kim jesteście? - na podstawie Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen

Zapraszamy na spektakl Kim Jesteście?, który odbędzie się w kwietniu w Teatrze Lalka w Warszawie. Kim jesteście? bilety już dostępne. 

Spektakl Kim jesteście w Teatrze Lalka

Anna Maria Jopek wystąpi w Teatrze Lalka w widowisku pt. Kim jesteście? - na podstawie Ordo Virtutum. Średniowieczny dramat liturgiczny Hildegardy z Bingen prybliża temat odwiecznej walki dobra ze złem.  Człowiek, który wystawiony jest na pokusy świata, poddany zostaje próbom sił. Dzieło, o charakterze psychomachii, napisane w 1151 roku, zachwyca warstwą muzyczną, poetyckim językiem metafory i symboliki.

 

Powraca to refleksja nad harmonią świata, jej naruszeniem i  odzyskaniem, a także nad miejscem człowieka w kosmosie. Wpisane w utwór wizje słynnej mistyczki, kompozytorki i uzdrowicielki otwierają przestrzeń ikonograficznych skojarzeń. 

 

​Dramat zyskuje współczesne brzmienie i wymiar dzięki interpretacji Anny Marii Jopek oraz Natalii Czekały, Krzysztofa Guzewicza i aktorów Teatru Lalka. 

Widowisko jest współprodukcją Teatru Lalka i Festiwalu Nowe Epifanie.

Twórcy i obsada

Scenariusz: Aleksandra Rembowska
Kierownictwo muzyczne: Natalia Czekała, Krzysztof Guzewicz
Reżyseria: Jarosław Kilian

 

W obsadzie:

Bartosz Budny, Natalia Czekała (gościnnie), Rafał Derkacz, Beata Duda-Perzyna, Grzegorz Feluś, Krzysztof Guzewicz (gościnnie), Aneta Harasimczuk, Anna Maria Jopek (gościnnie), Irena Jun (goscinnie) Franciszek Kydryński (gościnnie), Agnieszka Mazurek, Andrzej Perzyna, Olga Ryl–Krystianowska  

 

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kim jesteście? - na podstawie Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/