IDA KAMIŃSKA

IDA KAMIŃSKA

Bilety na spektakl Ida Kamińska w Teatrze Żydowskim w Warszawie już dostępne! Spektakl grany jest w sali kameralnej przy ulicy Senatorskiej 35. Spektakl Ida Kamińska bilety już w sprzedaży!

O spektaklu Ida Kamińska, Teatr Żydowski

Monodram w reżyserii Gołdy Tencer przywróci pamięć o tej wyjątkowej artystce. Rola Idy Kamińskiej w rozwoju polskiego teatru XX wieku jest nieoceniona. Oprócz aktorstwa i reżyserii zajmowała się również tłumaczeniem sztuk teatralnych, była autorką tekstów dramatycznych i pedagogiem. W swoim życiu zagrała 124 role, wyreżyserowała 65 przedstawień, przetłumaczyła na język jidysz 58 sztuk, dokonała kilku adaptacji dramaturgicznych, napisała dwa dramaty. Po wojnie objęła dyrekcję Państwowego Teatru Żydowskiego w Warszawie, którym zarządzała aż do momentu emigracji do Stanów Zjednoczonych. 

Obsada i Tworcy spektaklu Ida Kamińska, Teatr Żydowski

Obsada: Joanna Szczepkowska

Reżyseria i scenariusz: Gołda Tencer

Autor sztuki „Mój Teatr”: Henryk Grynberg

Muzyka n zywo: Maurycy Idzikowski, Radek Polakowski, Paweł Szamburski

Scenografia i kostiumy: Izabela Chełkowska

Ida Kamińska informacje

Ida Kamińska – wybitna artystka teatralna i filmowa, reżyserka, pierwsza polska Ida, która została wyróżniona Oscarem – w 1966 roku statuetkę otrzymał czechosłowacki film „Sklep przy głównej ulicy” w reżyserii Jána Kadára i Elmara Klosa, w którym główną rolę zagrała właśnie dyrektorka warszawskiego Teatru Żydowskiego. Wciąż pozostaje jedyną polską aktorką, która otrzymała nominację do tej niezwykle prestiżowej nagrody za najlepszą rolę kobiecą.

 

Ida Kamińska bilety na spektakl w Teatrze Żydowskim w Warszawie dostępne na eBilet.pl! Spektakl Ida Kamińska - nie przegap!

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

IDA KAMIŃSKA
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/