Teatr w Chmurach - festiwal

Teatr w Chmurach - festiwal

Teatr w Chmurach - czyli sztuka teatralna na najwyżej położonej scenie w Polsce. Przed nami kolejna odsłona kultury na najwyższym poziomie - w przenośni i dosłownie. Na deskach sceny teatralnej zlokalizowanej na 34. piętrze najwyższego budynku północnej Polski, Olivia Star, wystąpią aktorzy, których wielki dorobek sceniczny przez lata kształtował polską kinematografię i teatr - Krystyna Janda, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Tomasz Karolak i Jan Peszek. Teatr w Chmurach bilety już dostępne.

 

Tak nadzwyczajne okazje spotkań ze sztuką nie zdarzają się zbyt często - wybitni aktorzy, na co dzień zachwycający widzów stołecznych teatrów, przyjeżdżają do Gdańska, by podbić serca mieszkańców Trójmiasta kultowymi już w Polsce spektaklami - Shirley Valentine i Kwartet dla czterech aktorów.

Teatr w Chmurach spektakle

24 i 25 lipca przed publicznością, liczącą zaledwie 300 osób, wystąpi Krystyna Janda - aktorka określana mianem ikony polskiej sceny teatralnej. Krystyna Janda po raz kolejny zachwyci widzów swoim uwielbianym przez wielu monodramem Shirley Valentine. Choć spektakl odgrywany jest przez aktorkę już od ponad 30 lat, pierwszy raz odbędzie się w tak wyjątkowych okolicznościach - z widokiem na zachodzące słońce nad całym Trójmiastem i Zatoką Gdańską.

 

Sztuka Shirley Valentine to przepełniona ironią komedia, opowiadająca o losach kobiety, której wielkie plany i marzenia legły w gruzach. Shirley od lat wiedzie życie “kury domowej”, której obowiązki ograniczają się do gotowania, sprzątania i dbania o dom. Czterdziestolatka postanawia jednak odmienić swój los i wyjechać w szaloną podróż…

 

Kilka dni później, w dniach 28 i 29 lipca, na scenie 34. piętra odegrana zostanie sztuka Kwartet dla czterech aktorów, w doskonałej obsadzie Andrzeja i Mikołaja Grabowskich, Tomasza Karolaka oraz Jana Peszka.

 

Kwartet dla czterech aktorów, to sztuka znakomitego kompozytora i muzykologa Bogusława Schaeffera. Prezentuje perypetie artystów - muzyków, którzy w poszukiwaniu ideału sztuki i formy sięgają po wszystkie dostępne środki wyrazu scenicznego, badają rozmaite konwencje teatralne, doskonale się przy tym bawiąc. Aktorzy zapraszają widzów do inteligentnej, doprowadzonej do granic absurdu gry, opierającej się na zabawie ojczystym językiem. Codzienna mowa staje się narzędziem, za pomocą którego otwarte zostają niezbadane przestrzenie wieloznaczności słów, absurdalnych skojarzeń i odważnych point. 

 

To spektakl zupełnie wyjątkowy, który w znacznej mierze jest improwizacją prowadzoną przez wybitnie uzdolnionych aktorów. Zaskakujące widza niespodzianki, znakomite aktorstwo i zmienność konwencji - to właśnie czeka na publiczność 150 metrów nad ziemią. 

 

Atmosferę, podobnie jak podczas pierwszego wydarzenia z cyklu, dopełni wyjątkowość miejsca - przeszklone do wysokości 6 metrów 34. piętro budynku Olivia Star, które przyjmie na każde przedstawienie jedynie około 250 gości, tworząc intymną i kameralną aurę, która pozwoli oddać się sztuce w zupełności. 

 

Dodatkowo, bardzo unikalnym i niespotykanym dotychczas aspektem tych wieczorów, będzie możliwość zakupienia biletów z kolacją w fine dining’owej restauracji ARCO by Paco Pérez (680 / 690 PLN)  lub śródziemnomorskiej Treinta y Tres (319 / 329 PLN), zlokalizowanych na 33. piętrze Olivia Star. To doskonałe przedłużenie tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia i wyśmienity pomysł na bardzo kompletny wieczór pełen emocji, o których po prostu nie sposób zapomnieć.

 

Pierwsze wydarzenie “Teatr w Chmurach” okazało się wielkim sukcesem - bilety na przepełniony muzyką spektakl “Take Five i Ja”,  czyli monodram  Renaty Gorczyńskiej w gwiazdorskiej obsadzie Katarzyny Figury, wyprzedały się w mgnieniu oka. Goście, którym udało się zakupić wejście na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podkreślali wyjątkowy klimat tego wieczoru, którego nie sposób doznać w żadnym teatrze, do którego przychodzą zazwyczaj. Niewielka widownia, bliski kontakt z artystą, doskonała akustyka i najpiękniejsze widoki całe Trójmiasto - to przepis na spotkania z kulturą, które zachwycą i zapadną w pamięci na długie lata. 

Teatr w Chmurach bilety

“Shirley Valentine”:

  • Bilet normalny 159 PLN
  • Bilet z kolacją w restauracji ARCO by Paco Pérez 680 PLN
  • Bilet z kolacją w restauracji Treinta y Tres 319 PLN

“Kwartet dla czterech aktorów”:

  • Bilet normalny 169 PLN
  • Bilet z kolacją w restauracji ARCO by Paco Pérez 690 PLN
  • Bilet z kolacją w restauracji Treinta y Tres 329 PLN

Menu

Treinta y Tres:

Menu Wegetariańskie / Vegetarian Menu

Amuse Bouche

Smażony Bakłażan, Melasa, Miso i Sezam

Our Version of Melon Gazpacho

Kremowy Ryż Szafranowy, Ser Pleśniowy i Natka Pietruszki

Coconut Mousse, Sea Buckthorn and Basil

 

Menu Standardowe / Standard Menu

Amuse Bouche

Nasza Wersja Gazpacho z Melona

Przegrzebki, Parmentier, Szynka Iberyjska i Pedro Ximenez

Pierś z Kaczki z Jabłkami

Krem Kataloński z Owocami

 

ARCO:

Menu FIESTA

Kompot

Krab i Grzyby

Skóra z Kurczaka

Ostryga, Chrzan I Ogórek

Zupa z Żółwia

Smardze à la Crème i Foie Gras

Sola Dover i Ogród Morski

Prosię “Mondrian”

Jogurt i Borówki

Czekolada, Wanilia, Czarny Czosnek

Petit Sea

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr w Chmurach - festiwal
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/