Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalrzeszowskie-juwenaliadawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Teatr Inne Kultura na bruku Teatralny Pasaż Róży

Kultura na bruku Teatralny Pasaż Róży

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Kultura na bruku Teatralny Pasaż RóżyO wydarzeniu

O wydarzeniu

Teatralny Pasaż Róży to plenerowe spektakle teatralne, w ramach projektu „Kultura na bruku”, to pomysł dla osób, które chcą ciekawie spędzić czas podczas wakacji w mieście. Bilety na spektakle już dostępne!


Staranie dobrany repertuar zaprezentowany na scenie w Pasażu Róży – wyjątkowym podwórku przy ul. Piotrkowskiej – z pewnością przypadnie do gustu widzom w różnym wieku.
Kulturalne piątkowe wieczory na ulicy Piotrkowskiej to znakomity sposób na wakacyjny weekend. 

 

Harmonogram Teatralnego Pasażu Róży:

07.07 - Chamlet

14.07 - Lament na Placu Konstytucji

21.07 - Kredyt zaufania

11.08 - One mąż show

18.08 - IMPRO ATAK!

 

Chamlet – Och Teatr (Warszawa)

To monolog grany od lipca 2016 roku. Występuje w nim Michał Zieliński, znany szerokiej publiczności m.in. z programu rozrywkowego emitowanego przez telewizję TVN Szymon Majewski Show, gdzie wcielał się w role Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego czy Bronisława Komorowskiego. Zieliński słynie wśród szerokiej publiczności z talentu parodystycznego, czym przyciąga wielu widzów.

 

Lament na placu Konstytucji – Teatr Polonia (Warszawa)

To zdarzenie teatralno-uliczne przygotowane w ramach Akcji letniej Teatru Polonia, Miasta St. Warszawa i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl grany na ulicy Warszawy z powodzeniem od 2007 roku. Podstawą przedstawienia, nad którym opiekę artystyczną sprawuje Krystyna Janda jest tekst Lament młodego dramatopisarza Krzysztofa Bizio. Propozycja teatru ulicznego czy raczej chodnikowego, bez efektów i bez inscenizacji, prostego, proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog, ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami zainteresowania słuchaczy.

 

Kredyt zaufania – Teatr KTO (Kraków)

Jest wielokrotnie nagradzanym spektaklem wystawianym od 2014 roku. Utrzymany w konwencji „one woman show” zdobył uznanie nie tylko publiczności, ale i krytyków. Otrzymał wiele nagród: I miejsce na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie WLKP, Ostrów 2013; Nagroda specjalna za oryginalny scenariusz autorski dla Anety Wróbel na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie WLKP, Ostrów 2013; Nagroda dla Najlepszej Aktorki na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym WrzAWA, Warszawa 2013; I miejsce na Mulatce (Mazurskie Lato Kabaretowe), Ełk 2013. Wyróżnienie jury na 11. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego, Warszawa 2013; Strzała Północy i Nagroda Publiczności I-szych Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu – Debiuty, Koszalin 2013.

 

One mąż show – Och Teatr (Warszawa)

Jest spektaklem granym w konwencji stand-up. Jest to monolog Szymona Majewskiego oparty na jego własnych doświadczeniach, poparty poczuciem humoru komika i prezentera. Spektakl grany jest w Och Teatrze od 2014 roku i cieszy się ogromną popularnością wśród widzów.

 

IMPRO ATAK!- (Łódź)

To zdobywająca sceny całego świata szalona zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale „publiczność rządzi”, czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia. Każdy wieczór jest dlatego jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Zadaniem aktorów  staje się  zagranie postaci, jakie widzowie wymyślą i scen, o jakie poproszą. Prowadzi to często do komicznych, groteskowych, absurdalnych sytuacji. Ale aktor musi się w tym odnaleźć. Ad hoc, błyskotliwie, inteligentnie, dowcipnie. Podglądanie aktora i procesu tworzenia to jedna z dodatkowych przyjemności towarzyszących uczestnictwu w widowiskach teatru improwizowanego.

Podobne wydarzenia

Zobacz też