XI Krakowskie Miniatury Teatralne

XI Krakowskie Miniatury Teatralne

Zapraszamy na festiwal Krakowskie Miniatury Teatralne do Nowohuckiego Centrum Kultury! XI Krakowskie Miniatury Teatralne bilety na znakomite spektakle już w sprzedaży.

„Testament Szekspira” - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

  • 20 lipca 2021 godz.19.00

Katolik, nauczyciel, aktor – Szekspir. Czy życie z takim geniuszem jest zawsze usłane różami?

 

W spektaklu Maria Gładkowska wcieli się w rolę mało znanej żony Szekspira – Anne Hathaway. Słodko–gorzki tekst kanadyjskiego pisarza Verna Thiessena odsłania kulisy związku dramatopisarza ze starszą o osiem lat kobietą. „Im większe odnosisz sukcesy, tym rzadziej jesteś w domu” – mówi bohaterka. Kobieta samodzielnie musi opiekować się dziećmi, opłakiwać odchodzących bliskich i codziennie mierzyć się z tęsknotą za mężem. Chociaż każde z nich ma swoje sekrety, to i tak darzą się ogromnym uczuciem.

 

Sztuka rozpoczyna się tuż po pogrzebie Szekspira. Anna dostaje testament męża od znienawidzonej siostry dramatopisarza. Długo odwleka jego przeczytanie, bowiem ufa, że nic nie powinno jej tam zaskoczyć. Zaczyna wspominać wspólne chwile spędzone z mężem i dziećmi. Czy ostatnia wola Williama będzie w stanie wynagrodzić jej samotne i pełne poświęcenia życie? 

 

Reżyseria – Marek Pasieczny

Występuje – Maria Gładkowska

Autor – Vern Thiessen

Tłumaczenie – Hanna Szczerkowska

Scenografia i kostiumy – Maciej Lewik

Muzyka – Robert Łuczak

Prapremiera polska: 7 lutego 2019 roku

Czas trwania spektaklu: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)

„Kobieta, która ugotowała męża” - Teatr Kamienica w Warszawie

  • 21 lipca 2021 godz.19.00 - spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych!

Pikantny tekst, apetyczna obsada i wyśmienita reżyseria – to składniki wybornego przedstawienia. Jak smakuje przygotowane z artystyczną starannością, najnowsze w karcie danie główne serwowane przez Teatr Kamienica? Opinie prawdziwych smakoszy teatru są celujące, więc zapraszamy do stołu. To znaczy na widownię!

 

Hilary (Dorota Chotecka) to świetna gospodyni, która bardzo dba o podniebienie męża. Kenneth (Jacek Lenartowicz) uwielbia dobrze zjeść i jest przyzwyczajony do tego, by mu usługiwano. Pragnąc jednak uczuciowej odmiany, zamienia Hilary na nowszy model – Laurę (Marta Chodorowska).

 

Kobieta, która ugotowała męża to nowoczesna forma dramatu z elementami komedii. W sztuce tej, jak w życiu, lawiny śmiechu, a czasem łzy, występują naprzemiennie. Spektakl o miłosnym trójkącie i intrygującej sztuce kłamstwa. Pełen zabawnych dialogów, przedstawia relacje na linii mąż – żona, żona – kochanka, kochanka – mąż. Tu pytania żony miksują się z kipiącymi kłamstwami męża (Jacek Lenartowicz), a domysły kochanki przypiekają jego ego. Wszystko to w smacznej oprawie z pobudzającą zmysły grą aktorską.

 

Reżyseria – Tomasz Obara

Obsada:

Dorota Chotecka

Marta Chodorowska

Jacek Lenartowicz

Autor – Debbie Isitt

Tytuł oryginału – The Woman Who Cooked Her Husband

Tłumaczenie – Elżbieta Woźniak

Scenografia i kostiumy – Agnieszka Prokopczuk

Kierownik produkcji – Alicja Sipa

 Czas trwania spektaklu: 2 godziny z przerwą

„Once” – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie

  • 23 lipca 2021 godz.19.00

Once to amerykański musical z 2011 roku stworzony na podstawie filmu Johna Carneya z 2007 roku pod tym samym tytułem. Przedstawienie odniosło ogromny sukces zarówno w USA jak i w innych krajach – zostało nagrodzone m.in. ośmioma najbardziej prestiżowymi amerykańskimi nagrodami teatralnymi Tony (w tym za najlepszy musical i najlepsze libretto), a także nagrodą Grammy za najlepszą płytę musicalową. Napisana do filmu piosenka Falling Slowly (w polskim przekładzie Krok za krokiem) otrzymała w roku 2008 Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna (Best Original Song).

 

Miejscem akcji przedstawienia jest Dublin, a główną osią fabularną – relacja, która rodzi się pomiędzy Dziewczyną (imigrantką z Europy Wschodniej) i Facetem (utalentowanym muzycznie Irlandczykiem). Siłą spektaklu jest niezwykle wciągająca, momentami wręcz hipnotyzująca muzyka i mądre teksty piosenek. Uzupełnione dowcipnymi, ale zarazem refleksyjnymi dialogami, które momentami doprawione są nutą goryczy i rozczarowaniem. Niezwykłego charakteru nadaje temu tytułowi fakt, że wszyscy występujący na scenie aktorzy spełniają jednocześnie funkcję orkiestry. Jest to rzecz rzadko spotykana w musicalach, a zarazem ogromne wyzwanie artystyczne dla realizatorów i obsady spektaklu, wymagające od artystów nie tylko przygotowania aktorskiego i wokalnego, ale także instrumentalnego. Jednak dzięki temu zabiegowi piosenki są doskonale zintegrowane z akcją przedstawienia.

 

Musical Once wystawiany jest na podstawie porozumienia z Music Theatre International (Europe) Limited.

 

Libretto – Enda Walsh

Muzyka i teksty piosenek – Glen Hansard, Markéta Irglová

Na podstawie filmu według scenariusza i w reżyserii Johna Carneya

Przekład – Michał Wojnarowski

Reżyseria – Wojciech Kępczyński

 

Występują:

Dziewczyna – Monika Walter

Facet – Paweł Mielewczyk

Była – Oliwia Skrzypczyk

Reza – Aleksandra Świdzińska

Baruska – Malwina Misiak

Bankowiec – Artur Gierczak

Eamon – Paweł Izdebski

Billy – Wojciech Czerwiński

Emcee – Marcin Murawski

Andrej – Kamil Owczarek

Svec – Michał Chwała

Ojciec – Wojciech Zalewski

Ivonka – Marta Perzyna

 

Kierownictwo muzyczne – Jakub Lubowicz

Asystent reżysera, choreografia – Agnieszka Brańska

Scenografia i reżyseria światła – Mariusz Napierała

Kostiumy – Anna Waś

Przygotowanie aktorskie – Ewa Konstancja Bułhak

Przygotowanie wokalne – Lena Zuchniak

Przygotowanie wokalne – Jacek Kotlarski

Przygotowanie instrumentalne (gitary) – Artur Gierczak

Przygotowanie instrumentalne (perkusja) – Fryderyk Młynarski

Projekcje – Adam Keller

Fryzury – Jaga Hupało

Realizacja dźwięku: Mirosław Bestecki

Realizacja światła: Damian Białorudzki

Prapremiera polska: 12 maja 2018 roku

Czas trwania spektaklu: 2 godziny i 30 minut z przerwą

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

XI Krakowskie Miniatury Teatralne
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/