Święta Kluska

Święta Kluska

Spektakl Święta Kluska w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej w Nowym Teatrze! Bilety na Święta Kluska dostępne już w sprzedaży. 

 

Agnieszka Smoczyńska – autorka „Córek Dancingu” i Komuna/Warszawa – jeden z najważniejszych teatrów offowych, łączą siły w ramach pierwszego na świecie holy-hop-dog musicalu „Święta Kluska”.

Święta Kluska spektakle

  • 11.12 godz. 19:00 ; godz. 21:00

  • 12.12 godz. 18:00 ; godz. 20:30

Spektakl dla widzów 16 +

Spektakle z napisami w języku angielskim!

 

Tytułowa Kluska to bulterierka, ciągle bardzo głodna, spędzająca radosne szczenięctwo w domu bezdzietnej pary kreatywnych pracowników korporacji. Pani STARA wypatruje życia, które według niej jest zawsze gdzie indziej, a jej dużo starszy konkubent STARY jest bardzo nieśmiały. Z czasem KLUSKA sprawia im coraz więcej kłopotów. Samotność kieruje ją w stronę Bogapsy. Ten tragikomiczny i minimalistyczny musical na trójkę aktorów oparty jest na prawdziwej biografii. Tylko z lekką domieszką fantazji.

 

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, autorom udało się stworzyć zupełnie nowy gatunek teatralny - holy-hop-dog musical, którego próżno szukać nie tylko na polskim podwórku, ale i na światowych scenach musicalowych. Słowem wyprzedzają londyński West End i bardzo im z tym dobrze!

 

Reżyserką spektaklu jest nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Agnieszka Smoczyńska. Nagrodę otrzymała za reżyserię swojego drugiego filmu pt. „Fuga”, ale uwagę filmowego świata zwróciła na siebie już w 2015 roku za sprawą filmu „Córki Dancingu”, który był dystrybuowany m.in. w Stanach Zjednoczonych i Japonii. „Fuga” miała premierę w Cannes, a jej polska premiera przewidziana jest na grudzień.

 

Autorami libretta „Kluski” są Robert Bolesto i Zuzanna Wrońska. Robert Bolesto to dramaturg i scenarzysta, współpracujący m.in. z TR Warszawa i Teatrem Powszechnym. „Córki Dancingu” czy „Ostatnia Rodzina” to jego scenariusze, które z wielkim sukcesem przeniesiono na ekran.

 

Muzyka, czyli element bez którego holy-hop-dog musical obyć się nie może, to wynik współpracy Zuzanny Wrońskiej i Marcina Macuka. Para spotkała się już podczas tworzenia ścieżki dźwiękowej do „Córek Dancingu” Smoczyńskiej. Wrońska na co dzień jest związana z projektem Ballady i Romanse, Macuk to postać znana z twórczości o dużym spektrum gatunkowym – produkuje (m.in. albumy projektu NOSOWSKA), komponuje (m.in. muzykę do filmów Marcina Wrony), gra (zespoły HEY i Pogodno).

Za scenografię spektaklu odpowiada Rafał Dominik, choreografią musicalu zajęła się Kaya Kołodziejczyk, a kostiumy przygotowuje Milena Liebe.

 

Komuna Warszawa

"Święta Kluska"

Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska

Tekst: Robert Bolesto/ Słowa piosenek: Zuzanna Wrońska/ Muzyka: Zuzanna Wronska I Marcin Macuk/ Scenografia: Rafał Dominik/ Światło: Aleksander Prowaliński/ Choreografia: Kaya Kołodziejczyk, Katarzyna Sikora/ Kostiumy: Milena Liebe/ Charakteryzacja: Monika Kaleta / Asystenci reżyserki: Wojciech Sobolewski, Radosław Chrześciański/ Asystentka choreografki: Katarzyna Sikora/ Produkcja: Olga Kozińska/ Idea "Musicale w Komunie": Tomasz Plata

Obsada: Piotr Trojan, Małgorzata Gorol, Andrzej Konopka

 

Koproducentem przedstawienia jest ALTER ART

Po spektaklach w Warszawie, planowana jest na wiosnę trasa przedstawienia w innych miastach.

 

Święta Kluska spektakl Warszawa. NOWY Teatr - 11-12.12.

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Święta Kluska
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/