emptygif

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Cykl niedzielnych warsztatów i koncertów dla dzieci "JAZZLUDOWO"

Organizator: LUSINA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Cykl niedzielnych warsztatów i koncertów dla dzieci "JAZZLUDOWO"

O wydarzeniu

Szanowni Państwo od 6 listopada rozpoczynamy cykl niedzielnych warsztatów i koncertów dla dzieci JAZZLUDOWO.

Naszym celem jest przedstawienie najmłodszym muzyki jazzowej granej przez ich rówieśników jak i ludowej połączonej z warsztatami tanecznymi. Będą także znane już Państwu warsztaty Mała filharmonia , które tematycznie łączą się z koncertami i przedstawiają instrumenty biorące w nich udział. Jednocześnie zapraszamy do nowej restauracji Adama Gessler A’ la carte na niedzielny obiad. Nasze zajęcia edukacyjne połączone z wyśmienitą kuchnią to wspaniała okazja do spędzenia niedzieli w gronie najbliższych.

Mała filharmonia & Niedzielne obiadania

Warsztaty dla dzieci Mała Filharmonia to wspaniała okazja do zdobycia podstawowej wiedzy muzycznej. Podczas 45 minutowych zajęć najmłodsi będą mogli zapoznać się z instrumentami, historią kompozytorów i wysłuchać mini koncertu. Zajęcia prowadzone będą przez zawodowych muzyków z Filharmonii Śląskiej.

2KQ TRIO Koncert jazzowy dla dzieci i rodziców

2KQ Trio - zespół powstał w sierpniu 2020 roku. W jego skład wchodzą bracia - pianista i kontrabasista Michał i Kacper Korzeń oraz perkusista Artur Kuś, którego poznali na 50 Jubileuszowych Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatach Jazzowych Cho - Jazz 2020. Zespół gra standardy jazzowe, autorskie kompozycje Michała jak również aranżacje hitów muzyki popularnej i utworów muzyki klasycznej. Mają na swoim koncie dwa znaczące sukcesy: Grand Prix na XVI Międzynarodowym Konkursie Jazzowym im. Rościsława Kobanczenki w Odessie w Ukrainie w marcu 2021 roku oraz II miejsce w kategorii Jazz na międzynarodowym konkursie Novelles Etoiles w Paryżu w styczniu 2022. Trio porusza się swobodnie we wszystkich odmianach muzyki jazzowej, nie poprzestając na inspiracjach zaczerpniętych z tego gatunku.

Kapela Fedaków

Podczas wydarzenia Kapela Fedaków wprowadzi widzów do świata śląskiej muzyki i tańców tradycyjnych, umożliwiając im nie tylko bierny odbiór muzyki, ale także czynne w niej uczestnictwo dzięki śpiewowi i wspólnym tańcom. Zespół przeprowadzi krótkie warsztaty taneczne, pokaże kroki poszczególnych śląskich tańców, takich jak szpacyr-polka, trojok czy mietlorz, dzięki czemu nawet najbardziej nieśmiali uczestnicy warsztatów odnajdą się we wspólnej sytuacji tanecznej i będą mogli w pełni skorzystać z uroków tej tanecznej muzyki. Podczas koncertu zabrzmią taneczne i balladowe melodie śląskie, odnalezione w archiwach i wyciągnięte na światło dzienne przez Kapelę Fedaków, która nadaje im ponownie blask, grając je w XXI wieku na ludowych instrumentach, śpiewając w naturalny, „ludowy” sposób i zachęcając do wspólnego tańca – czyli z wielkim szacunkiem i podobieństwem do tego, jak dawniej funkcjonowała ta muzyka.

Dodatkowe atrakcje

- 2 h zabaw i animacji dla dzieci po wydarzeniu

- Rodzice opiekunowie wchodzą bezpłatnie

- Po wydarzeniu muzyka na żywo w restauracji