Bad Manners + Days'n'Daze

Bad Manners + Days'n'Daze

BAD MANNERS zagrają we Wrocławiu! Legenda muzyki ska wystąpi już 16 czerwca2022w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Jako support zaprezentuje się pochodzący z Teksasu folk - punkowy zespół DAYS'N'DAZE. Fani muzyki ska i żywiołowej zabawy pod sceną nie mogą przegapić tego wydarzenia! Bad Manners bilety już w sprzedaży.

Bad Manners + Days'n'Daze 16.06.2022 Wrocław

Bad Manners – zespół angielski, czołowy reprezentant sceny 2 Tone, stawiany na równi obok gwiazd gatunku jak Madness, The Specials, The Beat, The Selecter i The Bodysnatchers. Powstał w 1976 roku w północnym Londynie. Gra skoczną odmianę ska z elementami muzyki karaibskiej, podanej często z humorem. Są mistrzami przerabiania numerów z różnych stylów muzycznych (np. muzyki westernowej, piosenek pop) na kawałki ska.

Od samego początku na czele zespołu stoi odpowiedzialny za wokal Buster Bloodvessel (właściwie Douglas Trendle). Dużych rozmiarów, łysy wokalista to prawdziwy wulkan energii, symbol i wizytówka zespołu.

Największe sukcesy odnosili w latach 1980 - 83. Dzięki żywiołowym koncertom (m.in. udział w trasie 2 Tone Records uwiecznionej w filmie "Dance Craze") zyskali popularność nie tylko wśród rude boys czy skinheads. Debiutancki album "Ska 'n' B" wydają w 1980 roku dla Magnet Rec.. Numery takie jak "Ne-Ne Na-Na Na-Na Nu-Nu", "Here Comes The Major", "Fatty Fatty", "King Ska/Fa", "Caledonia", "Magnificent 7" (temat z filmu "Siedmiu wspaniałych"), "Wooly Bully", "Lip Up Fatty", "Special Brew", "Inner London Violence" stają się klasycznymi hitami zespołu. W tym samym roku wydają kolejny album "Loonee Tunes!" (Magnet Rec.). Jest on kontynuacją stylu obranego na poprzednim wydawnictwie. Z niego pochodzą takie hity jak "Lorraine", "Just a Feeling" czy "Tequila" (The Champs). Zespół cały czas koncertuje w całej Europie, występuje w również wielokrotnie w telewizji. Rok później na rynku ukazuje się trzeci album "Gosh It's... Bad Manners" (Magnet Rec.). Brzmienie zespołu zmienia się, muzyka jest mieszanką rytmów karaibskich, muzyki pop oraz wpływów ska i reggae. Przynosi takie przeboje jak "Walking In The Sunshine" czy "Can Can" (Jacques Offenbach) - który zajmuje 3 pozycję na brytyjskiej liście przebojów. Podobną muzykę przynosi czwarta płyta Bad Manners - "Forging Ahead" (Magnet Rec. 1982). Najbardziej znanymi utworami z tego krążka są "Samson and Delilah", "Got No Brains" oraz "My Girl Lollipop" (Morris Levy/Johnny Roberts) który zajmuje 9 pozycję na brytyjskiej liście przebojów. Był to ostatni album nagrany dla Magnet Rec., zespół opuszcza wytwórnię w 1983 roku. Następną płytę "Mental Notes" wydają w Portrait Records w 1985 roku.

Zespół Bad Manners występuje w składzie:

 • Buster Bloodvessel - wokal
 • Simon Cuell - gitara
 • Lee Thompsom - bas
 • Dave Welton - puzon
 • Warren Middleton - puzon
 • Trevor Irving - trąbka
 • Tony Rico - saksofon
 • Mark Harrison - perkusja
 • Rick Macwana - klawisze
 • Carlton Hunt - perkusja
 • Chris Bull - trąbka

Days'n'Daze 

DAYS'N'DAZE pochodzą z Houston w Texasie (U.S.A.). Grają folk punka, którego sami określają jako H-Town Trashgrass. Od samego początku promowali etykę D.I.Y. co wiązało się z tym, że sami nagrywali, wydawali i promowali swoją muzykę. Tematyka ich piosenek obejmuje anarchizm i kwestie środowiskowe, lęki, alkoholizm i imprezy. Są znani z energetycznych występów na żywo. Days N' Daze intensywnie koncertowało w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, grając praktycznie wszędzie, od występów w domach po festiwale. Days N Daze otwierało koncerty dla wielu znanych zespołów, w tym m.in.: The Infamous Stringdusters, M.D.C., Night Gaunts, Cancerslugm i Weezer. Days N' Daze zostało założone w 2008 roku przez Whitney Flynn i Jesse Sendejasa, którzy dorastali w Rosenberg w Teksasie na przedmieściach Houston. Znali się od szkoły średniej i byli parą przed założeniem zespołu. Na początku byli jedynymi członkami zespołu: Whitney Flynn, która w młodym wieku uczyła się klasycznej gry na pianinie, a następnie przez lata była trębaczem w gimnazjalnym i licealnym zespole marszowym. I Jesse Sendejas, gitarzysta samouk, który został wprowadzony do świata muzyki w młodym wieku przez swojego ojca, pisarza muzycznego z Houston Press. Na początku Flynn i Sendejas nie mieli wystarczających funduszy na zakup sprzętu muzycznego aby założyć porządny zespół punkowy, więc zaczęli grać akustycznie. W 2014 ustabilizował się skład Days'N'Daze.
Do zespołu dołączyła: Meagan Michelle grająca na tarce oraz Matt Wilhelm grający na wykonanym z bali basie. Ich dyskografia liczy 9 albumów studyjnych. W 2020 roku dość nieoczekiwanie podpisali kontrakt z amerykańską wytwórnią Fat Wreck Chords dla której nagrali swój ostatni album "Show Me The Blueprints"

 

16.06.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
BAD MANNERS
DAYS'N'DAZE
bilety: 80 zł - I pula
miejsca siedzące ( balkon): 100 zł

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bad Manners + Days'n'Daze
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/