Urszula

Urszula

Wokalistka, muzycznie balansująca między gatunkami rock i pop, od 35 lat na scenie. Zachwyca nadzwyczaj unikalną barwą głosu, ekspresją i siłą na koncertach, naturalnością. Na drodze długoletniej kariery wykreowała mega przeboje, o jakich marzy każdy artysta, lecz nie każdemu udaje się to marzenie spełnić - przeboje, które omija czas. Dały jej one wierną, multipokoleniową publiczność.

Początki

Przyszła na świat i wychowała się w Lublinie, w latach ewolucji muzycznej, prężnego rozkwitu muzyki rockowej, latach Beatlesów, początkach ery dzieci kwiatów, pierwszego Woodstocku. Od dzieciństwa śpiewała, uczęszczała na zajęcia muzyczne,  brała udział w konkursach wokalnych i je wygrywała. 

Pierwsza płyta 

Muzyczny owoc współpracy z Budką Suflera - debiutancki album studyjny Urszuli został wydany w 1983 roku. Płyta zatytułowana jej imieniem odniosła kapitalny sukces. Numery na niej zarejestrowane  m.in. "Totalna hipnoza", "Fatamorgana '82" i melodyjne "Dmuchawce latawce wiatr" otworzyły drzwi do imponującej kariery artystycznej i wkomponowały się w repertuar koncertowy Urszuli jako stały punkt, po dzień dzisiejszy przyjmowany z euforią przez publiczność.

 

Z Budką Urszula nagrała jeszcze trzy albumy: Malinowy król, Urszula 3 oraz Czwarty raz, przy czym ta ostatnia płyta jest w połowie autorstwa Staszka Zybowskiego, w połowie Romualda Lipko. 

Powrót Urszuli - "Biała droga" 

Powrót do kraju (1994r.) po kilkuletnim pobycie w Ameryce był bez wątpienia jednym 

z najbardziej udanych - muzycznych powrotów. Z USA Urszula przywiozła "Euforię" - premierową piosenkę z początku nazywaną "Bez ciebie nie ma mnie". Podczas kręcenia  teledysku do niej, Urszula spotkała się z Stevenem Tylerem z legendarnej grupy Aerosmith. Tak się ciekawie złożyło, że w tym samym dniu, w klubie Ground Zero, gdzie powstawał klip, zespół Tylera imprezował z okazji wizyty w Polsce.

 

Biała droga - niebywały triumf, multiplatyna, nowa Urszula, nowe pokolenie fanów, mocne przeboje, w tym bezkonkurencyjny "Na sen" trwale wyryty w sercach słuchaczy.

 

Niestety, z początku nie wszystko wyglądało tak kolorowo. Pojawiły się duże problemy z wydaniem płyty. W połowie sesji nagraniowej w Studio Buffo w Warszawie wycofał się sponsor. Zarzucano, że materiał jest niekomercyjny, że się nie sprzeda, firmy fonograficzne bały się zainwestować. Bo choć za granicą Urszula otworzyła się na śpiewanie do mocniejszej muzyki, w Polsce wciąż ciągnęły się za nią wyważone melodycznie, delikatne dmuchawce wirujące w podmuchach wiatru...  a to z kolei kolidowało niektórym z ostrym brzmieniem utworów z "Białej drogi". 

 

Zaszufladkowanie ? Być może. Szufladkują ludzie schematyczni. To właśnie im ciężko było przyjąć i przyznać, że ta dziewczyna rzeczywiście ma w sobie rockową duszę i co najważniejsze talent do grania w tym klimacie. Marek Kościkiewicz (ówczesny szef Zic-Zac) zaryzykował. 21 marca 1996 roku w klubie Tango odbyła się premiera "Białej drogi." Album bardzo się spodobał, choć w tym przypadku "spodobał" jest określeniem daleko niewystarczającym. To był początek czegoś nadzwyczajnego, kosmicznej euforii, chciałoby się powiedzieć  - totalnej hipnozy,  która ogarnęła Polskę. Urszula i Staszek stali się jednym z najlepszych zespołów w kraju, ich utwory słychać było wszędzie, niemalże wszystkie stacje radiowe, dzień i noc grały ich muzykę - tą muzykę, do której podchodzono z początku tak niechętnie, uznając, że się "nie sprzeda". 

 

Starzy fani pamiętali o swojej ulubionej wokalistce, pamiętali, byli, trwali i mimo iż bardzo odczuli jej wyjazd do Stanów, czekali. Urszula z każdym dniem zyskiwała również nowych fanów, szybko zaskarbiła sobie sympatię młodych ludzi.

Praktycznie każdy numer z "Białej drogi" stał się przebojem. To, co niektórym wydawało się niemożliwe - udało się i to z podwójnym wydźwiękiem - Ula i Staszek zachowali siebie, swoją muzykę, nieugięci, nie sprzedając siebie - wygrali.

Piosenki przez wiele następnych miesięcy okupowały najwyższe miejsca na listach 

przebojów w całym kraju. Wspólnie nagrali jeszcze trzy albumy: "Akustycznie", "Supernova" i "Udar".

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Urszula
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/