Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Koncerty Jazz i Blues Vertigo Summer Jazz Festival

Vertigo Summer Jazz Festival

Organizator: Vertigo Jazz Club & Restaurant

Vertigo Summer Jazz FestivalO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Vertigo Summer Jazz Festival to dni z muzyką jazzową. W tym roku będzie to szósta, wyjątkowa edycja przedsięwzięcia. Vertigo Summer Jazz Festival bilety już w sprzedaży.

Koncerty Vertigo Summer Jazz Festival 2023

Pomysł na festiwal wziął się z potrzeby promocji muzyki Jazzowej w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Chcemy trafić do jak największej liczby miejsc, dlatego nie skupiamy się na jednym punkcie, a razem z muzyką „podróżujemy” po Wrocławiu, zarażając wszystkich naszą sympatią i miłością do Jazzu. Festival Vertigo to próba przełamania „zamkniętych” form muzyki Jazzowej i pokazania jej szerokiej publiczności. To promocja zarówno ciekawych miejsc we Wrocławiu, jak i wspaniałych wrocławskich muzyków. Charakterystyka Vertigo Summer Jazz Festival Festival to okazja do spotkania z jazzem w najróżniejszych lokalizacjach. Muzyka pojawia się na plażach, dachach, w środkach komunikacji, w hotelach i parkach. Koncerty każdego tygodnia będą odbywać się również w Vertigo Jazz Club & Restaurant i na Wyspie Daliowej we Wrocławiu.

Kiedy większość teatrów, sal koncertowych i innych miejsc kultury we Wrocławiu odpoczywa, pojawia się Vertigo Summer Jazz Festival, zapraszając swoich słuchaczy w muzyczną podróż. Podróż podczas, której oprócz koncertów, można odkryć wyjątkowe miejsca w całej przestrzeni miejskiej. Jazz kojarzony jest zazwyczaj z zamkniętą w ścianach sal koncertowych formą muzyki przeznaczoną dla ścisłego grona odbiorców.

UWAGA!

Bilet nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W celu rezerwacji stolika prosimy pisać na adres: rezerwacje@vertigojazz.pl 

 

26.07.2023 - Wojtek Mazolewski Quintet „Spirit To All”

Wojciech Mazolewski to artysta, którego nie sposób muzycznie zaszufladkować. Od lat słynie z łączenia jazzu i rocka w swoich różnych projektach, między innymi Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet a ostatnio również albumami albumami Yugen i Yugen 2.  Najnowszy album WMQ, „Spirit To All” odpowiedzią na duchowe potrzeby. Zawarte na nim utwory są muzyczną manifestacją różnych uczuć i stanów ducha, a także odbiciem życiowej podróży – duchowej i wewnętrznej. Lider WMQ komentuje:

„Od wielu lat byliśmy w permanentnej trasie koncertowej. W roku 2021, pomimo ograniczeń w podróżowaniu i tym podobnych przeszkód, chcieliśmy powiedzieć - jesteśmy tu i jesteśmy razem. Przekazać, że czujemy się złączeni z naszymi słuchaczami i przyjaciółmi w Polsce i w różnych miejscach na świecie, wyrazić wdzięczność za ich wsparcie, przyjaźń i obecność.

To płyta o potrzebie duchowości, czułego pełnego zrozumienia i tolerancji rozwoju. Przygotowując się do nagrań, poczułem łączność między mną a wszystkim, co mnie otacza. Wewnątrz mnie pojawił się impuls, by wyrazić swoją jedność z otoczeniem. Zespół czuł tę samą potrzebę, a najlepszym sposobem, by ją wyrazić była muzyka”.

Skład: 

  • Wojtek Mazolewski – db, 
  • Piotr Chęcki – sax,
  • Oskar Török – tpt, 
  • Marcel Baliński – pno,
  • Tymek Papior – dr.

 

29.07.2023 – EABS

“WSZYSTKIE ŚWIATY SĄ TWOJE — Z WYJĄTKIEM EUROPY. NIE PRÓBUJCIE TAM LĄDOWAĆ.” - brzmiał złowieszczy komunikat mitycznego Monolitu znanego z Odysei Kosmicznej Arthura C. Clarke’a. Ten cytat stał się metaforą sytuacji w jakiej znalazł się zespół EABS w momencie przyjścia pandemii. Nie tylko Europa stała się niedostępna, w miejscu stanął cały świat. Przyszła refleksja, że tylko empatia i współpraca może uratować ludzkość. Tocząc wojny między sobą na Ziemi, nie będziemy w stanie wspólnie stawić czoła większemu zagrożeniu, które może przyjść z zewnątrz. Podobną analogię da się zauważyć w serii książek Arthura C. Clarke’a, którą rozsławił swoim ikonicznym filmem 2001: Odyseja kosmiczna - Stanley Kubrick. Wydana w 1986 roku - trzecia część serii posłużyła za luźną inspirację do nagrania czwartej płyty EABS pt. 2061, stając się soundtrackiem do filmu który jeszcze nie powstał.

Skład zespołu:

  • Marek Pędziwiatr - keys,
  • Paweł Stachowiak - bas,
  • Jakub Kurek - tpt,
  • Olaf Węgier - sax,
  • Marcin Rak - dr.

 

30.07.2023 - Henryk Miśkiewicz Kwartet - Ścieżkami Muzyki Filmowej

Koncert w wykonaniu Kwartetu Henryka Miśkiewicza składa się z autorskich aranżacji tematów  kultowych polskich filmów. Lider wybrał te, które w większości osobiście nagrywał. Jest to podróż sentymentalna w nowej, jazzowej odsłonie. Przy okazji artysta składa hołd kompozytorom wnoszącym swój znaczący wkład do polskiej kinematografii. Należy zaznaczyć, że na wielu ścieżkach dźwiękowych słychać charakterystyczne brzmienie saksofonu Henryka Miśkiewicza . Za ten niezwykły , własny ton , melodykę i improwizację otrzymał wiele prestiżowych nagród jak kolejne MATEUSZE( nagrody Programu Trzeciego Polskiego Radia) czy FRYDERKI ( nagrody Akademii Fonograficznej) w tym ostatni ZŁOTY FRYDERYK za całokształt osiągnięć artystycznych oraz ostatni z okazji 100-lecia ZAIKS-u STATUETKA za niezwykły kunszt wykonawczy i wrażliwość w odtwarzaniu i tworzeniu polskiej muzyki. Po otrzymaniu Srebrnym Medalu , w bieżącym roku wręczono mu Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artist „ a miasto rodzinne Kożuchów przyznano mu tytuł Honorowego Obywatela Kożuchowa. Jednak nie ukrywa w wielu wywiadach , że zawodowo i muzycznie ukształtował go właśnie Wrocław .W tym mieście ukończył Liceum Muzyczne i zdobywał jako nastolatek pierwsze nagrody na Festiwalu „ Jazz Nad Odrą „

Koncert Henryka bazujący głównie na polskiej muzyce filmowej przypomina to, co nas porusza i nie powinno ulec zapomnieniu. Muzyka tworzy z filmem jednorodną całość, podnosi walory artystyczne filmu. Opowiada o tym saksofonista, Henryk Miśkiewicz, wykonawca głównych wątków filmowych i tematów oraz własnych improwizacji dopasowanych do klimatu scen filmowych. Dzięki temu ,że poznał osobiście kompozytorów, tajniki ich twórczej pracy, a w filmach stał się dla twórców uzupełnieniem i "muzą" , możemy posłuchać wielu anegdot związanych z pracą Artysty. Nikt inny nie potrafi tak zagrać słynnego solo saksofonowego, rozpoczynającego film "07 Zgłoś się", z muzyką Włodzimierza Korcza, czy stworzyć niepowtarzalny klimat do filmów z muzyką Michała Lorenca, w „Różyczce" i jego pierwszym filmie "Psy", oraz w drugiej serii "Czterdziestolatka" Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Miłośnicy filmu i talentu Henryka Miśkiewicza mogą się o tym przekonać śledząc ścieżki dźwiękowe poszczególnych filmów , albo przychodząc na koncert poświęcony muzyce filmowej w wykonaniu kwartetu lidera w wybitnym składzie wykonawczym.

 

  • Henryk Miśkiewicz- sax,
  • Wojciech Majewski- pno,
  • Sławomir Kurkiewicz - db,
  • Michał Miśkiewicz - dr.

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też