Przemek Dyakowski TAKE IT EASY „Ach to był szał …”

Przemek Dyakowski TAKE IT EASY „Ach to był szał …”

Zapraszamy na koncert Przemka Dyakowskiego Take It Easy, który odbędzie się 19 lutego w Blues Club w Gdyni. Przemek Dyakowski bilety już dostępne.

 

Zespół tworzą: Przemek Dyakowski - saksofon tenorowy, Joanna Knitter - wokal, Artur Jurek - fortepian, Dominik Bukowski - wibrafon, Janusz „Macek” Mackiewicz - kontrabas, Eric Allen - perkusja oraz gość specjalny Wojciech Staroniewicz - saksofon.

 

To grupa grająca w stylistyce swingu. Na czele stoi weteran polskiego jazzu, saksofonista  Przemek Dyakowski, który wraz młodymi, wybitnie utalentowani trójmiejskimi jazzmani tworzy swój projekt. Do udziału w koncertach, jako gość specjalny, zapraszany jest uznany saksofonista Wojciech Staroniewicz.

 

Zespół prezentował się na licznych festiwalach: Jazz w Lesie w Sulęczynie, Gdańskie Noce Jazzowe, Złota Tarka w Iławie, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Sopot Molo Jazz Festival, Skok Jazz Sopot, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku, Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski), Festiwal Jazz o Zmierzchu (Olsztyn), Festiwal Jazzu Tradycyjnego (Rybnik), Jazz Nad Odrą oraz grał support dla Roda Stewarta w Stoczni Gdańskiej, Koncertował tez  na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (Gdynia).

 

Można ich było również podziwiać  w wielu polskich klubach m.in. warszawskim Tygmoncie, sopockich – Kawiaretonie i Sfinksie, gdyńskim Uchu.

 

W 2005 r. w sopockim Kawiaretonie zespół nagrał krążek, na który składają się powszechnie znane i lubiane standardy jazzowe. Krążek ten został pryłączony do numeru miesięcznika Jazz Forum i zyskał bardzo dobre recenzje. W 2012 ukazała się płyta zespołu „Take It Easy III” wzbogacona aranżacjami w wykonaniu kwartetu smyczkowego Capelli Gedanensis. „Take it Easy IV” - SWING! To autorski album zespołu Przemka Dyakowskiego nagrany live w Radiu Gdańsk i wydany w 2016 roku. Obecnie zespół prezentuje na koncertach program z najnowszej płyty „Ach to był szał …” z piosenkami Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, wydanej w II połowie 2019 roku. 

Przemek Dyakowski

Przemek Dyakowski to znakomity saksofonista, muzyk, kompozytor jazzowy, animator kultury. Dziennikarz muzyczny, propagator jazzu w Trójmieście, współtwórca klubu Ucho w Gdyni, w którym organizuje koncerty jazzowe. 

 

Artystycznie ukształtował go Kraków lat 50 i 60. W jego życiu jak w lustrze odbija się polskie życie kulturalne ostatnich kilku dekad. Przyjaźnił się z Piotrem Skrzyneckim, Wiesławem Dymnym  i Zygmuntem Koniecznym z „Piwnicy pod Baranami”. Grywali tam najlepsi muzycy tworzący historię polskiego jazzu. To on odkrył talent Ewy Demarczyk. Od 1964 roku mieszka w Gdyni. 

 

Za swój największy sukces uważa wieloletnią grę w zespole „Swing Old Stars” legendarnego Jerzego Dudusia Matuszkiewicza wraz z Wojtkiem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim. W 2019 roku otrzymał statuetkę Fryderyka za całokształt działalności artystycznej.

 

Koncert zespołu „Take It Easy” z gościnnym udziałem Hanny Banaszak był prezentowany na żywo i zarejestrowany 31 maja 2015 r. w studio koncertowym im. Janusza Hajduna w rozgłośni Radio Gdańsk. 

 

 

 

 

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Przemek Dyakowski TAKE IT EASY „Ach to był szał …”
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/