Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano
Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano

Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano

Marcin Wasilewski Trio i Joe Lovano zagrają razem na jednej scenie! Po prawie półtora roku od premiery wspólnego albumu Arcitc Riff najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe – Marcin Wasilewski Trio oraz ikona amerykańskiego jazzu – Joe Lovano wyruszą w trasę koncertową po Polsce. Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano bilety na koncerty w sprzedaży - zajmij najlepsze miejsca już teraz!

Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano koncerty 2021

Koncert w Teatrze Roma odbywa się we współpracy z ECM Warsaw Festival 2021, który jest wspierany przez Fundację Współpracy Polsko- Niemieckiej, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Marcin Wasilewski Trio Arctic Riff

Najnowszy album Tria Marcina Wasilewskiego pt. Arctic Riff ukazał się na świecie 26 czerwca 2020 r. i został nagrany w uznawanej za jedną z najważniejszych na świecie prestiżowej wytwórni ECM RECORDS z Monachium. Tym razem lider Tria, pianista i kompozytor Marcin Wasilewski zaprosił Joe Lovano – ikonę amerykańskiego jazzu, giganta saksofonu tenorowego, laureata amerykańskiej m.in. Nagrody Muzycznej Grammy, zwycięzcę zeszłorocznego plebiscytu magazynu Down Beat jako najlepszego saksofonisty tenorowego.

Pierwsza kreatywna kooperacja polskiego, żywiołowego zespołu Marcin Wasilewski Trio i obdarzonego głębokim brzmieniem amerykańskiego tenorzysty Joe Lovano, od razu zaowocowała muzyką pełną skondensowanego feelingu, w której liryzm i siła wydają się idealnie zrównoważone. Ten wspólny projekt przedstawia nowe kompozycje Marcina i Joego, jak również standard Carli Bley, „Vashkar” (w dwóch wersjach), oraz kolektywne improwizacje z pełnym zaangażowaniem każdego z czterech muzyków; kunszt gry na kontrabasie Sławomira Kurkiewicza został wyeksponowany najwyraźniej w spontanicznym utworze „Arco”. Album Arctic Riff został nagrany we francuskim Studio La Buissonne w sierpniu 2019 roku, i wyprodukowany przez Manfreda Eichera. Ponad dwa lata czekaliśmy na możliwość wysłuchania muzyki z albumu Arcitc Riff w oryginalnym składzie. Szczęśliwie Joe Lovano dołączy do polskiego Tria na trasie koncertowej w wybranych salach i na wybranych festiwalach w Polsce i Europie jesienią 2021 roku.

Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski Trio to niekwestionowana gwiazda polskiego jazu i najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe. Zespół od ponad 25 lat występujący w niezmiennym składzie: Marcin Wasilewski (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja) jest niekwestionowaną gwiazdą polskiego jazzu oraz jest uznawany przez międzynarodowych krytyków za jedną z najwybitniejszych i najbardziej unikalnych formacji jazzowych swojego pokolenia, ciesząc się jednocześnie uznaniem fanów jazzu na całym świecie.

Nagrywają dla prestiżowej wytwórni ECM Records. Dotychczas cztery spośród siedmiu nagranych dla ECM Records albumy otrzymywały nagrodę Fryderyka jako Album Roku Jazz i zawsze zbierają znakomite recenzje nie tylko w jazzowej prasie zagranicznej na całym świecie, a Marcin Wasilewski już pięć razy odbierał statuetkę jako Artysta Roku w jazzie.

W roku 2019 muzycy obchodzili 25 lat współpracy artystycznej, co zbiegło się z 50 rocznicą założenia przez Manfreda Eichera wytwórni ECM Records, a także z 50 rocznicą śmierci Krzysztofa Komedy, którego muzyka ma szczególne miejsce w historii Tria.

Muzycy Tria przez ponad 20 lat współpracowali z Tomaszem Stańko w jego Kwartecie (przez 15 lat będąc stałymi współpracownikami). Ponadto współpracowali (jako trio lub osobno) z największymi nazwiskami w jazzie, takimi jak (m.in.): Branford Marsalis, Jan Garbarek, Joe Lovano, Charles Lloyd, Al Foster, Nils Petter Molvær, Manu Katché, Dino Saluzzi, Bobo Stenson i wielu innych w tym cała czołówka polskich artystów jazzowych.

Joe Lovano

Saksofonista, kompozytor, pedagog, artysta nagrywający. Zdobywca nagrody Grammy za album „52nd Street Themes” oraz 14 innych nominacji do nagrody Grammy.

Niezliczoną ilość razy wygrywał w dorocznym plebiscycie krytyków i czytelników prestiżowego magazynu Down Beat jako Saksofonista Tenorowy, Muzyk Roku, Album Jazzowy Roku i Potrójne Korony od Downbeat. Otrzymał również wiele nagród od Jazz Times i Stowarzyszenia Dziennikarzy Jazzowych w dziedzinie Saksofonu Tenorowego, Albumu Roku i Muzyka Roku.

Od 2001 roku kieruje Gary Burton Chair in Jazz Performance, a od 2009 roku jest członkiem-założycielem Global Jazz Institute w Berkley, kierowanym przez Danilo Pereza. Jest gościnnym wykładowcą na Uniwersytecie Nowojorskim w programie jazzowym, Juilliard i Manhattan School of Music oraz jako klinicysta na uniwersytetach na całym świecie.

Od 1991 Lovano nagrywał jako lider dla wytwórni Blue Note Records. „Joe Lovano Quartet: Classic! Live at Newport”z udziałem Hanka Jonesa został nagrany w 2005 roku i wydany w 2016 roku, jako jego 25. nagranie dla wytwórni. Joe występował i nagrywał z największymi znakomitościami jazzu. Na tej liście są tak wybitni artyści, jak m. in. Woody Herman, Mel Lewis, Bob Brookmeyer, Paul Motian, Bill Frisell, Tony Bennett, Abbey Lincoln, Charlie Haden, John Scofield, Herbie Hancock, Dave Holland, Hank Jones, Dave Liebman, Dave Douglas, Judi Silvano, Ravi Coltrane, Chucho Valdez, Diana Krall, Ornette Coleman i wielu innych.

Ponadto kompozytor Mark Anthony Turnage napisał Koncert na saksofon i orkiestrę kameralną dla Joe zatytułowany „A Man Descending”, który był wykonywany na całym świecie, a Maestro Michael Abene zaaranżował album złożony w całości z Lovano pt. „Symphonica” dla WDR Symphonic Orchestra i Big Band, który został wydany w Blue Note i otrzymał nominację do nagrody Grammy.

Joe Lovano kontynuuje odkrywanie nowych horyzontów w świecie muzyki jako solista, lider zespołu i kompozytor. Od 2019 roku nagrywa swoje projekty dla wytwórni ECM Records.

 

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/