African Beats Festival 2022

African Beats Festival 2022

SPRAWDŹ BILETY

African Beats Festival to jedno z największych wydarzeń w Europie prezentujących muzykę i kulturę Afryki oraz jeden z największych festiwali world music w Polsce! Zapraszamy w dniach 12-13 sierpnia do Gościńca Wiecha w Kawęczynie koło Warszawy. 

 

Zapraszamy na Festival, podczas którego usłyszycie największe gwiazdy afrykańskiego world music! Wystąpią m.in. Oumou Sangare, Sona Jobarteh, Amadou & Mariam, Imarhan, OUM, Tamikrest i wielu innych wspaniałych artystów. Na African Beats weźmiecie udział w licznych warsztatach muzycznych, spotkaniach filmowych, spotkaniach podróżników. Znajdziecie tu wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujecie smaków wyjątkowych potraw, napijecie się afrykańskiego piwa, a po koncertach oddacie się afrobeatowym dj-om na scenie klubowej. Zapraszamy na najgorętsze wydarzenie tego lata!

 

African Beats Festival to wspólna przestrzeń wszystkich fanów muzyki świata i tanecznego afrobeatu. To święto otwartych głów, gorących serc i niespokojnych dusz. Miejsce celebracji artystów, podróżników, obywateli świata. To także muzyczna podróż po Czarnym Lądzie w towarzystwie największych afrykańskich muzyków. Poczuj saharyjskiego bluesa i zatańcz z nami! 


African Beats Festival 2022, Kawęczyn k/Warszawy, program:

 

12.08.2022 / PIĄTEK

  • 15:30 - Otwarcie bram festivalu

  • 16:30 - Scena główna - Otwarcie

  • 17:00 - MORIBAYA (Polska)

  • 18:30 - DIKANDA & Mustapha El Moudani (Polska/Maroko)

  • 19:30 - OUM (Maroko)

  • 21:00 - SONA JOBARTEH (Gambia)

  • 22:30 - AMADOU & MARIAM (Mali)

 

Scena Klubowa / After Party

  • 00:00 - IFI UDE (Polska/Nigeria)

  • 01:30 - DJ YARDIE (Polska)

 

13.08.2022 / SOBOTA

  • 16:00 - AFROTUBA (Polska)

  • 17:30 - THE AFRONAUTS (Polska)

  • 19:00 - TAMIKREST (Mali)

  • 21:00 - IMARHAN (Algeria)

  • 22:30 - OUMOU SANGARE (Mali)

Scena Klubowa / After Party

  • 00:00 - LUA PRETA (Angola/Polska)

  • 01:30 - LABORATORIO TROPICAL (Polska)

Gdzie odbędzie się festiwal?

Tereny Gościńca Wiecha oraz Dworku pod Wiechą w Kawęczynie to niezwykle urokliwe miejsca, nierozerwalnie związane z polską kulturą ludową. Gościniec jest położony we wsi Kawęczyn, oddalonej o 30 km od Warszawy w kierunku południowym, zajmuje obszar o powierzchni 10ha. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych sadów mazowieckiej ziemi budynek Gościńca Wiecha został idealnie wkomponowany w bajeczny krajobraz. Przed jego gośćmi otworem stoją: stara zagroda chłopska z izbą etnograficzną, w której wypiekany jest chleb, dwa stuletnie wiatraki, kapliczka, młyn wodny, przestronne drewniane wiaty biesiadne (mieszczące 800 osób), kuźnia i stajnie ze zwierzętami. Oprócz tego ogromna przestrzeń, zielona przestrzeń, idealna pod Festiwal Muzyczny!

Strefy tematyczne i atrakcje dodatkowe

Strefa Filmowa Afrykamera

Zapraszamy do specjalnej strefy filmowej, w której będziecie mogli zobaczyć najlepsze filmy dokumentalne, związane z Czarnym Lądem. W programie również m.in. preelekcje i spotkania z twórcami. Strefa współorganizowana i patronowana przez partnera naszego wydarzenia - Festiwal Filmowy Afrykamera.

Strefa podróżnicza

To strefa spotkań, na której polscy podróżnicy opowiedzą o swoich podróżach w głąb Czarnego Lądu. Pasjonujące historie i  wsparte będą prezentacjami multimedialnymi.

Warsztaty bębniarskie

W trakcie zajęć przyswoisz techniki gry na afrykańskich bębnach djembe. Skupimy się na wypracowaniu techniki gry, nauce tradycyjnych rytmów afrykańskich oraz budowaniu aranżacji. Zadbamy też o elementy solowych improwizacji, a całość urozmaicimy dobrą zabawą. Zapisy na warsztaty drogą mailową. Szczegóły wkrótce.

Warsztaty z tańca afrykańskiego

Zapraszamy na warsztaty taneczne, na których zgłębimy tajniki afro dance. Pozwolimy ciału wyrazić się w ruchu w rytm muzyki afrykańskiej. Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy w kraju. Zapisy wkrótce.

Rynek afrykański

Wystawcy z rękodziełem afrykańskim. Afrykańska strefa gastronomiczna, napoje, dobra wszelakie. Kosmetyki, ubrania, biżuteria. Wyjątkowy i niepowtarzalny asortyment zapewni przeszło 40 wystawców, których pełną listę ogłosimy niebawem. Afrykański Market będzie wielką atrakcją naszego Festivalu. Zgłoszenia wystawców przyjmujemy na market@africanbeats.pl

Strefa klubowa

Po zakończeniu koncertów na scenie głównej, zapraszamy na małą scenę klubową, która mieścić się będzie wewnątrz Gościńca Wiecha. Od północy do 3 nad razem najlepsi DJ'e zaserwują wam dawkę energetycznych afrobeatów oraz taneczych remixów muzyki świata.

Medytacja

Na Festiwalu nie zabraknie porannych zajęć z medytacji, które poprowadzą doświadczeni prowadzący.

Joga

Zaplanowaliśmy dla Was również poranne zajęcia z jogi. To nie tylko trening, ale też praca z samym sobą, która pomaga wyciszyć ciało oraz umysł. Poranne sesje jogi wpłyną na Was kojąco i zbudują pozytywne nastawienie na cały dzień pełen atrakcji.

Fire show

Pokazy fire show zostaną wykonane będą przez najlepszych ogniomistrzów w kraju. Będą one wspaniałym uzupełnieniem afrykańskich dźwięków, płynących ze sceny. Pokazy trwać będą równolegle z odbywającymi się koncertami i rozpoczną się po godzinie 20:00. Będzie gorąco!

Pole namiotowe

Specjalna strefa przeznaczona na rozbicie namiotów. Zapewniamy piękną, malowniczą okolicę, dostęp do strefy gastronomicznej oraz wszystkich festiwalowych atrakcji, w pełni wyposażoną strefą sanitarną oraz ochronę.

Bilety na festiwal:

Karnet dwudniowy

 

To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu w piątek od godziny 15:00. Umożliwia wzięcie udziału we wszystkich aktywnościach zaplanowanych na całe 2 dni Festivalu oraz pozostanie na nim do niedzieli, do godziny 12:00. Daje też pierwszeństwo w zajęciu i wyboru miejsca na polu namiotowym. 

 

Cena

  • 1 pula do 30.04.2022 r. - 240 PLN

  • 2 pula do 01.07.2022 r. - 270 PLN

  • 3 pula od 02.07.2022 r. - 300 PLN

  • 4 pula od 10.08.2022 r. - 230 PLN

✅ Pole Namiotowe 2-dniowe - 25 PLN / namiot

✅ Dzieci do 6 roku życia - FREE

✅ Dzieci do 14 roku życia - 200 PLN / ulgowy

✅ Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 200 PLN / ulgowy

✅ Parking w cenie biletu

 

Bilet "Jednodniowy":

 

To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu na jeden dzień o dowolnej godzinie. Posiadacze takich karnetów będą mogli wziąć udział we wszelkich aktywnościach przewidzianych na dany dzień, a także skorzystać z pola namiotowego.

 

  • 1 pula do 30.04.2022 r. - 160 PLN

  • 2 pula do 01.07.2022 r. - 190 PLN

  • 3 pula od 02.07.2022 r. - 210 PLN

  • 4 pula od 10.08.2022 r. - 230 PLN

✅ Pole Namiotowe 1-dniowe - 20 PLN / namiot

✅ Dzieci do 6 roku życia - FREE

✅ Dzieci do 14 roku życia - 150 PLN / ulgowy

✅ Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 150 PLN / ulgowy

✅ Parking w cenie biletu

Artyści African Beats Festival 2022

OUMOU SANGARE (Mali) 

Jedna z najbardziej znanych na świecie artystek afrykańskich. Jej debiutancki album "Moussoulou" z 1991 roku uznawany jest za absolutny klasyk afrykańskiego world music. Dzięki swojemu wyjątkowemu głosowi oraz doborowi doskonałych muzyków artystka  zdobyła ogromną popularność poza granicami swojego kraju. W roku 2020 ukazał się jej znakomita płyta „Acoustic” natomiast już w kwietniu roku 2022 pojawi się nowy album zatytułowany „Timbuktu”, który promowany jest przez pierwszy singiel "Wassulu Don". Artystka powróciła w wielkim stylu, a my już w sierpniu usłyszymy ją na żywo. 

 

AMADOU & MARIAM (Mali) 

Duet powstał w Bamako, stolicy Mali w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku, a wiec ich historia liczy ponad 35 lat! Mariam Doumbia i Amadou Bagayoko to wyjątkowa muzyczna para. Poznali się w ośrodku dla niewidomych i połączyło ich uczucie i muzyka. Szybko zdobyli dużą popularność w całej Afryce Zachodniej. W połowie lat 90-tych postanowili przenieść się do Francji aby szukać nowych inspiracji i możliwości. Światowy rozgłos przyniosła im współprac z Manu Chao, która zaowocowała albumem Dimanche à Bamako. Przez całą swoją karierę Amadou i Mariam z radością łączyli swoją historię miłosną z karierą muzyczną. W ich twórczości oprócz afrykańskiej muzyki można usłyszeć bogactwo eklektycznych brzmień gdzie tradycja afrykańska spotyka sę ze muzyką popularną świata zachodniego. Mówi się, że są najbardzi

 

SONA JOBARTEH (Gambia) 

Największa z afrykańskich artystek grających na harfie kora – instrumencie zachodnioafrykańskich griotów. Zapraszana na festiwale na całym świecie uznawana jest za jedną z ikon afrykańskiej muzyki.

 

IMARHAN (Algeria) 

Quintet, który powstał w 2006 roku w Algierii. W ich muzyce słychać zachodnio-afrykańskie, funkowe rytmy, subtelny odcień tradycyjnej folkowej muzyki saharyjskiej oraz ogień i uczuciowość algierskiej muzyki Rai. Ich nazwa w miejscowym języku oznacza "ten, na kim ci zależy"

 

TAMIKREST (Mali/Algeria) 

Tamikrest oznacza przejście w języku Tuaregów – koczowniczego ludu Sahary. Zespół łączy tuareską kulturę z dźwiękami i wizjami z innych części świata, napotkanymi w czasie niekończących się tras. W ich muzyce można odnaleźć dub, blues, psychodelię, funk, a nawet art-rock. Pochodzą z Kidal, na północnym wschodzie Mali, lecz wojna, prześladowania i kryzys polityczny zmusiły większość z nich do emigracji do Algierii. Ich trzeci album Chatma (2013) to w pełni przekonujący i poetycki dokument ich przeżyć. Chatma została numerem jeden na liście World Music Charts Europe, zajęła wysokie miejsca na listach Mojo, The Independent, fRoots, The Quietus i Uncut, a w 2014 Tamikrest został uznany najlepszą grupą na Songlines Music Awards. Na African Beats Festival zespół promować będzie swój najnowszy album zatytułowany Tamotait.

 

OUM (Maroko)

Marokańska artystka, wokalistka i songwriterka, obdarzona niezwykle silnym, uwodzicielskim głosem, która w swej twórczości swobodnie łączy różne gatunki muzyczne. Oum to pierwsze słowo frazy „Oum el Ghait”, co oznacza „matka wyzwolenia”. Nazwę tę dawniej nadawano dziewczętom urodzonym na pustyni w dzień lub noc przy deszczowej pogodzie. Twórczość Oum jest absolutnie szczera, poruszająca i pełna zaangażowania społecznego. W tekstach artystka dotyka istotnych tematów. W utworach Oumm znajdziemy inspiracje jazzem, soulem, muzyką gospel i afrykańską, tradycyjną muzyką marokańską oraz rytmami Gnawy i Hassani, dzięki czemu artystka stała się ambasadorką kultury marokańskiej i nazywana jest marokańską divą.

 

AFROTUBA (Polska)

Powstała pod koniec 2014 roku z inicjatywy duetu Balafon Brothers we Wrocławiu. Jest owocem ich długoletniej znajomości oraz korelacji z zamieszkałymi we Wrocławiu muzykami. Na sekcję rytmiczną składa się z czterech muzyków tj: zestaw perkusji afrykańskiej – bębny basowe dundun, bębny djembe, balafony oraz gitara basowa lub kontrabas. W sekcji dętej występują saksofony, trąbki i puzony w różnych kompilacjach. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków, a nazywają ją etno-fusion. Sekcja rytmiczna czerpie inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadzili podczas podróży po Czarnym Lądzie i Europie. Sekcja dęta zaś ze Słowiańszczyzny, Bałkanów, Ameryki łacińskiej i muzyki nowoczesnej.

 

LUA PRETA (Polska - Angola)

Angolsko-polski duet składający się z wokalistki o pseudonimie Ms. Gia i doświadczony polskiego DJa i producenta Mentalcuta. Razem tworzą ekstatyczną mieszankę nowoczesnej muzyki elektronicznej i afrykańskich gatunków charakterystycznych nie tylko dla Angoli, ojczyzny Ms. Gii, ale także dla całego kontynentu - w tym między innymi kuduro, afrohouse czy gqom.

 

THE AFRONAUTS (Polska/Maroko/RPA)

Jeden z najlepszych afrobeatowych zespołów w Polsce! Grupę tworzy ośmiu muzyków pochodzących z różnych zakątków świata, którzy zdobywają serca słuchaczy od pierwszego brzmienia. Zespół łączy to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Ich aranżacje rozgrzewają scenę do czerwoności. The Afronauts wylądowali w Krakowie w styczniu 2019 wprawiając w osłupienie publiczność, która nie była przygotowana na tak potężną dawkę energii. Misją zespołu jest szerzenie dobrych wibracji zacierając granice między sceną, a publicznością. Aktualnie w repertuarze zespołu są rdzenne hity afro beatowe twórców z Nigerii, Mali i Ghany oraz  autorskie kompozycje. 

 

Kolejnych artystów ogłaszamy w każdy poniedziałek!

 

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Perspektywy. 

www.agencjaperspektywy.pl 

 

📧 KONTAKT 📧

👉 www.biuro@africanbeats.pl

👉 africanbeatsfestival@gmail.com

 

Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

African Beats Festival 2022
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

African Beats Festival 2022 BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/