African Beats Festival to jedno z największych wydarzeń w Europie prezentujących muzykę i kulturę Afryki oraz jeden z największych festiwali world music w Polsce! Zapraszamy w dniach 12-13 sierpnia do Gościńca Wiecha w Kawęczynie koło Warszawy.
Zapraszamy na Festival, podczas którego usłyszycie największe gwiazdy afrykańskiego world music! Wystąpią m.in. Oumou Sangare, Sona Jobarteh, Amadou & Mariam, Imarhan, OUM, Tamikrest i wielu innych wspaniałych artystów. Na African Beats weźmiecie udział w licznych warsztatach muzycznych, spotkaniach filmowych, spotkaniach podróżników. Znajdziecie tu wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujecie smaków wyjątkowych potraw, napijecie się afrykańskiego piwa, a po koncertach oddacie się afrobeatowym dj-om na scenie klubowej. Zapraszamy na najgorętsze wydarzenie tego lata!
African Beats Festival to wspólna przestrzeń wszystkich fanów muzyki świata i tanecznego afrobeatu. To święto otwartych głów, gorących serc i niespokojnych dusz. Miejsce celebracji artystów, podróżników, obywateli świata. To także muzyczna podróż po Czarnym Lądzie w towarzystwie największych afrykańskich muzyków. Poczuj saharyjskiego bluesa i zatańcz z nami!
12.08.2022 / PIĄTEK
15:30 - Otwarcie bram festivalu
16:30 - Scena główna - Otwarcie
17:00 - MORIBAYA (Polska)
18:30 - DIKANDA & Mustapha El Moudani (Polska/Maroko)
19:30 - OUM (Maroko)
21:00 - SONA JOBARTEH (Gambia)
22:30 - AMADOU & MARIAM (Mali)
Scena Klubowa / After Party
00:00 - IFI UDE (Polska/Nigeria)
01:30 - DJ YARDIE (Polska)
13.08.2022 / SOBOTA
16:00 - AFROTUBA (Polska)
17:30 - THE AFRONAUTS (Polska)
19:00 - TAMIKREST (Mali)
21:00 - IMARHAN (Algeria)
22:30 - OUMOU SANGARE (Mali)
Scena Klubowa / After Party
00:00 - LUA PRETA (Angola/Polska)
01:30 - LABORATORIO TROPICAL (Polska)
Tereny Gościńca Wiecha oraz Dworku pod Wiechą w Kawęczynie to niezwykle urokliwe miejsca, nierozerwalnie związane z polską kulturą ludową. Gościniec jest położony we wsi Kawęczyn, oddalonej o 30 km od Warszawy w kierunku południowym, zajmuje obszar o powierzchni 10ha. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych sadów mazowieckiej ziemi budynek Gościńca Wiecha został idealnie wkomponowany w bajeczny krajobraz. Przed jego gośćmi otworem stoją: stara zagroda chłopska z izbą etnograficzną, w której wypiekany jest chleb, dwa stuletnie wiatraki, kapliczka, młyn wodny, przestronne drewniane wiaty biesiadne (mieszczące 800 osób), kuźnia i stajnie ze zwierzętami. Oprócz tego ogromna przestrzeń, zielona przestrzeń, idealna pod Festiwal Muzyczny!
Na Festiwalu nie zabraknie porannych zajęć z medytacji, które poprowadzą doświadczeni prowadzący.
Specjalna strefa przeznaczona na rozbicie namiotów. Zapewniamy piękną, malowniczą okolicę, dostęp do strefy gastronomicznej oraz wszystkich festiwalowych atrakcji, w pełni wyposażoną strefą sanitarną oraz ochronę.
Karnet dwudniowy
To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu w piątek od godziny 15:00. Umożliwia wzięcie udziału we wszystkich aktywnościach zaplanowanych na całe 2 dni Festivalu oraz pozostanie na nim do niedzieli, do godziny 12:00. Daje też pierwszeństwo w zajęciu i wyboru miejsca na polu namiotowym.
Cena:
1 pula do 30.04.2022 r. - 240 PLN
2 pula do 01.07.2022 r. - 270 PLN
3 pula od 02.07.2022 r. - 300 PLN
✅ Pole Namiotowe 2-dniowe - 25 PLN / namiot
✅ Dzieci do 6 roku życia - FREE
✅ Dzieci do 14 roku życia - 200 PLN / ulgowy
✅ Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 200 PLN / ulgowy
✅ Parking w cenie biletu
Bilet "Jednodniowy":
To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu na jeden dzień o dowolnej godzinie. Posiadacze takich karnetów będą mogli wziąć udział we wszelkich aktywnościach przewidzianych na dany dzień, a także skorzystać z pola namiotowego.
1 pula do 30.04.2022 r. - 160 PLN
2 pula do 01.07.2022 r. - 190 PLN
3 pula od 02.07.2022 r. - 210 PLN
✅ Pole Namiotowe 1-dniowe - 20 PLN / namiot
✅ Dzieci do 6 roku życia - FREE
✅ Dzieci do 14 roku życia - 150 PLN / ulgowy
✅ Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 150 PLN / ulgowy
✅ Parking w cenie biletu
OUMOU SANGARE (Mali)
Jedna z najbardziej znanych na świecie artystek afrykańskich. Jej debiutancki album "Moussoulou" z 1991 roku uznawany jest za absolutny klasyk afrykańskiego world music. Dzięki swojemu wyjątkowemu głosowi oraz doborowi doskonałych muzyków artystka zdobyła ogromną popularność poza granicami swojego kraju. W roku 2020 ukazał się jej znakomita płyta „Acoustic” natomiast już w kwietniu roku 2022 pojawi się nowy album zatytułowany „Timbuktu”, który promowany jest przez pierwszy singiel "Wassulu Don". Artystka powróciła w wielkim stylu, a my już w sierpniu usłyszymy ją na żywo.
AMADOU & MARIAM (Mali)
Duet powstał w Bamako, stolicy Mali w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku, a wiec ich historia liczy ponad 35 lat! Mariam Doumbia i Amadou Bagayoko to wyjątkowa muzyczna para. Poznali się w ośrodku dla niewidomych i połączyło ich uczucie i muzyka. Szybko zdobyli dużą popularność w całej Afryce Zachodniej. W połowie lat 90-tych postanowili przenieść się do Francji aby szukać nowych inspiracji i możliwości. Światowy rozgłos przyniosła im współprac z Manu Chao, która zaowocowała albumem Dimanche à Bamako. Przez całą swoją karierę Amadou i Mariam z radością łączyli swoją historię miłosną z karierą muzyczną. W ich twórczości oprócz afrykańskiej muzyki można usłyszeć bogactwo eklektycznych brzmień gdzie tradycja afrykańska spotyka sę ze muzyką popularną świata zachodniego. Mówi się, że są najbardzi
SONA JOBARTEH (Gambia)
Największa z afrykańskich artystek grających na harfie kora – instrumencie zachodnioafrykańskich griotów. Zapraszana na festiwale na całym świecie uznawana jest za jedną z ikon afrykańskiej muzyki.
IMARHAN (Algeria)
Quintet, który powstał w 2006 roku w Algierii. W ich muzyce słychać zachodnio-afrykańskie, funkowe rytmy, subtelny odcień tradycyjnej folkowej muzyki saharyjskiej oraz ogień i uczuciowość algierskiej muzyki Rai. Ich nazwa w miejscowym języku oznacza "ten, na kim ci zależy"
TAMIKREST (Mali/Algeria)
Tamikrest oznacza przejście w języku Tuaregów – koczowniczego ludu Sahary. Zespół łączy tuareską kulturę z dźwiękami i wizjami z innych części świata, napotkanymi w czasie niekończących się tras. W ich muzyce można odnaleźć dub, blues, psychodelię, funk, a nawet art-rock. Pochodzą z Kidal, na północnym wschodzie Mali, lecz wojna, prześladowania i kryzys polityczny zmusiły większość z nich do emigracji do Algierii. Ich trzeci album Chatma (2013) to w pełni przekonujący i poetycki dokument ich przeżyć. Chatma została numerem jeden na liście World Music Charts Europe, zajęła wysokie miejsca na listach Mojo, The Independent, fRoots, The Quietus i Uncut, a w 2014 Tamikrest został uznany najlepszą grupą na Songlines Music Awards. Na African Beats Festival zespół promować będzie swój najnowszy album zatytułowany Tamotait.
OUM (Maroko)
Marokańska artystka, wokalistka i songwriterka, obdarzona niezwykle silnym, uwodzicielskim głosem, która w swej twórczości swobodnie łączy różne gatunki muzyczne. Oum to pierwsze słowo frazy „Oum el Ghait”, co oznacza „matka wyzwolenia”. Nazwę tę dawniej nadawano dziewczętom urodzonym na pustyni w dzień lub noc przy deszczowej pogodzie. Twórczość Oum jest absolutnie szczera, poruszająca i pełna zaangażowania społecznego. W tekstach artystka dotyka istotnych tematów. W utworach Oumm znajdziemy inspiracje jazzem, soulem, muzyką gospel i afrykańską, tradycyjną muzyką marokańską oraz rytmami Gnawy i Hassani, dzięki czemu artystka stała się ambasadorką kultury marokańskiej i nazywana jest marokańską divą.
AFROTUBA (Polska)
Powstała pod koniec 2014 roku z inicjatywy duetu Balafon Brothers we Wrocławiu. Jest owocem ich długoletniej znajomości oraz korelacji z zamieszkałymi we Wrocławiu muzykami. Na sekcję rytmiczną składa się z czterech muzyków tj: zestaw perkusji afrykańskiej – bębny basowe dundun, bębny djembe, balafony oraz gitara basowa lub kontrabas. W sekcji dętej występują saksofony, trąbki i puzony w różnych kompilacjach. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków, a nazywają ją etno-fusion. Sekcja rytmiczna czerpie inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadzili podczas podróży po Czarnym Lądzie i Europie. Sekcja dęta zaś ze Słowiańszczyzny, Bałkanów, Ameryki łacińskiej i muzyki nowoczesnej.
LUA PRETA (Polska - Angola)
Angolsko-polski duet składający się z wokalistki o pseudonimie Ms. Gia i doświadczony polskiego DJa i producenta Mentalcuta. Razem tworzą ekstatyczną mieszankę nowoczesnej muzyki elektronicznej i afrykańskich gatunków charakterystycznych nie tylko dla Angoli, ojczyzny Ms. Gii, ale także dla całego kontynentu - w tym między innymi kuduro, afrohouse czy gqom.
THE AFRONAUTS (Polska/Maroko/RPA)
Jeden z najlepszych afrobeatowych zespołów w Polsce! Grupę tworzy ośmiu muzyków pochodzących z różnych zakątków świata, którzy zdobywają serca słuchaczy od pierwszego brzmienia. Zespół łączy to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Ich aranżacje rozgrzewają scenę do czerwoności. The Afronauts wylądowali w Krakowie w styczniu 2019 wprawiając w osłupienie publiczność, która nie była przygotowana na tak potężną dawkę energii. Misją zespołu jest szerzenie dobrych wibracji zacierając granice między sceną, a publicznością. Aktualnie w repertuarze zespołu są rdzenne hity afro beatowe twórców z Nigerii, Mali i Ghany oraz autorskie kompozycje.
Kolejnych artystów ogłaszamy w każdy poniedziałek!
Organizatorem wydarzenia jest Agencja Perspektywy.
www.agencjaperspektywy.pl
📧 KONTAKT 📧
👉 www.biuro@africanbeats.pl
👉 africanbeatsfestival@gmail.com
Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin