Wojewódzki Dom Kultury w KIELCACH

Wojewódzki Dom Kultury w KIELCACH

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach imienia Józefa Piłsudskiego w mieście znany jest jako „Dom Piłsudskiego”. Wywodzi się z Komitetu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego, którego działalność była związana ze stacjonującym w mieście 4. Pułkiem Legionów. Rokiem, w którym rozpoczęto budowę obiektu było rok 1933. Działo się to z inicjatywy Komitetu. Za oficjalna datę rozpoczęcia działalności tego obiektu przyjmuje się 28 stycznia 1933 rok, choć obiekt w obecnej formie działa tak naprawdę od 1947 roku. Obiekt działał prężnie w latach 1935 – 1939, a jego uroczystego otwarcia dokonał Edward Rydz-Śmigły. W sierpniu 1939 placówka została przekazana Ministerstwu Sił Zbrojnych. W czasie wojny działała tu placówka tzw. Soldatenheimu.

Budynek, pomimo strat materialnych przetrwał okres wojny i wznowił działalność kulturową, organizując wydarzenia artystyczne. Wraz z kolejnymi dyrektorami pojawiały się nowe inicjatywy, jak np. teatr poezji, teatrzyk publicystyki czy Festiwal Kultury Wsi Polskiej. W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wiele z nich działa do dzisiaj.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – wydarzenia

Interesują Cię wydarzenia, które mają miejsce w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach? Jest ich całkiem sporo. Do najważniejszych, które odbyły się w ostatnim czasie zalicza się premiera spektaklu „Nie opłakała ich Elektra, nie pogrzebała Antygona”, „Ballady na dwa serca”, Koncert zespołu Yagoosh czy Narodowe Czytanie w WDK.

Wydarzenia 2022 – Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

Ciekawych wydarzeń nie będzie brakowało także w bieżącym roku. Już teraz warto zapoznać się z kalendarzem imprez, jaki udostępnił Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – koncerty

Co jeszcze proponuje Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach? Koncerty to ważny element działalności placówki, który pozwala zaspokajać potrzeby mieszkańców na obcowanie z muzyką. Bilety na koncerty kupisz w kasie WDK lub zamówisz online na eBilet.pl.

Idź do kina – bilety do kina w Wojewódzkim Domu Kultury

W WDK działa także kino Fenomen. Organizuje ono seanse tradycyjne, a także przeglądy różnych gatunków czy zajęcia dla seniorów. Wydarzenia 2022 – Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na takie filmy jak „W pętli ryzyka i fantazji” czy „Mój syn”.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – bilety

Bilety na koncerty, spektakle oraz inne wydarzenia, które organizuje Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach są dostępne online w serwisie eBilet.pl. To zwiększa Twoje szanse na uzyskanie biletu na wybrane wydarzenie, bez ryzyka, że zabraknie dla Ciebie miejsca.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach?
    Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach mieści się przy ulicy Księdza Piotra Ściegiennego 2, 25-033 Kielce.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach?
    Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – wydarzenia, które miały tu miejsce to np. spotkania autorskie, wystawy, prezentacje artystów, konkursy, pokazy, warsztaty, festiwale, obchody świąt państwowych, religijnych i uroczystości patriotycznych. Na scenie WDK występowało m.in. Stare Dobre Małżeństwo i Raz Dwa Trzy.

  • Kiedy został utworzony Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach?
    Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wywodzi się z Komitetu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego, który działał już w 1933. Za oficjalne rozpoczęcie działalności uznaje się 1947 rok.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wojewódzki Dom Kultury w KIELCACH
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Ściegiennego 2
25-033 Kielce

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/