Teatr Współczesny w Warszawie

Teatr Współczesny w Warszawie

Teatr Współczesny - kup bilety na spektakle dostępne na eBilet.pl i zobacz repertuar najbardziej konsekwentnego teatru w Polsce.

 

Teatr Współczesny w Warszawie powstał tuż po wojnie w Łodzi jako Teatr Kameralny. Dopiero w 1949 roku został przeniesiony do stolicy na ulicę Mokotowską, gdzie istnieje do dziś już jako Teatr Współczesny w Warszawie.

 

Powojenny Teatr Współczesny kojarzony był przede wszystkim z postacią reżysera i autora felietonów teatralnych o nazwisku Erwin Axer. Pomysł na ten współczesny teatr był taki, by nie dać się intelektualnie oderwać od Zachodu, kiedy nastąpiło polityczne przyłączenie do Wschodu.

 

Teatr Współczesny repertuar

Repertuar Teatru Współczesnego zbudował w oparciu o literaturę i kulturę europejską, jednak możliwie współczesną. Wiele premier przeszło do historii. Polska prapremiera “Czekając na Godota” Becketta, “Kariera Artura Ui” Brechta,“Tango” Mrożka czy “Mistrz i Małgorzata” wg Bułhakowa - to tylko fragmenty znacznie większej całości. Obecnie scena kontynuuje tradycje zapoczątkowane przez Erwina Axera i prowadzone w latach 80. przez Macieja Englerta.

 

Teatr Współczesny bilety

Bilety do Teatru Współczesnego dostępne są na eBilet.pl. W spektaklach można oglądać takich aktorów, jak: Maja Komorowska, Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski czy Janusz Michałowski.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Współczesny w Warszawie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Mokotowska 13
00-640 Warszawa

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/