Teatr Współczesny w Szczecinie

Teatr Współczesny w Szczecinie

 

Teatr Współczesny w Szczecinie to zawodowa scena teatralna, na której wystawiane są sztuki współczesne, klasyczne dramaty oraz sporadycznie przedstawienia dla dzieci i młodzieży. Scena teatru wykorzystywana jest także jako miejsce koncertów oraz kameralnych spotkań muzycznych. We foyer We foyer odbywają się także spotkania autorskie i  wystawy czasowe. Szczecińska instytucja uznawana jest za jedną z czołowych scen w Polsce. Teatr kierowany jest przez dyrektora Naczelnego Mirosława Gawędę oraz dyrektor artystyczną Annę Augustynowicz.

 

Teatr posiada trzy sceny. Największa z nich (344 miejsca na widowni) znajduje się w reprezentacyjnym budynku przy Wałach Chrobrego, w którym mieści się także Muzeum Narodowe. Obie instytucje współpracują ze sobą. W budynku znajduje się również mniejsza scena eksperymentalna, nazywana Malarnią (60 miejsc na widowni). Teatr Mały (40 miejsc na widowni) zlokalizowany jest na Deptaku Bogusława. Każda ze scen służy jako miejsce spektaklów, imprez artystycznych oraz mniej lub bardziej kameralnych koncertów. Bilety na koncerty i przedstawiania można kupić online lub w kasie.

Teatr Współczesny w Szczecinie  – wydarzenia

Wydarzenia w Teatrze Współczesnym w Szczecinie to przede wszystkim premiery nowych spektakli. Zgodnie ze swoją nazwą, teatr stawia przede wszystkim na sztuki współczesne, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Teatr chętnie reinterpretuje również klasyczne dramaty, nadając im eksperymentalnego charakteru. Wśród nich warto wymienić „Wesele” w reżyserii Anny Augustynowicz, uznane za najwybitniejszą realizację dramatu Stanisława Wyspiańskiego na Festiwalu Wyspiański 2007.

 

Wśród cyklicznych wydarzeń w Teatrze Współczesnym w Szczecinie można także wymienić liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz prelekcje dotyczące sztuki, edukacji seksualnej oraz fotografii. Prowadzone warsztaty często są uzupełnieniem spektakli i pozwalają pełniej zrozumieć przekaz sztuki. Bilety na wydarzenia Teatru Współczesnego w Szczecinie można kupić w kasie lub sprzedaży internetowej.

Teatr Współczesny w Szczecinie – spektakle 2022

Teatr Współczesny w Szczecinie spektakle 2022 to propozycja odważnego repertuaru, który porusza wiele uniwersalnych, a równocześnie niezwykle aktualnych kwestii.  Wśród nich z pewnością  na uwagę zasługuję  „Edukacja Seksualna”, czyli spektakl, którego celem jest „odwstydzenie” tematyki seksu i stworzenie przestrzeni do otwartego dialogu. „Foki” to poruszający temat końca teatru w dobie fake news’ów i mainstreamowych rozrywek. „Raj dla opornych” to druga część kultowej komedii  „Seks  dla opornych”. Tym razem aktorzy pokazują, jak odrzucić konsumpcjonizm i żyć chwilą.

Teatr Współczesny w Szczecinie – imprezy

Teatr Współczesny w Szczecinie imprezy to także możliwość wynajęcia przestrzeni i organizacji własnego wydarzenia. Z tej możliwości chętnie korzystają niezależni artyści oraz firmy, które organizują tu eventy lub bankiety dla swoich pracowników.

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Teatr Współczesny w Szczecinie ?
   Scena główna Teatru Współczesnego w Szczecinie znajduje się przy ulicy Wały Chrobrego 3. Teatr Mały zlokalizowany jest przy Deptaku Bogusława 6.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Współczesnym w Szczecinie ?
   Teatr oferuje ciągle aktualizowany repertuar oraz możliwość zobaczenia występów przyjezdnych artystów i zespołów. Teatr Współczesny w Szczecinie spektakle 2022 to m.in. „Edukacja Seksualna”, „Foki”, „Spartacus. Miłość w czasach zarazy”  czy  „Seks  dla opornych”.

 

  • Kiedy został utworzony Teatr Współczesny w Szczecinie ?
   Teatr Współczesny w Szczecinie powstał w 1976 roku po rozłączeniu się Państwowych Teatrów Dramatycznych.

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Współczesny w Szczecinie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Wały Chrobrego 3
70-500 Szczecin
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/