Teatr Polski w Poznaniu

Teatr Polski w Poznaniu

Teatr Polski w Poznaniu został założony w 1875 roku, jako sprzeciw wobec praktykowanej przez zaborców pruskich depolonizacji regionu. W sytuacji gdy, ze szkół wycofywano język polski, księży, działaczy i społeczników pochodzenia Polskiego umieszczano w więzieniach lub przesiedlano, a w prasie konsekwentnie stosowano cenzurę, Teatr Polski Poznań postrzegany był jako ostoja polskości i tradycji narodowej. Nie bez przyczyny na frontonie umieszczono dedykację „Naród sobie”. Pierwotnie teatr nazywano Teatrem Polskim w ogrodzie Potockiego w Poznaniu na pamiątkę jednego z darczyńców – hrabiego Bolesława Potockiego, który podarował prywatne ogrody pod budowę obiektu. Wraz z upływem czasu teatr, założony z myślą o przedstawicielach inteligencji i ziemiaństwa, nabierał coraz bardziej charakteru ludowego, przygotowując spektakle dla ubogiego mieszczaństwa. Poznański Teatr Polski przetrwał wydarzenia II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu wznowił działalność, wystawiając Uciekła mi przepióreczka Stefana Żeromskiego. Oprócz wystawiania spektakli, teatr organizuje również Europejskie Spotkania Teatralne „Bliscy Nieznajomi” i Ogólnopolski Konkurs Polskiej Dramaturgii Współczesnej „Metafory Rzeczywistości”.

Teatr Polski w Poznaniu repertuar

Odrestaurowany i piękny budynek, współpraca z najlepszymi aktorami i bogaty repertuar – to wszystko zachęca do spędzenia udanego wieczoru w murach Teatru Polskiego. Twórcy spektakli nie boją się poruszać nowoczesnych, czasem kontrowersyjnych tematów, tworząc sztukę dla ambitnych widzów. W repertuarze Teatru Polskiego w Poznaniu znalazły się spektakle takie jak Malowany Ptak, Portret trumienny, Hymn do miłości, Kotka na rozpalonym blaszanym dachu, Ojczyzna i wiele innych.

Teatr Polski w Poznaniu Bilety

 

Teatr Polski w Poznaniu bilety znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź co nowego w repertuarze i zobacz najlepsze spektakle sezonu!

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Polski w Poznaniu
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

27 Grudnia 8/10
61-737 Poznań

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/