Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu

Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego to poznański teatr dramatyczny. Instytucja, pierwotnie pod nazwą Teatru Nowego im. Heleny Modrzejewskiej, rozpoczęła oficjalną działalność w 1923 roku. Niestety, przez liczne problemy finansowe i silną konkurencję w postaci Państwowych Teatrów Dramatycznych, po zaledwie kilku latach pracy Teatr zamknięto. Dopiero w 1973 roku instytucję reaktywowała aktorka i późniejsza dyrektor warszawskiego Teatru Ateneum, Izabella Cywińska. Premierowym spektaklem byli Chłopcy z placu broni w reżyserii Edmunda Pietryka. Spektakle i reżyserzy Teatru Nowego niejednokrotnie otrzymywali wyróżnienia i liczne nagrody. W latach 70. i 80. na deskach Teatru zagrano wiele święcących triumfy sztuk, m.in. Awanturę w Chioggi, Operę za trzy grosze, Onych, Łaźnia. W 2002 roku Teatr otrzymał imię nowego patrona, Tadeusza Łomnickiego, który odszedł na scenie w trakcie próby do Króla Leara Williama Szekspira.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu repertuar

W repertuarze Teatru Nowego Poznań każdy znajdzie coś dla siebie. Bogata oferta obejmuje spektakle dramatyczne i komediowe, inscenizacje klasycznych i współczesnych, nowatorskich projektów. Do tej pory na scenie pojawiły się m.in. Sen srebrny Salomei, Moralność Pani Dulskiej, Gorączka czerwcowej nocy, Miasto kobiet, Buntownicy, Peepshow, Moja Piaf.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego Poznań Bilety

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego bilety na najbliższe spektakle sezonu znajdziesz w serwisie eBilet.pl.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/