Teatr Muzyczny w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu powstał w 1956 roku, jednak do połowy lat 70. nazywany był Operetką Poznańską. Spektaklem otwierającym działalność instytucji była operetka “Wiktoria i jej huzar” Pála Ábraháma. Pierwszy dyrektor Operetki, Jan Teresiński, w repertuarze stawiał na znane i lubiane klasyki operetkowe takie jak “Wesoła wdówka” czy “Kraina uśmiechu” Ferenca Lehára. Różnorodność tematyczna i gatunkowa inscenizacji wynikała ze zmian kolejnych dyrektorów, którzy przekształcali repertuar Teatru Muzycznego w Poznaniu zgodnie z własnym doświadczeniem artystycznym i upodobaniami. I tak na przestrzeni lat widzowie mogli podziwiać zarówno wyjątkowe sztuki operetkowe (“Carewicz”, “Zemsta nietoperza”) jak i nietypowe dla muzycznego charakteru Teatru komedie czy dramaty (“Okno na parlament”, “Nagłe zastępstwo”, “Kto się boi Wirginii Woolf”).  

W najnowszym repertuarze Teatru Muzycznego w Poznaniu znajdziemy musicale (“Zakonnica w przebraniu”, “Evita”, “Nine”, “Footloose”), spektakle (“Kombinat”, “Akompaniator”), przedstawienia dla dzieci (“Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży”, “Pchła Szachrajka”) oraz wiele koncertów i wieczorów z poezją.

Teatr Muzyczny w Poznaniu — spektakle

Współczesna scena Teatru Muzycznego charakteryzuje się ogromną różnorodnością repertuarową. Widzowie mają okazję wziąć udział w wieczorach muzycznych, koncertach, spektaklach operetkowych, a także zabrać swoje pociechy na wyjątkowe przedstawienia edukacyjne dla dzieci. Na scenie wystawiono już m.in. “Pchłę Szachrajkę”, “Evitę”, “Akompaniatora”, “Skrzypka na dachu”, “Zakonnicę w przebraniu”, “Nie ma jak lata 20., lata 30.”, “Księżniczkę Czardasza”.

10 października 2014 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprezentował sławny broadwayowski musical Jekyll & Hyde z muzyką skomponowaną przez Franka Wildhorna. Na scenie obok znakomitych poznańskich artystów stanęła plejada najlepszych aktorów musicalowych, którzy zostali wyłonieniu w castingu. Wśród nich znaleźli się Damian Aleksander i Janusz Kruciński.

Rok 2015 otworzyła premiera musicalu "Hello, Dolly!" z Grażyną Brodzińską w roli głównej, a rok 2016 zbiegł się z jubileuszem 60-lecia działalności Teatru Muzycznego w Poznaniu. Świętowanie rozpoczęła kameralna premiera cyklu pieśni Maury'ego Yestona "December songs", wystawianych jako "Opowieści zimowe" w wyjątkowej aranżacji Jakuba Kraszewskiego. Całość została wydana na płycie CD.

Teatr Muzyczny w Poznaniu — koncerty

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyło się dotychczas wiele koncertów artystów z Polski i zagranicy. Jednym z ciekawszych widowisk był koncert “Zmierzamy w całkiem nową stronę” — piosenki ze spektaklu “Rodzina Addamsów”. Na deskach Teatru odbył się również koncert “Z Broadwayu do Hollywood 1”, “Uśmiechnij się z Kiepurą”, “Śpiewanki Wielkopolskie”, koncerty kolędowe.

Teatr Muzyczny w Poznaniu — bilety

Teatr Muzyczny w Poznaniu bilety na najlepsze spektakle muzyczne dostępne w serwisie eBilet.pl.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Teatr Muzyczny w Poznaniu?
    Teatr Muzyczny w Poznaniu znajduje się przy ul. Niezłomnych 1e.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu?
    W Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyło się dotychczas wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów i spektakli, np.: koncert piosenek Johna Bucchino, koncert Bogusław Kaczyński In Memoriam, musical “Jekyll & Hyde”, “Opowieści zimowe”, “Ania z Zielonego Wzgórza”, spektakl dla dzieci “Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, “Kopciuszek”, “Królowa Śniegu” i wiele innych.

  • Kiedy utworzony został Teatr Muzyczny w Poznaniu?
    Teatr Muzyczny w Poznaniu rozpoczął swoją działalność 20 maja 1956 roku pod nazwą Operetka Poznańska.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Muzyczny w Poznaniu
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Teatr Muzyczny w Poznaniu BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Poznań
14.11
poniedziałek, 18:00
Teatr Muzyczny w Poznaniu
sprawdzanie dostępności
od 120 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Adres

Niezłomnych 1E
61-894 Poznań

Spektakle

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/