Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza

Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza

Teatr im. S. Witkiewicza, zwany również Teatrem Witkacego, powstał w 1985 roku z inicjatywy studentów i absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, m.in. Andrzeja Dziuka, Julii Wernio, Piotra Sambora, Krzysztofa Łakomika, Andrzeja Jesionka. Wybór Witkiewicza na patrona instytucji wydawał się oczywisty. Związany z Zakopanem od dzieciństwa, pierwsze kroki artystyczne podejmował właśnie tam. Siedzibą Teatru, od początku jego powstania, jest dawny Zakład Wodolecznictwa dr Andrzeja Chramca (współczesna sala Hotelu Chałubiński) przy ul. Chramcówki 15. Premiery spektakli odbywają się w trakcie dwóch sezonów: letniego i zimowego. W Teatrze im. S. Witkiewicza organizowane są także liczne wystawy i wernisaże, koncerty i festiwale. Zespół aktorów prezentuje dorobek zakopiańskiego teatru również na scenach zagranicznych, nierzadko zdobywając ważne wyróżnienia i nagrody.

Teatr im. S. Witkiewicza repertuar

W bogatym repertuarze Teatr im. S. Witkiewicza znajdują się przede wszystkim inscenizacje dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza, ale również Witolda Gombrowicza, Alberta Camusa i innych. Spośród granych w Teatrze Witkacego spektakli warto wymienić: Kobieta. Istnienia poszczególne, Dom widzących ducha, Człapówki – Zakopane, Operetka, Trans(fuzja).

Teatr im. S. Witkiewicza Bilety

Teatr im. S. Witkiewicza bilety na najbliższe wydarzenia sezonu już dostępne w serwisie eBilet.pl.

 

 

 

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Chramcówki 15
34-500 Zakopane
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/