Teatr im. Ludwika Solskiego

Teatr im. Ludwika Solskiego

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie został założony w 1945 roku i ulokowany w dawnym budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Ludwik Solski, który wyraził zgodę na umieszczenie swojego nazwiska w oficjalnej nazwie teatru, sam wyreżyserował Zemstę Aleksandra Fredry, spektakl inaugurujący działalność placówki. W latach 50. zespół teatralny prowadził występy w terenie, głównie na obszarze ówczesnych województw: kieleckiego, lubelskiego, krakowskiego i rzeszowskiego.
W 1957 roku teatr w Tarnowie został upaństwowiony i otrzymał nazwę Państwowego Teatru Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego. Lata 70. i kierownictwo Ryszarda Smożewskiego to okres postępującego rozwoju twórczości teatralnej, szeregu nagród i udziału w festiwalach. W tym czasie z Teatrem współpracowali m.in. Ryszard Kotys, Andrzej Grabowski, Monika Niemczyk, Jan Prochyra. W kolejnych latach funkcję dyrektora pełniło kilka zasłużonych dla sceny polskiej osób, które przyczyniły się do dalszego rozwoju teatru i zespołu. Od 2017 roku dyrektorem artystycznym jest aktor i reżyser Marcin Hycnar.

Teatr im. Ludwika Solskiego repertuar

Tarnowski teatr dramatyczny od lat wystawia na swej scenie najlepsze sztuki polskie i zagraniczne. Repertuar w 2017 roku to m.in.: Inny świat Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Porachunki z katem Martina McDonagha, Ikebana Marcina Skóry, Tajemniczy ogród Frances Hodgson Burnett, Hamlet Williama Szekspira i wiele innych. Warto wspomnieć, że od 1995 roku Teatr im. Ludwika Solskiego Tarnów  jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA. Poza graniem spektakli teatr prowadzi także działalność artystyczną taką jak organizacja wernisaży malarstwa, koncertów, spotkań literackich, widowisk.

Teatr im. Ludwika Solskiego Bilety 

Teatr im. Ludwika Solskiego bilety znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź co nowego w repertuarze i zobacz najlepsze spektakle sezonu!

 

.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr im. Ludwika Solskiego
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Mickiewicza 4
33-100 Tarnów
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/