Teatr Dramatyczny Mała Scena
Teatr Dramatyczny Mała Scena

Teatr Dramatyczny Mała Scena

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy został założony w 1949 roku w ramach Domu Wojska Polskiego. W 1955 roku zespół teatralny otrzymał własną siedzibę w nowopowstałym Pałacu Kultury i Nauki, a wkrótce oficjalną nazwę Teatru Dramatycznego. Jedną z najbardziej zasłużonych dla tego miejsca  postaci był wybitny polski aktor i reżyser teatralny, Gustaw Holoubek. Dzięki jego zaangażowaniu scena Teatru w latach 70. stała się najbardziej cenioną i poważaną sceną w Warszawie. Zamierzeniem Holoubka było zbudowanie instytucji teatralnej na wzór Teatru Narodowego. W związku z tym, w repertuarze Teatru Dramatycznego w Warszawie niejednokrotnie pojawiały się słynne klasyczne sztuki polskie i zagraniczne. Wystawiano wówczas dzieła Sławomira Mrożka, Tadeusza Różewicza i Witolda Gombrowicza. Po odwołaniu Holoubka w 1983 roku ze stanowiska dyrektora, poziom artystyczny Teatru dramatycznie spadł. Od 1987 roku kolejny dyrektor, Zbigniew Zapasiewicz, stworzył nowy zespół teatralny i przywrócił scenie dawną świetność. W 2012 roku, w wyniku połączenia Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka i Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, powstał nowy Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy.

Halina Mikołajska, polska aktorka i reżyserka teatralna, zaangażowała się w rozwój Teatru Dramatycznego jeszcze w latach 50. W 1957 roku zadebiutowała w roli reżyserki przygotowując premierowy spektakl Iwona, księżniczka Burgunda, Witolda Gombrowicza. Jej imię nadano Scenie Mniejszej Teatru Dramatycznego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy repertuar

Na warszawskiej scenie dramatycznej wystawiane są sztuki autorów polskich i zagranicznych takich jak György Spiró, Arthur Miller, Antoni Czechow, Tadeusz Słobodzianek, Justyna Bargielska. Publiczność Teatru Dramatycznego często ma przyjemność oglądać efekty pracy wielu młodych reżyserów, m.in. Grzegorza Jarzyny, Piotra Cieplaka, Krzysztofa Warlikowskiego. Na deskach Teatru zagrano już Moją pierwszą śmierć w Wenecji, Szalbierz, Młodego Stalina, Trzy siostry i wiele innych, wspaniałych spektakli.

Teatr Dramatyczny Warszawa Bilety

Teatr Dramatyczny Warszawa bilety na najbliższe spektakle sezonu już dostępne w serwisie eBilet.pl.  

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Dramatyczny Mała Scena
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Defilad
00-901 Warszawa

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/