Synagoga Pod Białym Bocianem
Synagoga Pod Białym Bocianem

Synagoga Pod Białym Bocianem

Są w Polsce miejsca, których historia jest wyjątkowo bogata i ciekawa. Przykładem takiego obiektu jest Synagoga Pod Białym Bocianem, znana również pod nazwą Synagoge Zum Weißen Storch in Breslau. Świątynia jest dziełem wybitnego, niemieckiego architekta - Carla Ferdinanda Langhansa.

Budowla wzniesiona została we Wrocławiu, a jej oficjalne otwarcie nastąpiło 23 kwietnia 1829. Synagoga Pod Białym Bocianem niejednokrotnie była dewastowana, a następnie poddawana kolejnym renowacjom.

Jakie uroczystości organizuje Synagoga Pod Białym Bocianem? Koncerty religijne to nie jedyne atrakcje, jakie zapewnia wrocławska świątynia. Obiekt pełni również funkcję sceny kulturalnej miasta – festiwale, cykliczne eventy i występy teatralne.

Imprezy w Synagodze organizowane są do dzisiaj i wciąż cieszą się dużą popularnością. Bilety na wydarzenia warto więc kupować z wyprzedzeniem, np. drogą elektroniczną za pośrednictwem strony eBilet.pl.

Synagoga Pod Białym Bocianem – wydarzenia

Jakiego rodzaju eventy organizowane są w Synagodze Pod Białym Bocianem? Koncerty mają zarówno charakter kulturalny jak i muzyczno-artystyczny. Wiele ze spektakli to imprezy cykliczne, które na stałe wpisały się w harmonogram wydarzeń.

Jak wygląda repertuar, który proponuje Synagoga Pod Białym Bocianem? Koncerty są ukierunkowane na wspominanie zmarłych, którzy ucierpieli w Holocauście.

Zazwyczaj w Synagodze odbywają się eventy okolicznościowe, które są związane z ważnymi datami, rocznicami i wspomnieniami. Popularnością cieszą się bilety na coroczny projekt „Muzyczne Lato w Synagodze” – inspirujący festiwal koncertowy.

Synagoga Pod Białym Bocianem – koncerty 2022 roku

Miłośnicy muzyki z pewnością znajdą interesujący punkt w repertuarze Synagogi Pod Białym Bocianem. Bilety na wydarzenia można nabyć na miejscu lub drogą elektroniczną – sprawnie, bez wychodzenia z domu.

Jesienią we wnętrzu świątyni rozniosą się klimatyczne dźwięki muzyki jazzowej. Polskę odwiedzi wokalistka amerykańskiego pochodzenia, Lizz Wright. Piosenkarka zaprezentuje swoje największe utwory z ostatniego albumu „Grace”.

Jakich artystów w nadchodzących miesiącach gościć będzie Synagoga Pod Białym Bocianem? Koncerty 2022 pełne będą niezwykle inspirujących, symbolicznych motywów. We Wrocławiu pojawią się absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Otworzą oni 23. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha. Muzycy z grupy SIMCHA: Klezmerska Hawdala! łączą tradycyjne melodie żydowskie z nowatorskim, oryginalnym brzmieniem.

Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha to event, którego organizacją regularnie zajmuje się Synagoga Pod Białym Bocianem. Bilety na wydarzenie dostępne są do zakupu online.

Wrocławska Synagoga Pod Białym Bocianem – wydarzenia teatralne

Jakiego rodzaju atrakcje proponują organizatorzy z Synagogi Pod Białym Bocianem? Koncerty nie są jedynymi wydarzeniami, jakie odbywają się w obiekcie. Wrocławska świątynia gościła również aktorów teatralnych.

O czym opowiadały spektakle, które proponowała Synagoga Pod Białym Bocianem? Wydarzenia teatralne wyprodukowane zostały przez Centrum Edukacji Żydowskiej we Wrocławiu.

Jeden ze spektakli spotkał się ze szczególnym zachwytem publiczności. „Wallstrasse 13” to opowieść o losach dziewczyny, która wraca do Wrocławia po latach nieobecności w kraju. Bohaterka zmuszona jest zmagać się ze wspomnieniami z przeszłości.

Przedstawienia teatralne to doskonałe urozmaicenie, jakie do swojego programu wprowadziła Synagoga Pod Białym Bocianem. Wydarzenia tego typu pomagają widowni wczuć się w problematykę prezentowanych przez aktorów treści.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Synagoga Pod Białym Bocianem?
    Synagoga Pod Białym Bocianem mieści się we Wrocławiu przy ulicy Włodkowica 7. To niespełna 5 minut od wrocławskiego rynku. W pobliżu obiektu znajdują się liczne miejsca parkingowe. Co ważne, do celu można dostać się komunikacją miejską.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Synagodze Pod Białym Bocianem?
    Jakie z atrakcji przyniosły największą rozpoznawalność Synagodze Pod Białym Bocianem? Wydarzenia, które są niezwykle popularne, to przede wszystkim pokazy stałych ekspozycji. Do najchętniej oglądanych należy m.in. „Historia odzyskania” i „Nieukończone życia”.

  • Kiedy została utworzona Synagoga Pod Białym Bocianem?
    Pierwsze koncepcje budowy synagogi pojawiły się już w 1790 roku. Ostatecznie budynek otwarto 23 kwietnia 1829 roku. Przez niespełna 20 lat obiekt funkcjonował jako prywatna świątynia. W 1847 roku budynek stał się ogólnodostępną synagogą.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Synagoga Pod Białym Bocianem
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Włodkowica 7
50-072 Wrocław

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/