Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku

Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku

Szkoła Muzyczna w Płocku kształci przyszłych absolwentów, którzy – po opuszczeniu jej murów – pracują w szkolnictwie muzycznym i instytucjach upowszechniających kulturę oraz jako zawodowi muzycy. Historia szkoły sięga 1945 roku, kiedy zorganizowano tu Ludowy Instytut Muzyczny im. Karola Szymanowskiego, z lokalizacją przy ulicy Kościuszki. Był on głównym ośrodkiem popularyzacji kultury muzycznej zarówno w Płocku, jak i w regionie Mazowsza płockiego.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku - o obiekcie

W 1950 roku Ludowy Instytut Muzyczny przekształcił się w Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. W 1968 roku otwarta została Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Płocku. Pełna nazwa, którą nadano placówce brzmi Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Obiekt znajduje się na ul. Kolegialnej 23.

Szkoła Muzyczna w Płocku – wydarzenia i koncerty

Nauka i dydaktyka to nie jedyne funkcje, jakie spełnia Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku. Organizowane są tu również rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty, imprezy, spektakle teatralne. Znajduje się tu sala koncertowa, przygotowana do występów muzycznych i innych wydarzeń tego typu.

 

W Szkole Muzycznej w Płocku odbyło się do tej pory wiele koncertów znanych gwiazd polskiej estrady. Na scenie pojawili się zespół De Mono, Dorota Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Czerwone Gitary, Maciej Maleńczuk, Kortez i wielu innych, utalentowanych muzyków.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się spektakle teatralne. Widzowie mieli okazję zobaczyć znanych aktorów serialowych i filmowych w sztukach: Klimakterium 2 w reż. Elżbiety Jodłowskiej i Krzysztofa Jaślara, Szalone Nożyczki w reż. Jakuba Ehrlicha, Andropauza 3 w reż. Piotra Dąbrowskiego i Katarzyny Mikiewicz, Przychodzi baba do lekarza w reż. Aleksandry Nieśpielak i Prywatna klinika w reż. Grzegorza Reszki.

Szkoła Muzyczna w Płocku – koncerty i spektakle 2021/2022

Kolejne atrakcje dla publiczności już niebawem! Będzie to między innymi koncert Artura Rojka w ramach trasy Bez Końca Tour. Wydarzenie to odbędzie się w Szkole Muzycznej w Płocku, w listopadzie 2021 roku. Słuchacze będą mogli bawić się również podczas występu Teresy Werner – również w listopadzie 2021, na Koncercie Wiedeńskim oraz Un treno per l'Italia - Pociąg do Włoch w styczniu 2022.

 

Wielkie emocje również dla miłośników sztuk teatralnych – Szkoła Muzyczna w Płocku przygotowała kilka komedii, które rozbawią do łez. Spektakl Pozytywni w reż. Krzysztofa Czeczota, z Grażyną Wolszczak, Olgą Bołądź/Hanną Konarowską, Januszem Chabiorem i Łukaszem Simlatem, spektakl Wąsik w reż. Jana Jankowskiego (wystąpią: Marta Wierzbicka/Milena Staszuk, Mirosław Baka/Radosław Pazura, Jan Jankowski/Jarosław Boberek, Rafał Cieszyński/Maurycy Popiel, Michał Koterski oraz spektakl Wiesz, że wiem w reż. Giovanny’ego Castellanosa (wystąpią: Leszek Lichota, Magdalena Stużyńska/Ilona Wrońska, Michał Czernecki/Przemysław Sadowski, Magdalena Lamparska/Agnieszka Castellanos. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniach – zakup bilet, upoważniający do wejścia na spektakl.

 

Często zadawane pytania dotyczące Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku

Gdzie znajduje się Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku?

Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku znajduje się przy ulicy Kolegialnej 23.

 

Kiedy powstała Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku?

Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku powstała w 1945 roku, pierwotnie przy ulicy Kościuszki, jednak jej lokalizacja zmieniała się kilkukrotnie na przestrzeni lat. Jej ostateczna lokalizacja ustanowiona została w 1970 roku, w miejscu dawnego Studium Nauczycielskiego.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku?

W Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku odbywają się różne imprezy i koncerty znanych zespołów i wokalistów. Wystąpili tu m.in. Kortez, Czerwone Gitary, Maciej Maleńczuk, Leszek Możdżer i inni. Publiczność przyciągnęły również spektakle teatralne, m.in. Klimakterium 2, Mężczyzna idealny, Szalone Nożyczki, Andropauza 3, Prywatna klinika i Przychodzi baba do lekarza.

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Kolegialna 23
09-402 Płock

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/