Kościół św. Kazimierza w Poznaniu

Kościół św. Kazimierza w Poznaniu

Kościół św. Kazimierza w Poznaniu to barokowy kościół zlokalizowany na poznańskiej Śródce. Aktualnie obiekt należy do parafii polskokatolickiej, dawniej funkcjonował jako świątynia reformacka. Jest jedną z najciekawszych przestrzeni historycznych w stolicy Wielkopolski. W Kościele św. Kazimierza w Poznaniu odbywają się wydarzenia kulturalne takie jak koncerty muzyki klasycznej. Akustyka obiektu sprzyja organizacji muzycznych spotkań. Sprawdź harmonogram granych w Kościele św. Kazimierza w Poznaniu koncertów i nie przegap najciekawszych wydarzeń! Odwiedź Kościół św. Kazimierza w Poznaniu – bilety na występy muzyków w jego niezwykłej przestrzeni znajdziesz na stronie ebilet.pl.

Kościół św. Kazimierza w Poznaniu – koncerty

Współorganizowane przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu koncerty odbywały się m.in. w ramach festiwalu Poznań Katharsis Festival. Imprezie, poza muzycznymi występami, towarzyszyły przedstawienia, warsztaty oraz pasjonujące debaty na kanwie duchowych źródeł Polski i Europy. Uczestnicy wydarzenia mogli usłyszeć Jerycho, Morgaine, GŠ Ansamblis, Oratio Dominica – dzieła wszystkie Cypriana Bazylika z Sieradza oraz pieśni i psalmy XVI-wiecznego kompozytora w szczególnej polsko-litewskiej interpretacji. Bilety na koncerty cieszyły się niemałym zainteresowaniem.

Jakie wydarzenia kulturalne na nadchodzący czas szykuje Kościół św. Kazimierza w Poznaniu? Koncerty zaplanowali w nim soliści Rzymskiej Opery Kameralnej. Podczas zorganizowanego przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu wydarzenia wystąpią trzej włoscy tenorzy i sopranistka. Artyści przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych melodii z Italii. Program wypełnią arie z takich oper jak La Traviata i Tosca oraz pieśni neapolitańskie O sole mio czy Mamma. Nie zabraknie też Czterech pór roku Antonio Vivaldiego. W czasie współtworzonego przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu wydarzenia można będzie usłyszeć także wzruszające utwory włoskiej muzyki filmowej. Bilety są już dostępne do nabycia.

Zaplanowane przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu koncerty 2022 to również koncerty wiedeńskie – Vienna Opera Gala. Publiczność będzie miała okazję zachwycić się wyjątkowymi aranżacjami arii i operetek wiedeńskich oraz kanonów instrumentalnej muzyki klasycznej wiedeńskich kompozytorów. Nie przegap najciekawszych wydarzeń! Sprawdź, jakie eventy będzie gościł Kościół św. Kazimierza w Poznaniu. Koncerty 2022 to znakomita okazja do spotkania z wybitnymi wykonawcami muzyki klasycznej.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Kościół św. Kazimierza w Poznaniu?
    Kościół św. Kazimierza w Poznaniu znajduje się przy ulicy Bydgoskiej 4. Obiekt jest zlokalizowany w dzielnicy Śródka. Odwiedzając wydarzenia organizowane przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu, bilety można nabyć wygodnie przez internet.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Kościele św. Kazimierza w Poznaniu?
    Kościół św. Kazimierza w Poznaniu był gospodarzem licznych koncertów muzyki klasycznej, np. spotkań z włoskimi operami. W jego wnętrzach rozbrzmiewały również polskie kolędy. W ramach wydarzenia o nazwie Kolędy polskie, współtworzonego przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu, można było usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy oraz historie o powstaniu określonych kompozycji.

  • Kiedy został utworzony Kościół św. Kazimierza w Poznaniu?
    Kościół św. Kazimierza w Poznaniu został ufundowany przez Łukasza Szeligę Niemojowskiego dla franciszkanów reformatów. Autorem projektu był Krzysztof Bonadura Starszy kierujący pracami od 1663. Dach świątyni ucierpiał w 1945 roku, renowacji dokonano w latach 1959-1961, a obecnie kościół należy do parafii Kościoła Polskokatolickiego.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kościół św. Kazimierza w Poznaniu
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

ul. Bydgoska 4B
61-127 Poznań

Wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/