Kino Zorza

Kino Zorza

Kino Zorza to kultowe miejsce na mapie Rzeszowa. Rzeszowianie i mieszkańcy okolic mogą oglądać w nim filmy od roku 1956. Zorza przetrwała wiele niedogodności, które doprowadziły do upadku małych, niezależnych kin. W pierwszej kolejności był to spadek popularności kinowych seansów, spowodowany powszechną dostępnością magnetowidów i kaset VHS. Następnie zmasowana ofensywa multipleksów, które wyparły z rynku większość mniejszych kin, właśnie takich jak Zorza. Wreszcie to, co doprowadziło do upadku wiele instytucji kultury w Polsce – pandemia koronawirusa, która również poturbowała Zorzę, ale nie udało jej się zmusić jej właściciela, którym obecnie jest Regionalna Fundacja Filmowa, do zamknięcia kina.

Do Wielkiej Sali Kinowej w Zorzy na seans może wejść nawet 500 osób – przez wiele lat czyniło to ją jedną z największych sali kinowych w PRL-u. Rzeszowianie czują duży sentyment do Kina Zorza, wracając tam na kolejne seanse filmowe lub inne wydarzenia kulturowe, czują się jak w starym, klimatycznym kinie, których tak brakuje dzisiaj na filmowej mapie Polski. Pomimo klasycznego charakteru Kina Zorza, widzowie mogą oglądać filmy w wysokiej jakości. Wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii – projektorów 4K oraz 3D.

Kino Zorza – repertuar

Repertuar Kina Zorza w Rzeszowie spełnia oczekiwania bardzo szerokiej grupy miłośników kinematografii. Oprócz mainstreamowych tytułów, które wyświetlane są w popularnych multipleksach, w repertuarze znajdują się też produkcje niezależne – ambitne, niskobudżetowe kino, gwarantujące wielu artystycznych doznań.

Kino Zorza ma swoim repertuarze także ciekawe cykle filmowe. Cykle i festiwale filmowe w Kinie Zorza to:

 • DKF Zorza,
 • Babski Wieczór,
 • Festiwal Wiosna Filmów,
 • Zorza w Ciemno.

Kino Zorza – koncerty i inne wydarzenia

Projekcja filmów nie jest jedyną formą działalności Kina Zorza – wydarzenia odbywające się w tej placówce obejmują także koncerty, spektakle czy transmisje spektakli operowych. W jednej niewielkiej instytucji kultury można zatem uczestniczyć w wydarzeniach z różnych gałęzi sztuki.

Dyskusje na temat filmów, spektakli czy koncertów można prowadzić w nastrojowej kawiarni Filmowa Cafe, w której serwowane są także napoje alkoholowe.

Kino Zorza – bilety

Jesteś zainteresowany uczestniczeniem w wydarzeniach kulturowych w Kinie Zorza w Rzeszowie? Włącz Fan Alert dotyczący tego miejsca i bądź na bieżąco z wydarzeniami odbywającymi się w Kinie Zorza – bilety na wybrane koncerty, festiwale czy spektakle możesz kupić za pośrednictwem platformy eBilet.

 

FAQ

 • Gdzie znajduje się Kino Zorza?
  Kino Zorza to historyczne miejsce na mapie Rzeszowa. Mieści się ono przy ulicy 3 Maja 28.

 • Jakie wydarzenia odbyły się w Kinie Zorza?
  Kino Zorza w Rzeszowie nie ogranicza swojej działalności do wyświetlania filmów – zarówno tych mainstreamowych, które pokazywane są w multipleksach, jak również niszowych. Oprócz seansów filmowych odbywają się tam też koncerty oraz transmisje live ze spektakli operowych. Jednym z niefilmowych wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Kinie Zorza był fabularyzowany Anna & Anna Trubute To Anna German & Anna Jantar.

 • Kiedy utworzone zostało Kino Zorza?
  Kino Zorza w Rzeszowie powstało w roku 1956, a pierwszy seans filmowy odbyła się ta dokładnie 28 sierpnia. Dziś nie wiadomo, jaki tytuł nosił pierwszy wyświetlony w Kinie Zorza film, jednak dyrekcja kina dotarła do informacja, że na pewno był to western.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kino Zorza
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

3 Maja 28
35-030 Rzeszów

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/