Filharmonia Poznańska

Filharmonia Poznańska

Koncert online Filharmonii Poznańskiej! Na estradzie zasiądzie Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, a dyrygować będą Marek Pijarowski i Łukasz Borowicz. Stream poniżej.

 

WYKONAWCY: Marcin Syszycki skrzypce Damian Kurek trąbka Łukasz Borowicz dyrygent Marek Pijarowski  dyrygent Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

 

Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego  została założona w 1947 roku z inicjatywy Tadeusza Szeligowskiego jako Państwowa Filharmonia w Poznaniu. Mieści się przy ulicy  Św. Marcin 81.

Historia Filharmonii Poznańskiej 

Filharmonia rozpoczęła swoją działalność 10 listopada 1947. Kierował nią wtedy Stanisław Wisłocki. Od marca 1950 roku przy filharmonii działa chór Poznańskie Słowiki kierowany przez Stefana Stuligrosza. Natomiast od 1968 roku działa Młodzieżowy Ruch Miłośników Muzyki Pro Sinfonika, który zajmuje się popularyzacją muzyki symfonicznej wśród dzieci i młodzieży wielkopolskich szkół. Ponadto z  filharmonią wiążą się festiwale muzyki współczesnej "Poznańska Wiosna". Sala koncertowa (Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza) tego obiektu jest uważana za jedną z najlepszych pod względem akustycznym w Polsce. Obecnie filharmonia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom szerokiej publiczności, nie rezygnując zarazem z ambitnych propozycji programowych. Dlatego też w repertuarze można znaleźć występy gwiazd światowych scen i estrad oraz odkryć  młodych, wybitnie uzdolnionych muzyków. 

Klasyka w Poznaniu

W Filharmonii Poznańskiej można usłyszeć najpiękniejsze koncerty muzyki klasycznej. Utwory mistrzów takich jak Fryderyk ChopinLudwig van Beethoven czy Joseph Haydn prezentowane są przez zdolnych muzyków z Polski oraz spoza granicy. Klasyka w Poznaniu jest okazją do usłyszenia na żywo tych dźwięków i spędzić czas w pięknym otoczeniu sal Filharomii Poznańskiej. 

 

 

 

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Filharmonia Poznańska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

ul. Św. Marcin 81
61-808 Poznań

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/