Filharmonia Dolnośląska

Filharmonia Dolnośląska

Filharmonia Dolnośląska to państwowa instytucja kultury, zlokalizowana w Jeleniej Górze, przy ulicy Piłsudskiego 60. Założona została w roku 1976, w wyniku przekształcenia Społecznej Orkiestry Symfonicznej, powstałej w 1964 roku. Pomysłodawcą powstania grupy muzycznej był Stefan Strahl (dyrektor FD), który tworzył ją razem z nauczycielami Państwowej Szkoły Muzycznej. Orkiestra funkcjonowała pod nazwą Filharmonia im. L. Różyckiego w Jeleniej Górze od 1989 roku, natomiast od 1999 – już jako Filharmonia Dolnośląska.

Filharmonia Dolnośląska – o obiekcie

Orkiestra pracowała pod kierownictwem artystycznym: Stefana Strahla, Roberta Satanowskiego, Tadeusza Wicherka oraz Andrzeja Chorosińskiego. Funkcję dyrektora obecnie sprawuje Tomasz Janczak.


Najważniejszą częścią działania Filharmoników są występy przed publicznością jeleniogórską i wydarzenia muzyczne, które organizowane są w sali koncertowej. Orkiestra koncertuje również poza Jelenią Górą. Można było ją usłyszeć w Niemczech, Finlandii, Czechach, Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, a nawet w Chinach.
Filharmonia Dolnośląska posiada rozbudowane zaplecze techniczne, wyposażone w nowoczesny sprzęt, pozwalający na wszechstronną działalność edukacyjną, konferencyjną i oczywiście - kulturalną. Znajduje się tu studio nagrań oraz foyer z galerią. W budynku Filharmonii skorzystać można z bogatej oferty gastronomicznej w restauracji.

Filharmonia Dolnośląska – koncerty

Wydarzenia w Filharmonii Dolnośląskiej przyciągają publiczność spragnioną rozrywki na wysokim poziomie. Odbyło się tu wiele wspaniałych występów, które dostarczyły niezapomnianych emocji i wrażeń. Jakie imprezy miały miejsce w Filharmonii Dolnośląskiej? Koncerty znanych gwiazd, m.in. Marka Napiórkowskiego, Janusza Radka, Leszka Możdżera, Chóru Armii Aleksandra Pustovalova, Stanisława Soyki, Doroty Miśkiewicz, Urszuli i wielu innych.

 

Wielkim wydarzeniem w Filharmonii Dolnośląskiej był występ Marka Torzewskiego, wraz z Agatą i Barbarą Torzewskimi, z programem Magnez Dusz. Artyści oddali tym samym hołd miłości. Szczególnie bliskie są Markowi Torzewskiemu muzyka włoska operowa, a także uczuciowość narodu. Podczas koncertu muzyk chciał udowodnić, że śpiew operowy to nie tylko powaga, elegancki garnitur i szyk. Ujął publiczność naturalnością, swobodą i ciepłą barwą głosu. Bilety na to wydarzenie sprzedawały się jak świeże bułeczki.

 

Wydarzeniami w Filharmonii Dolnośląskiej były również spektakle teatralne. Wśród nich wymienić warto m.in. przedstawienie Pół na pół w reżyserii Wojciecha Malajkata. Na scenie pojawiły się również najpopularniejsze, polskie kabarety, m.in. Kabaret Skeczów Męczących, K2 i wiele innych.

Filharmonia Dolnośląska – wydarzenia 2022

Co odbędzie się w najbliższym czasie w Filharmonii Dolnośląskiej? Koncerty 2022, a wśród nich – Waldemar Malicki z programem Naga prawda o klasyce. Będzie to pełne humoru, muzyczne widowisko, z dystansem do siebie i do świata – na złość konwenansom. To inteligentny występ, gdzie anegdoty i trafne komentarze mieszają się ze skeczami muzycznymi, a zabawa – z refleksją. Koncert w Filharmonii Dolnośląskiej stanowić będzie niespotykaną formę artystyczną z mnóstwem śmiechu, wspaniałą pianistyką, różnorodnymi klimatami i pełnymi energii utworami. Wydarzenie to stanowi zaskakujące, poruszające show, które zachwyci publiczność. Na scenie pojawią się fortepianista Waldemar Malicki, wiolonczelistka Małgorzata Krzyżanowicz, sopranistka Anita Rywalska oraz tenor Marcin Pomykała. Jak wziąć udział w wydarzeniu w Filharmonii Dolnośląskiej? Bilety na imprezę muzyczną to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w muzycznym spektaklu.

 

FAQ: 

  • Gdzie znajduje się Filharmonia Dolnośląska?
    Filharmonia Dolnośląska znajduje się w Jeleniej Górze przy ul. Piłsudskiego 60.
  • Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Dolnośląskiej?
    W Filharmonii Dolnośląskiej odbyło się wiele wydarzeń, m.in. koncerty Marka Napiórkowskiego, Leszka Możdżera, Chóru Armii Aleksandra Pustovalova, Janusza Radka, Stanisława Soyki, Doroty Miśkiewicz, Urszuli i innych. Miały tu miejsce występy kabaretów oraz spektakle teatralne.
  • Kiedy została utworzona Filharmonia Dolnośląska?
    Filharmonia Dolnośląska utworzona została w 1976 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Filharmonia Dolnośląska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Józefa Piłsudskiego 60
58-500 Jelenia Góra

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/