Dziedziniec P23

Dziedziniec P23

Fabryka Porcelany, inaczej Park Przemysłowo-Technologiczny Porcelana Śląska „Park”, mieści się przy ul. Porcelanowej 23 w Katowicach, na byłych terenach przemysłowych.

Dziedziniec P23 – o obiekcie

Fabryka Porcelany i Dziedziniec P23 to zabytkowy kompleks z XIX i XX wieku. Zlokalizowana jest w nim architektura poprzemysłowa, m.in. budynki malarni, wzorcowni czy starej piecowni, wieża wodna i komin. Budynki tworzą niepowtarzalny układ z dziedzińcami.

 

W 2012 roku rozpoczęto prace rewitalizacyjne dawnej fabryki porcelany z inicjatywy Fundacji Giesche. Od lat 20. XX wieku jedną z najbardziej popularnych w Europie porcelan była ta, którą sygnowano właśnie znakiem Giesche. Fundacja, która stale monitoruje powstawanie Parku Technologicznego, zajmuje się także działalnością na rzecz innowacyjności i rozwoju regionu w zakresie biznesu, ale również ekologii czy ochrony zdrowia.

 

W 2017 roku obiekt wpisano na Szlak Zabytków Techniki, co stanowiło krok w utrzymaniu dziedzictwa przemysłowego, zarówno Katowic, jak i województwa śląskiego.

 

W przestrzeniach industrialnych Fabryki Porcelany w Katowicach wygospodarowano już miejsce dla około 40 firm o różnych profilach, organizowane są tu także różnorodne wydarzenia artystyczne, wernisaże, pokazy i koncerty. To przestrzeń przygotowana do realizacji programów telewizyjnych, filmów, a także lekcji edukacyjnych i wykładów plenerowych. Fabryka Porcelany i Dziedziniec P23 są partnerami podczas organizacji m.in. Nocy Muzeów czy Święta Szlaku Zabytków Techniki – Industriady. W lecie odbywają się tu kino letnie, Targi Nocne, koncerty i scena klubowa P23.

Dziedziniec P23 – wydarzenia

Wydarzenia w Dziedziniec P23 przyciągają fanów dobrej rozrywki. Odbyło się tu wiele wydarzeń, na które bilety sprzedawały się jak świeże bułeczki. Co miało miejsce w Dziedzińcu P23? Koncerty zespołu Go_A, czyli reprezentacji Ukrainy na Eurowizji. Nowoczesne, elekrotniczne dźwięki, ukraińskie wokale, bębny afrykańskie oraz gitarowe riffy stworzyły niepowtarzalny klimat. Publiczność bawiła się doskonale.

 

Co jeszcze wydarzyło się w miejscu Dziedziniec P23? Koncert zespołu Sonbird, czyli czterech chłopaków z Żywca, tworzących muzykę w styli indie-rock. Do tej pory mieli okazję występować na Męskim Graniu, Open’er Festival, OFF Festival, Kraków Live Festival. Porównywani są do Kings of Leon czy Myslovitz. Ich debiutancka płyta – Głodny – była nominowana do Fryderyka 2020 w kategorii Album Rocku Rock.

 

Jakie wydarzenia miały miejsce w Dziedzińcu P23? Koncerty gwiazd, takich jak Donguralesko, Ten Typ Mes i Emil Blef, Zeamsone 777, Kartky, Zamilska, XXANAXX, Jeremi Sikorski i wielu innych!

Dziedziniec P23 – wydarzenia 2022

Dziedziniec P23 – wydarzenia 2022 – co odbędzie się niebawem w obiekcie? Będzie to niezwykły koncert z cyklu Lato w Plenerze! Na scenie zagoszczą Kaz Bałagane, Żabson, Guzior, Gibbs oraz Miszel! Jak uczestniczyć w koncercie na Dziedzińcu 23? Bilety na wydarzenie to gwarancja rezerwacji miejsca – nie czekaj na ostatnią chwilę!

 

FAQ: 

  • Gdzie znajduje się Dziedziniec P23?
    Dziedziniec P23 znajduje się w obrębie Fabryki Porcelany, przy ulicy Porcelanowej 23 w Katowicach.
  • Jakie wydarzenia odbyły się na Dziedzińcu P23?
    Na Dziedzińcu P23 odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, m.in. koncerty Donguralesko, Ten Typ Mes i Emil Blef, Zamilska, XXANAXX, Jeremi Sikorski, Zeamsone 777, Kartky i wiele innych.

  • Kiedy został utworzony Dziedziniec P23?
    Dziedziniec P23 utworzony został w XIX wieku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dziedziniec P23
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Porcelanowa 23
40-246 Katowice

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/