Dom Kultury Szopienice

Dom Kultury Szopienice

Miejski Dom Kultury Szopienice-Giszowiec to samorządowa instytucja kultury w Katowicach. Odbywa się tam wiele wydarzeń kulturalnych, spektakli, odczytów, wystaw, konkursów, przeglądów i koncertów. Placówka ma misję organizowania edukacji kulturalnej, rozbudzania potrzeb i zainteresowań kulturalnych oraz kształtowania aktywnego uczestnictwa w kulturze. 

Dom Kultury Szopienice — kulturalne centrum Katowic

Ośrodek posiada dwie filie: pierwszą na ulicy Obrońców Westerplatte 10 (dzielnica Szopienice) oraz drugą na ulicy Plac pod Lipami 1 (dzielnica Giszowiec). W Domu Kultury Szopienice działają liczne sekcje i grupy. To tutaj ma swój dom Grupa Janowska, do której niegdyś należeli wybitni malarze: Paweł i Leopold Wróblowie, Teofil Ociepka, Ewald Gawlik, Paweł Stolorz, Gerhard Urbanek, Erwin Sówka czy Eugeniusz Bąk. Obecnie grupa liczy ok. 20 członków, których dzieła znajdują się z zbiorach Muzeum Historii Katowic, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Muzeum Miejskim w Zabrzu, a także w innych miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu oraz zagranicą.

 

Z Domem Kultury Szopienice-Giszowiec związany jest też zespół rockowy Koniec Świata, Brain Surgery i kilka innych, zespół breakdance The Kids Team (utworzony w roku 2008), a także organizująca autorskie spektakle grupa teatralna Teoria Szarości (powołana w roku 2014). To tutaj funkcjonuje też założony w 1975 roku klub szachowy Hetman Katowice, mający na koncie liczne sukcesy sportowe. W Domu Kultury odbywają się zajęcia dla dorosłych, dzieci i młodzieży: funkcjonuje kółko plastyczne Kolorek, organizowane są lekcje gry na gitarze czy zajęcia plastyczno-ruchowe w Klubie Malucha. Dorośli mogą wziąć udział w zajęciach aerobiku, jogi, pilatesu czy lekcjach gry na gitarze, tutaj swoją siedzibę ma także Klub Seniora.

Dom Kultury Szopienice — wydarzenia, koncerty i spektakle

Dom Kultury Szopienice-Giszowiec to także miejsce, w którym organizowane są wydarzenia kulturalne, takie jak Święto Giszowca, Lato pod Lipami, wystawy podróżnicze (np. “Trawy sawanny, śniegi Kilimandżaro i piaski Zanzibaru”), koncert operetkowo-musicalowy “Tre Soprani” czy warsztaty połączone z koncertami “Elemetz — hiphopowy raport z osiedla”. To także miejsce, w którym organizowane są Giszowieckie spotkania z literaturą.

 

Bilety na wydarzenia kulturalne w Domu Kultury Szopienice-Giszowiec to zawsze okazja na niezapomniane przeżycia. Obiekt posiada szeroki wachlarz oferty kulturalnej, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Często zadawane pytania dotyczące Domu Kultury Szopienice

Gdzie znajduje się Dom Kultury Szopienice?

Dom Kultury Szopienice-Giszowiec znajduje się w Katowicach na ulicy Generała Józefa Hallera 28. Posiada też dwie filie: Filia nr 1 znajduje się na ulicy Obrońców Westerplatte 10 w dzielnicy Szopienice, natomiast Fila nr 2 — na ulicy Plac pod Lipami 1, 3-3a w dzielnicy Giszowiec.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Domu Kultury Szopienice?

W Domu Kultury Szopienice odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, w tym koncerty zespołów Brain Surgery, Koniec Świata, spektakle “Orfeusz w piekle” Jacques’a Offenbacha, koncert operetkowy “Tre Soprani” czy warsztaty “Elementz — hiphopowy raport z osiedla” oraz wiele innych.

 

Kiedy utworzony został Dom Kultury Szopienice?

Dom Kultury Szopienice w obecnej formie funkcjonuje od dnia powołania w 1992 roku.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dom Kultury Szopienice
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

gen Józefa Hallera 28
40-001 Katowice

Wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/