Chopin Salon

Chopin Salon

Chopin Salon to niezwykły punkt na mapie kulturalnej Warszawy. Miejsce to stworzono w celu upamiętnienia postaci niezwykłego, polskiego muzyka – Fryderyka Chopina. Obiekt zlokalizowany jest w dzielnicy Śródmieście, na ulicy Smolnej 14. Chopin Salon znajduje się w pięknej kamienicy z 1930 roku. Wystrój wnętrza utrzymany jest w charakterze międzywojennej Warszawy. Jego otwarcie stanowiło spełnienie marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym. 

Chopin Salon – o obiekcie

Chopin Salon stanowi dopełnienie Muzeum Fryderyka, Uniwersytetu Fryderyka Chopina i innych miejsc, które stanowią część krajobrazu muzycznego stolicy.

 

Właściciele długo marzyli o założeniu Chopin Salon. W 2006 roku do Warszawy przyjechała Pamela Howland – utalentowana amerykańska pianistka, zakochana w twórczości Fryderyka. Podczas 4-dniowej wizyty intensywnie poszukiwała miejsca, w którym mogłaby posłuchać muzyki klasycznej. W tamtym czasie, niestety, taki lokal nie istniał. Znajomi Pameli dołożyli więc wszelkich starań, aby go stworzyć. W 2009 roku w salonie pojawił się fortepian. Od czerwca 2013 roku codziennie odbywają się tu kameralne koncerty.

 

Chopin Salon znajduje się w Chopin Boutique Bed&Breakfast - klimatycznym pensjonacie, w którym można zatrzymać się podczas wizyty w Warszawie. Obiekt wyposażony jest w ręcznie wykonane meble z początku XX wieku, pochodzące z różnych miast Polski, Włoch i Czech. Znajduje się tu m.in. kolekcja słynnego projektanta z Brna – Jindricha Halababy. W Chopin Boutique B&B znajduje się wyśmienita restauracja, serwująca dania polskie, ormiańskie, żydowskie i ukraińskie.

 

Chopin Boutique Bed & Breakfast to doskonałe miejsce na nocleg dla osób chcących zwiedzić Warszawę. Nieopodal pensjonatu znajduje się Muzeum Fryderyka Chopina, a także Muzeum Narodowe, Łazienki Królewskie, Katedra Warszawska, zabytkowe kościoły oraz Stare Miasto. Na pobliskim Nowym Świecie zlokalizowane są liczne restauracje, kafejki, sklepy i bary. Mimo, że Chopin Boutique Bed & Breakfast położony jest w pobliżu popularnych Alei Jerozolimskich, odgrodzony jest od miejskiego zgiełku i hałasu.

Chopin Salon - koncerty

Salon Chopina w to wyjątkowe miejsce, w którym codziennie odbywają się koncerty fortepianowe najlepszych artystów. Obecność na wydarzeniu to okazja do poznania twórczości Fryderyka Chopina przy lampce wyśmienitego wina i pysznych, domowych słodkościach, w ponad stuletnim obiekcie, zlokalizowanym w centrum Warszawy. Warto wspomnieć, że Salon Chopina opisany jest na jednym z największych referencyjnych portali na świecie – Trip Advisor – i zajmuje chlubne, wysokie miejsce w rankingu.

 

Koncerty w Chopin Salon odbywają się codziennie – zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy oraz święta. Każdego dnia na scenie pojawia się inny pianista, każdy koncert jest więc wyjątkowy i niepowtarzalny. Niektóre występy wzbogacone są śpiewem, dźwiękami skrzypiec i wiolonczeli, a kompozycje Chopina przeplatane są utworami innych, znakomitych kompozytorów. Każdego miesiąca obowiązuje zupełnie nowy kalendarz koncertów w Warszawie.

Często zadawane pytania dotyczące Chopin Salon

Gdzie znajduje się Chopin Salon?
Chopin Salon znajduje się w Warszawie, w dzielnicy Śródmieście na ulicy Smolnej 14, w urokliwej kamienicy z 1930 roku.


Jakie wydarzenia odbyły się w Chopin Salon?
W Chopin Salon w Warszawie odbywają się codziennie koncerty fortepianowe w wykonaniu utalentowanych muzyków. To okazja do głębszego poznania twórczości Fryderyka Chopina w pięknej, stuletniej sali, przy kieliszku dobrego wina. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu należy mieć przy sobie ważny bilet.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Chopin Salon
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Smolna 14
00-375 Warszawa

Wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/