Centrum Wystawienniczo- Kongresowe AmberExpo

Centrum Wystawienniczo- Kongresowe AmberExpo

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo znajduje się przy ul. Żaglowej 11, na terenie gdańskiej dzielnicy Letnica. Obiektem tym, oddanym do użytku w 2012 roku, obecnie zarządzają władze Międzynarodowych Targów Gdańskich (MTG). Odbywają się w nim wydarzenia masowe: wystawy, konferencje, spotkania biznesowe i koncerty. Obiekt jest już rozpoznawalną marką Pomorza jako jedno z niewielu miejsc w Gdańsku, które umożliwia obsługę tak dużych wydarzeń, także o skali międzynarodowej.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo – wydarzenia i konferencje

Powstałe w 1989 roku Międzynarodowe Targi Gdańskie początkowo organizowane były w przestrzeniach wybranych hal gdańskich. Jednak z czasem ich renoma rosła, co sprawiło, że zaczęło brakować miejsca na kolejne wydarzenia. Gmina miasta postanowiła wówczas przyznać spółce działkę o powierzchni 6,3 ha, na której wkrótce zbudowano nowe hale wystawiennicze Amber Expo Gdańsk. Nazwa „Amber” odnosi się do corocznych Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif w Gdańsku.

 

Miasto to uważane jest za światową stolicę bursztynu. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajduje się Polsat Plus Arena Gdańsk, uznany za jeden z najpiękniejszych stadionów piłkarskich w Europie, zwany także “bursztynowym” ze względu na złoty kolor elewacji. Ta niezwykle korzystna lokalizacja dała o sobie znać chociażby w roku 2012 podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej - z przestrzeni AmberExpo korzystała UEFA, zakładając tam swoje centrum prasowe, akredytacyjne, recepcyjne i wolontariatu.

 

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Gdańsk to trzy zintegrowane hale wystawiennicze (ich łączna powierzchnia to 12 tysięcy metrów kwadratowych, centrum konferencyjne (4 sale mogące pomieścić w sumie 1058 uczestników), do którego należy też zaplecze recepcyjne i strefa VIP (6 salonów VIP-owskich zapewniających ekskluzywną przestrzeń dla 15-20 osób), restauracja, powierzchnia biurowa - 6 tysięcy metrów kwadratowych, centrum prasowe, tory ekspozycyjne i parking mieszczący 430 miejsc postojowych.

 

Obiekt wyposażono w nowoczesne technologie, takie jak system biletowania, kontroli dostępu, tłumaczeń symultanicznych, bogate oświetlenie, nagłośnienie bezprzewodowe, ekrany DS i inne multimedia. Pozwala to na wykorzystanie Centrum do organizacji różnorodnych wydarzeń: projektów wystawienniczych, szkoleń, konferencji, kongresów, ale także eventów i imprez kulturalnych. Co ciekawe, układ obiektu pozwala na bezkolizyjne wykorzystanie jego przestrzeni dla kilku niezależnych wydarzeń jednocześnie.

Amber Expo Gdańsk - Bilety

Bilety do Amber Expo pozwolą na wzięcie udziału w widowiskach, targach, wystawach i innych wydarzeniach organizowanych  w  Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Gdańsku. Bez względu na tematykę eventu, będzie to na pewno niezapomniane doświadczenie.

Często zadawane pytania dotyczące Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo

Gdzie znajduje się Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo?

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo znajduje się w Gdańsku, na ulicy Żaglowej 11, w dzielnicy Letnica. Do kompleksu prowadzi bezpośrednia droga z lotniska, a ze śródmieścia Gdańska, Sopotu i Gdyni można dojechać do niego autobusem, tramwajem czy Szybką Koleją Miejską (przystanek Gdańsk Stadion Expo).

 

Kiedy zostało wybudowane Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo?

Budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo rozpoczęto w marcu 2011, a budowa zakończyła się w kwietniu 2012.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo?

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo organizowanych jest ponad 30 imprez targowych rocznie, w tym Trako, Balt Military Expo, Amberif czy Baltexpo.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Centrum Wystawienniczo- Kongresowe AmberExpo
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Żaglowa 11
80-560 Gdańsk

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/