Centrum Praskie Koneser

Centrum Praskie Koneser

Centrum Praskie Koneser jest sercem odradzającej się warszawskiej Pragi, jednej z najbardziej magnetycznych dzielnic w Warszawie. Miejsce mieści się 5 minut spacerem od stacji metra Warszawa Wileńska.

 

Koneser powstał na terenie XIX fabryki wódki przywracając do życia zabytkowe budynki i tworząc tym samym nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej.

 

W Centrum Praskim Koneser znajduje się jedno z bardziej interesujących zagłębi restauracyjnych i barowych z kultowymi lokalami i kuchnią z  całego świata.  Wyjątkowe muzea oraz wystawy, tętniące życiem targi, festiwale, kiermasze i inne wydarzenia kulturalne. Można tam znaleźć sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych tworzone przez rodzimych projektantów. Wszystko to w otoczeniu starannie odrestaurowanych budynków z czerwonej cegły, przenoszących gości do czasów Warszawy z przełomu XIX i XX wieku. Koneser to miejsce pełne pozytywnej energii, inspiracji i pasji – zapraszamy.

Historia Centrum Praskiego Koneser w Warszawie

Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser” to nieistniejące przedsiębiorstwo, które mieści się na warszawskiej Pradze-Północ i stanowi część budynków fabrycznych z końca XIX wieku.

 

Najstarsza część zabudowy Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” została stworzona w latach 1895-1897. Na jej terenie w tym czasie działały dwa oddzielne zakłady: Rektyfikacja Warszawska oraz Warszawski Skarbowy Skład Win, który jako pierwszy oczyszczał spirytus, drugi produkował z niego trunki. W 1923 roku w sąsiedztwie Konesera powstała Mennica Państwowa.

 

Kompleks fabryki stanowi przykład europejskiej architektury przemysłowej z przełomu XIX i XX wieku. Czerwona cegła nawiązuje do stylu gotyckiego – wąskie okna, charakterystyczne gzymsy, strzeliste wieżyczki i łukowate sklepienia stropów. Uwagę przykuwa  brama główna od strony ulicy Ząbkowskiej. Autorstwo projekt architektonicznego przypisuje się L. Iwanowskiemu oraz K. Loewegowi.

Lata świetności Konesera w Warszawie 

Najlepsze lata Wytwórni Wódek „Koneser” przypadają w czasie dwudziestolecia międzywojennego. Wtedy w wytwórni wódki  Koneser pracowało ponad 400 osób, a jej produkcja osiągnęła osiągnęły ćwierć miliona butelek trunku na dobę. W latach 20. XX wieku produkowane tam były powszechnie rozpoznawalne do dziś na rynku spirytusowym marki wódek: Wyborowa, Luksusowa, Żubrówka, Żytniówka oraz Siwucha.

 

Wystawę “Beksiński w Warszawie” można było oglądać w Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze od 26 czerwca do 5 września 2021 roku. 

 

Podczas produkcji wykorzystywano wodę oligoceńską z jednego z pierwszych w Warszawie ujęć. Rozwój zakładu przerwał wybuch II wojny światowej, z powodu której znacząco ograniczono produkcje alkoholu. W latach okupacji fabryka podlegała Generalnej Dyrekcji Monopoli w Generalnym Gubernatorstwie. Po roku 1944 produkcję wstrzymano.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Centrum Praskie Koneser
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Konesera 2
03-736 Warszawa

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/