Centrum Kultury Teatr

Centrum Kultury Teatr

Centrum Kultury Teatr to powstała w 1991 roku instytucja zajmująca dawny Teatr Ziemi Pomorskiej oraz Klub Akcent w Grudziądzu. Należą do niej: Duża sala teatralna z niemal 500 miejscami na widowni, Mała sala teatralna na 50 osób i Koncertowa sala kameralna mieszcząca 140 widzów. To miejsce wielu spektakli teatralnych, koncertów muzycznych, występów kabaretowych oraz wydarzeń cyklicznych i festiwali. W budynku Centrum znajduje się także Studio Produkcji Telewizyjnej, przygotowujące “Magazyn Qltura” emitowany w telewizji kablowej.

Centrum Kultury Teatr — koncerty i wydarzenia

Grudziądzkie Centrum Kultury Teatr znane jest z organizacji imprez cyklicznych, takich jak Grudziądzka Wiosna Teatralna (seria spektakli z doborową obsadą), Lato na Starym Mieście, Grudziądz Foto (konkurs fotograficzny z wieloletnią tradycją), Kieszeń Sceniczna (regionalny przegląd amatorskich grup teatralnych zakończony uroczystą galą), GAPA (Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne; konkurs taneczny, muzyczny i plastyczny), Śpiewam dla Polski, Koncerty Niedzielne z muzyką klasyczną czy Gala Światła i Energii. To także miejsce koncertów muzyki operowej, operetkowej, jazzowej, estradowej i klasycznej, recitali oraz występów najlepszych grup kabaretowych w Polsce, na które bilety wyprzedają się błyskawicznie. Na deskach sceny Teatru w Grudziądzu pojawili się tacy artyści, jak Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Jacek Silski, Kabaret Jurki, Artur Rojek, Nocny Kochanek, Michał Bajor i wiele innych.

Centrum Kultury Teatr — historia

Centrum Kultury Teatr mieści się w budynku dawnego Teatru w Grudziądzu. Działalność teatralna miasta rozpoczęła się już w XVIII wieku, kiedy to uczniowie kolegium jezuickiego rozpoczęli lekcje sztuki dramatycznej. Podczas zaboru pruskiego wędrowne trupy artystyczne dawały przedstawienia na Sali widowiskowej przy ul. Solnej. Na początku XX wieku, doczekawszy się własnego zespołu teatralnego, scena przeszła we władanie Towarzystwa Teatralnego. Niestety, obiekt nie przetrwał czasów I wojny światowej i wkrótce został zamieniony na magazyn. Dopiero w trakcie kolejnej wojny władze niemieckie wystąpiły z inicjatywą budowy nowego gmachu teatru. Prace kontynuowano jeszcze po wojnie i dopiero w 1955 roku uruchomiono w tym miejscu Pomorski Teatr Młodego Widza z Bydgoszczy, następnie Teatr Popularny, a w 1962 roku – Teatr Ziemi Pomorskiej. Od 1991 roku swoją siedzibę ma tu Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.

Centrum Kultury Teatr — bilety

Oferta Centrum Kultury Teatr obejmuje szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych, od występów najlepszych polskich kabaretów, przez koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej, spektakle teatralne, recitale, aż po imprezy plenerowe i festiwale. Bilety na te propozycje programowe będą okazją do wartościowego spędzenia wolnego czasu w Grudziądzu.

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Centrum Kultury Teatr?

Centrum Kultury Teatr mieści się w Grudziądzu, w dwóch budynkach: w Klubie Akcent przy ulicy Wybickiego 38 oraz w dawnym Teatrze Ziemi Pomorskiej przy ulicy Teatralnej 1.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Centrum Kultury Teatr?

W Centrum Kultury Teatr odbywa się wiele imprez cyklicznych, do których należą: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Grudziądzka Wiosna Teatralna, przeglądy twórczości młodych Kieszeń Sceniczna, Koncerty Niedzielne z muzyką klasyczną i Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne. W sezonie można tu obejrzeć spektakle w wykonaniu teatrów z całego kraju, organizowane są koncerty i występy najpopularniejszych grup kabaretowych. Centrum Kultury zajmuje się też organizacją imprez plenerowych i koncertów z okazji Dnia Grudziądza, Pożegnania Wakacji oraz festiwalu Lato na Starym Mieście.

  • Kiedy utworzony został Centrum Kultury Teatr?

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu zostało utworzone w roku 1991.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Centrum Kultury Teatr
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Focha 19
86-300 Grudziądz

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/