Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejspeedlandsun-festivalopener-festivalagnieszka-chylinska
Home Klasyka Opera i Operetka Koncert Arii Operowych

Koncert Arii Operowych

Organizator: Nowy Świat Muzyki

Koncert Arii OperowychO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy za koncert Arii Operowych, który odbędzie się 12 czerwca w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie. Koncert Arii Operowych bilety już dostępne.

Program koncertu Arii Operowych 

Program koncertu obejmuje najpopularniejsze i chętnie słuchane basowe arie operowe. Został tak ułożony, aby utwory liryczne przeplatały się z utworami pełnymi napięcia, wręcz – dramatycznymi. Wiele z proponowanych arii jest wykonywanych niemal wyłącznie w czasie całych spektakli operowych, toteż dla słuchacza nasz program może być okazją do przekrojowego – począwszy od baroku po późny romantyzm - spotkania z operą w czasie jednego wieczoru. Repertuar jest zarazem wyzwaniem dla wykonawców. Wokalista musi zmierzyć się z dźwiękami począwszy od D do fis 1 , by wykonać i Arię Osmina i Arię Miecznika. Niezwykle rzadką okazją dla słuchacza jest możliwość wysłuchania Arii Skołuby i Arii Miecznika w czasie jednego występu przez tego samego śpiewaka. Pianistka ma natomiast sposobność zaprezentowania swojego kunsztu w bogatej tkance akompaniamentu.

Wykonawcy koncertu Arii Operowych 

Jerzy Sznajder, bas, rodził się w roku 1950 Warszawie; tu skończył wyższe studia. W latach 1982 ÷ 2000 śpiewał w chórze Teatru Wielkiego. Umiejętności wokalne doskonalił pod okiem tamtejszych korepetytorów solistów, co zaowocowało wieloma solowymi występami w kraju i za granicą, m.in. w Atenach, Santa Margherita Ligure, Livorno i Zurichu. W roku 2006 zdobył główną nagrodę na Konkursie Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga w Krakowie. W roku 2011 założył Oktet Męski „Oktawian”, z którym koncertuje do dzisiaj. Jest jego kierownikiem artystycznym. Od roku 2014 występuje jako solista z Orkiestrą Koncertową „Victoria”.

 

Gabriela Machowska urodziła się w 1985 roku we Wrocławiu. Jest absolwentkąUniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (2009) w klasie fortepianu Pawła Kamińskiego i kameralistyki fortepianowej w klasie Mai Nosowskiej i Roberta Morawskiego, oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego (2010). Odbyła również roczne studia pianistyczne w Conservatoire Royal de Bruxelles w klasie Eugene Moguilevsky’ego i Olgi Roumchevitch. Interesuje się szczególnie wykonawstwem muzyki kameralnej oraz repertuarem pieśniowym. W 2010 roku wzięła udział w nagraniu płyty „Tradycje Chopinowskie we Lwowie”, nad którą patronat honorowy objął Konsulat Generalny RP we Lwowie. Na płycie zarejestrowano mało znane kompozycje uczniów Fryderyka Chopina związanych ze Lwowem (Karola Mikulego, Mieczysława Sołtysa i Stanisława Niewiadomskiego).

 

Płyta była początkiem licznych koncertów promujących muzykę kompozytorów polskich, w tym głównie kompozycji solowych i kameralnych Karola Mikulego (Filharmonie we Lwowie, Równem i Czerniowcach na Ukrainie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Austriackim Forum Kultury, na Festiwalu Pieśni Polskiej w Pałacu w Wilanowie organizowanym przez Filharmonię Romualda Traugutta). Koncertowała również z zespołem Sentido del Tango specjalizującym się w wykonywaniu muzyki Astora Piazzolli i argentyńskich tang tanecznych. Koncerty te obejmowały również wykonania symfoniczne (Filharmonia Koszalińska, Capella Bydgostiensis, Suwalska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu).

 

Od 2017 roku jest pianistką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pracuje ze studentami Wokalistyki Chóralnej. Oprócz współpracy ze śpiewakami solowymi, pracuje również z chórami, przygotowując wykonania dzieł wokalnych oraz wokalno-instrumentalnych. Ostatnio brała udział w pracy nad „Polskim Requiem” Krzysztofa Pendereckiego, pod batutą samego kompozytora, śpiewanym przez Internationale Chorakademie Lübeck. Wykonanie to uświetniło obchody 80 rocznicy wybuchy II Wojny Światowej.

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też