Laureaci Konkursu Wieniawskiego: Anna Maria Staśkiewicz Trio

Laureaci Konkursu Wieniawskiego: Anna Maria Staśkiewicz Trio

SPRAWDŹ BILETY

Już w październiku odbędzie się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, która otworzy drogę na najważniejsze światowe sceny dla młodych artystów. Cavatina Hall włącza się w wielkie święto muzyki jakim jest ten najstarszy na świecie turniej skrzypków. Koncert z udziałem Anny Marii Staśkiewicz, Laureatki III Nagrody oraz Nagrody Specjalnej 13. Konkursu Wieniawskiego w 2006 r., otworzy cykl koncertów Laureatów Konkursu Wieniawskiego w Cavatina Hall. Skrzypaczka wystąpi w trio z Marcelem Markowskim, porywającym wiolonczelistą młodego pokolenia, oraz Argentyńczykiem José Gallardo, cenionym na świecie pianistą-kameralistą. Koncert odbędzie się już 30 września. Anna Maria Staśkiewicz Trio bilety już w sprzedaży.

Laureaci Konkursu Wieniawskiego: Anna Maria Staśkiewicz Trio

Wykonawcy:

  • Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
  • Marcel Markowski – wiolonczela
  • José Gallardo – fortepian

Program:

  • Ludwig van Beethoven: Sonata na skrzypce i fortepian A-dur, op. 47 nr 9 Kreutzerowska
  • Zoltán Kodály: Duet na skrzypce i wiolonczelę, op. 7
  • Dmitrij Szostakowicz: II Trio fortepianowe e-moll, op. 67 

 

 

Koncert rozpocznie wirtuozowska sonata Kreutzerowska Beethovena. Duet Zoltána Kodály’a, w niecodziennym składzie na skrzypce i wiolonczele wzbogaci program. Skrzypce, wiolonczela i fortepian – już w połączeniu – spotkają się w ostatnim utworze, Trio fortepianowym e-moll Dymitra Szostakowicza. Utwór wszedł do kanonu dwudziestowiecznej muzyki kameralnej jako jedno z jej najwybitniejszych arcydzieł.

 

Zwycięstwo w Konkursie otworzyło Annie Marii Staśkiewicz drogę na międzynarodowe sceny muzyczne. Skrzypaczka koncertowała w: Albanii, Austrii, Brazylii, Bułgarii, Chinach, Estonii, Gruzji, Japonii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szkocji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, USA, we Włoszech, na Ukrainie, Litwie i Łotwie a także w wielu miastach Polski. Współpracowała z większością krajowych zespołów filharmonicznych (Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódz, Poznań, Toruń, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra), a ponadto z Narodowa Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Polskiego Radia „Amadeus”, Polską Orkiestrą Radiową, Polish Art Philharmonic, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „Aukso”, Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum”, Orkiestrą Kameralną „Wratislavia”, Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Iuventus czy Sinfonia Varsovia.

 

Jako solistka występowała Staśkiewicz wystąpiła w charakterze solistki na estradach wielu renomowanych sal na całym świecie m.in. Laeiszhalle w Hamburgu, Musikvereinssaal w Wiedniu, Municipal Theatre w Sao Paulo, Kaisersaal we Frankfurcie nad Menem, Grosser Konzertsaal w Hamburgu, Konzertsaal im Kulturpalast w Dreznie, Raitt Recital Hall w Malibu, Hatch Recital Hall w Nowym Jorku czy Kioi Hall w Tokio.

 

Marcel Markowski, w wieku 23 lat dostał się na stanowisko lidera wiolonczel do Orkiestry Sinfonia Varsovia, stając się najmłodszym muzykiem zajmującym główne stanowisko w historii tej renomowanej orkiestry. Obok roli lidera w orkiestrze, z którą często koncertuje w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie, występując z renomowanymi dyrygentami i solistami, w tym Valery Gergiev, Charles Dutoit, John Axelrod, Anne-Sophie Mufer, Ivo Pogorelich, Marcel Markowski jest także członkiem Sinfonia Varsovia Quintet i gościnnym wiolonczelistą Polish Cello Quartet, z którymi występował na wielu renomowanych europejskich fesiwalach i największych salach koncertowych. Jako solista występował z Krzysztofem Pendereckim, Jerzym Maksymiukiem, Pawłem Kotlą, Fuadem Ibrahimovem, Danielem Stabrawą (koncertmistrzem, Berliner Philharmoniker), Benjaminem Ellinem i Alexandrem Sladkovskim.

 

Argentyńczyk José Gallardo, jest jednym z najbardziej cenionych pianistów muzyki kameralnej na świecie. Jest zapraszany na najbardziej renomowane festiwale muzyczne, takie jak Verbier Festival, Lucerna Festival, Chopin i jego Europa w Warszawie, Schleswig Holstein, Kronberg Academy Festival, Rheingau Music Festival czy Budapest Academy Festival. Koncertuje w Europie, Azji, Izraelu, Oceanii i Ameryce Południowej. Występował w takich salach jak Filharmonia Berlińska, Zurich Tonhalle, Laeiszhalle i Elbphilharmonie w Hamburgu, Teatro della Pergola we Florencji czy Wigmore Hall w Londynie.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Laureaci Konkursu Wieniawskiego: Anna Maria Staśkiewicz Trio
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Laureaci Konkursu Wieniawskiego: Anna Maria Staśkiewicz Trio BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/