szymonmówi

szymonmówi

Zapraszamy na koncert szymonmówi do Krakowa. szymonmówi bilety na koncerty już dostępne

szymonmówi koncerty 2022

Wymykający się z ram muzycznych gatunków, zaskakujący obserwacjami i do bólu celny. I piękny.... szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu. 

 

Szymon w swoich tekstach łączy obserwacje społeczne z intymnymi, prywatnymi przeżyciami swoimi i swoich przyjaciół. Jak sam przyznaje najbardziej inspirującymi do tworzenia rzeczy są te najstraszniejsze i najtragiczniejsze wydarzenia w życiu i historii świata. Nie boi się w swoich piosenkach poruszać tematów trudnych jak przemoc domowa, katastrofa klimatyczna  czy rosnące w siłę ruchy anty-naukowe.

 

17 września nakładem firmy Mystic Production ukazała się debiutancka płyta szymonmówi pt. Coś się zepsuło;. Płyta która na starcie zbiera bardzo dobre recenzje, i jest swoistą odpowiedzią na obecne czasy, tak jak 20 lat temu była legendarna już płyta Lenny Valentino „Uwaga jedzie tramwaj" wydana jesienią 2001 roku.  

 

Skład zespołu

  • Szymon Żuławski - wokal, gitara
  • Katarzyna Łopata - wokal
  • Marcin Bocian - bas
  • Jarosław Kasprzak - gitara
  • Jacek Wieczorkowski - perkusja

 

show more... hide
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/