XXVIII Międzynarodowy Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie"
XXVIII Międzynarodowy Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie"
XXVIII Międzynarodowy Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie"

XXVIII Międzynarodowy Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie"

Zapraszamy na koncert Joeya Calderazzo i Johna Patitucci w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie", który odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA. Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie bilety na koncerty już w sprzedaży.

Joey Calderazzo & John Patitucci 

Dwóch znakomitych mistrzów jazzu, na jedynym koncercie w Polsce. Joey Calderazzo, pianista kwartetu Branforda Marsalisa i basista John Patitucci, który grał z Chickiem Coreą, Herbie Hancockiem i Waynem Shorterem. Razem tworzą niezwykły duet w stylistyce współczesnego jazzu.

RGG Trio

Występ tria RGG na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie" związany jest z jubileuszem 20 lat działalności artystycznej, który grupa obchodziła w 2021 roku. Tym samym formacja kontynuuje cykl koncertów, prezentujących materiał przekrojowy - od płyty "Szymanowski", przez "Aurę" i "Memento", aż do najnowszej "Mysterious Monuments On The Moon".

 

RGG Trio:

 • Łukasz Ojdana - fortepian
 • Maciej Garbowski - kontrabas
 • Krzysztof Gradziuk - perkusja

Julia Amirova Trio - Roots /premiera/

W ramach cyklu koncertów "MŁODA SCENA JAZZOWA" festiwal prezentuje najciekawsze projekty młodych artystów aktywnie zaznaczających swoją obecność na jazzowej mapie Polski. Tym razem utalentowana pianistka Julia

Amirova. Urodzona w Kijowie, mieszka w Krakowie od 2014 r, ukończyła Kijowski Instytut Muzyki im. Gliera ,Kijowski Narodowy Uniwersytet Teatru Kina i Telewizji oraz Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego. Laureatka wielu konkursów, otrzymała również stypendium twórcze Miasta Krakowa. Zespół powstał w 2018 roku, kiedy w Akademii Muzycznej w Krakowie spotkali się: pianistka Julia Amirova, kontrabasista Mikołaj

Sikora oraz perkusista Patryk Gajda.

 

Wiosną 2021 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Amirova Trio zatytułowana "Roots". Program składa się z 4 polskich i 4 ukraińskich pieśni tradycyjnych w opracowaniu na trio jazzowe. W repertuarze można znaleźć groove'owe utwory, liryczne ballady,a także szybkie kompozycje o charakterze tanecznym. Współczesne aranżacje i jazzowa harmonia pozwalają na nowo interpretować słowiański folklor, jednak tradycje i charakterystyczne elementy muzyki etnicznej zostają zachowane i łącznie tworzą unikalny klimat i nastrój.

 

Julia Amirova Trio: 

 • Julia Amirova - fortepian
 • Mikołaj Sikora - kontrabas
 • Patryk Gajda - perkusja

Szymon Mika International

Szymon Mika International to projekt zainicjowany przez jednego z najwybitniejszych gitarzystów jazzowych w Europie, którego muzyka przełamuje ramy gatunkowe, a unikalne, dopracowane brzmienie wyróżnia na scenie międzynarodowej. Skład International jednoczy muzyków o różnorodnych korzeniach, zapleczu kulturowym i artystycznym. Prócz tria, z którym Mika koncertuje na co dzień (Max Mucha – kontrabas, Péter Somos - perkusja) w

skład projektu wchodzą: Yumi Ito – mieszkająca w Szwajcarii wokalistka o polsko-japońskim pochodzeniu, laureatka prestiżowego Montreux Jazz Festival oraz Oskar Török - słowacki trębacz znany w Polsce między innymi z występów

z takimi artystami jak Leszek Możdżer czy Iva Bittová. Podczas koncertu zespół wykona niepublikowane dotąd utwory oraz kompozycje pochodzące z albumu "Ekual" duetu Mika-Ito, który ukazał się w październiku 2021 zbierając wyśmienite recenzje krytyków.  

 

Szymon Mika International:

 • Szymon Mika - gitara
 • Yumi Ito (Szwajcaria) - śpiew
 • Oskar Török (Słowacja) - trąbka
 • Max Mucha - kontrabas
 • Péter Somos (Węgry/Polska) - perkusja
show more... hide
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/