Trendy

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystoktrl-targi-rzeczy-ladnych
Home Koncerty Festiwale Europejskie Targi Muzyczne 2016

Europejskie Targi Muzyczne 2016

Organizer: Agora SA

Europejskie Targi Muzyczne 2016About the event

About the event

Kup bilety na wydarzenia organizowane w ramach Europejskich Targów Muzycznych 2016. W programie koncerty, spotkania z artystami, pokazy filmowe i wiele innych!

Kilkadziesiąt koncertów na scenach w Teatrze Studio, PKiN, Barze Studio, Teatrze Dramatycznym i Cafe Kulturalnej. Niemal intymne rozmowy z artystami i gośćmi specjalnymi, prezentacje tego, co nowe, ciekawe, a w przyszłości być może bardzo ważne na rodzimej scenie muzycznej, oficjalne i zakulisowe spotkania przedstawicieli branży - to wszystko odbywać się będzie w ramach 6. Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24 w Warszawie.

To właśnie tam, w ostatni weekend listopada, bić będzie serce polskiego rynku muzycznego.

W sprzedaży są już 3-dniowe karnety wstępu na Europejskie Targi Muzyczne!

3-dniowy karnet upoważnia do wejścia na wszystkie koncerty odbywające się w ramach Targów przez cały czas ich trwania oraz na konferencję i część targową (otwarte warsztaty i imprezy towarzyszące w PKiN). Karnet przy pierwszym wejściu będzie wymieniany na opaskę na rękę.

 

Agata Zubel i Orkiestra Arte dei Suonatori

Koncert Zubel i Arte dei Suonatori jest częścią festiwalu 3X3, podczas którego artyści z różnych stron muzycznego świata konfrontują swoją twórczość z muzyką dawną. Agata Zubel to artystka niezwykła, wymykająca się łatwemu opisowi. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia kompozytorskie oraz wokalne. Jest, jak piszą krytycy, „niedościgłą interpretatorką utworów współczesnych. Zajmuje się poszerzaniem możliwości wykonawczych ludzkiego głosu – instrumentu wciąż nie w pełni wykorzystanego – znajduje frajdę w eksperymentach sonorystycznych oraz w zabawie sylabami i głoskami.” Arte dei Suonatori z kolei to prawdziwa instytucja na międzynarodowej scenie muzycznej. W repertuarze orkiestry znajduje się ponad 600 kompozycji powstałych od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, aż po utwory współcześnie dedykowane orkiestrze. W swojej dyskografii Arte dei Suonatori ma kilkanaście albumów, wiele z nich wyróżnionych nagrodami. Wspólnie orkiestra i Agata Zubel zmierzą się w sposób poszukujący, eksperymentalny, otwarty z twórczością Mozarta i Stockhausena, poszukają wspólnych obszarów w dialogu muzyki dawnej i nowej. Zapraszamy na ten niezwykły koncert.

 

Bisz/Radex „Wilczy humor”

Spotkanie dwóch wrażliwości, odmiennych estetyk. Z fascynującym skutkiem. Łukasiewicz to doskonały kompozytor i autor tekstów znany z grupy Pustki. Jaruszewski, czyli Bisz, to jeden z najzdolniejszych polskich raperów. To fascynujące w założeniu muzyczne spotkanie mogło się nie udać, bo choć obaj artyści są wirtuozami słowa, to przecież różni ich wiele. A jednak najnowsza płyta duetu Bisz/Radex „Wilczy humor” Bisz/Radex (Wydawnictwo Agora) to arcyciekawy zapis, poetycki dokument dwójki wrażliwców zmagających się ze sobą i z otaczających ich światem.

Na Europejskich Targach Muzycznych zagrają materiał z nowej płyty po raz pierwszy w Warszawie.

 

Jim Jarmusch: Gimme Danger 

Jim Jarmusch, twórca "Tylko kochankowie przeżyją" i "Broken Flowers", swoim nowym dokumentem składa hold jednej z najsłynniejszych grup rock'n'rollowych wszech czasów - The Stooges - i jej liderowi Iggy'emu Popowi. 

Film Jima Jarmuscha w żaden sposób nie przypomina fanowskiej laurki dla Iggy’ego Popa i The Stooges. Zamiast tego – podobnie jak twórczość zespołu – jest przesiąknięty punkową energią. Muzycy opowiadają reżyserowi o artystycznych wzlotach i upadkach, a także z wyraźną satysfakcją wspominają swoje sceniczne prowokacje. Motywem przewodnim Gimme Danger pozostaje jednak, tak bardzo droga Jarmuschowi, kwestia twórczej niezależności. Choć reżyser oddaje głos wszystkim żyjącym członkom The Stooges, show przed kamerą – tak jak na scenie – kradnie Iggy Pop. Muzyk i aktor, znany m.in. z Truposza czy Kawy i papierosów, ujmuje mieszanką gwiazdorskiej charyzmy, gawędziarskiej swady i poczucia humoru. Jak można było się spodziewać, wielką zaletą Gimme Danger pozostaje także ścieżka dźwiękowa. Oprócz tytułowej piosenki usłyszymy w filmie inne wielkie przeboje The Stooges, takie jak No Fun czy nieśmiertelne I Wanna Be Your Dog. (Piotr Czerkawski dla American Film Festival)

 

Grzegorz Turnau: Rodzinne spotkania z muzyką

Zapraszamy na superwydarzenie dla dzieci: warsztaty muzyczne połączone z koncertem, które poprowadzi Grzegorz Turnau z zespołem. Czym różni się rożek angielski oboju? Jak cokolwiek zagrać na pianinie? Ile frajdy daje muzykowanie? Dzieci biorą udział w wyjątkowych lekcjach muzyki przygotowanych przez Grzegorza Turnaua, gitarzystę Jackiem Królikiem i grającym na oboju Mariuszem Pędziałkiem, we współpracy z Yamahą.

„Od 30 lat śpiewam dla różnych dzieci, tych małych i tych większych, takich jak ja. Wiem, jakie dzieci potrafią być nieprzewidywalne i jak genialne w swoich nieskażonych poprawnością reakcjach. Są bardziej żywiołowe niż dorośli i mają mniejsze skrupuły, jeśli chodzi o wyrażanie swoich reakcji w trakcie występu, ale ja to przyjmuję z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Uwaga! Po koncercie dzieci mogą wziąć udział w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez Grzegorza Turnaua. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat.

 

Ewa Bem, Mateusz Smoczyński Solo, Atom String Quartet, Tomasz Wendt, SKICKI-SKIUK

Na specjalnym koncercie, przygotowanym przez „Jazz Forum” wystąpią Ewa Bem, Mateusz Smoczyński Solo, Atom String Quartet, Tomasz Wendt wspólnie z Atom String Quartet, SKICKI-SKIUK, Mateusz Gawęda i Jakub Więcek.

Ewa Bem - pierwsza Dama Polskiego Jazzu nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim. Na koncercie będzie można usłyszeć nowe opracowania utworów innych polskich artystów: Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Skaldów, Czerwonych Gitar i innych, w aranżacjach Jagodzińskiego. Artystka koncertem zapowiada płytę, która ukaże się na przełomie lutego i stycznia 2017r.

Mateusz Smoczyński jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego. Jest zwycięzcą II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Z. Seiferta, założycielem Atom String Quartet, jednego z najlepszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie („Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu”, jak mówi o nich Jan „Ptaszyn” Wróblewski). Lista artystów, z którymi współpracował Smoczyński jest imponująca, a sa na niej tak wybitni artyści, jak Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak i inni.

Smoczyński wystąpi zarówno w odsłonie solowej, jak i ze wspomnianym już Atom Strong Quartet. Kwartet usłyszeć też będzie można na wspólnym występie z Tomaszem Wendtem saksofonistą tenorowym, sopranowym, kompozytorem, aranżerem i pedagogiem. Wystąpi też grająca bluesa, rocka i muzykę środkowoafrykańską grupa Skicki-Skiuk.

 

Zalewski, Mary Komasa, Kroki, Bownik, Swiernalis

Mary Komasa to jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Na jej płycie słowiańska melancholia idealnie współgra z mrocznym rockiem, pochmurną alternatywą i nostalgiczną nową falą. W tym roku Komasa zagrała koncerty m.in. na Orange Warsaw Festival.

Krzysztof Zalewski - człowiek-orkiestra, multiinstrumentalista, autor i kompozytor, grał m.in. w zespole Nosowskiej oraz Hey, współtworzył Muchy i Japoto, gra z Brodką, a wraz z Budyniem skomponował piosenki do filmu „Jeż Jerzy”. Na tegorocznym koncercie Zalewskiego na Co Jest Grane 24 Festival było liryczno-akustycznie i dziko-rockowo, były covery i piosenki autorskie, a na sam koniec przyszedł czas na hip-hop. Jedno wiadomo - artysta z pewnością nas zaskoczy.

Showcase Kayaxu to też Bownik, Swiernalis i Kroki. Wszyscy wydali właśnie swoje debiutanckie płyty: z nowoczesnym popem (Bownik), mroczną balladą (Swiernalis), kalejdoskopem, układanką brzmień z różnych stron muzycznego świata (Kroki).

Uwaga, studenci! Wejście na koncert z biletem studenckim wyłącznie po okazaniu ważnej imiennej legitymacji studenckiej.

 

L.U.C. feat. Rebel Babel Ensamble + Bisz + Małpa

W Teatrze Studio L.U.C. przedstawi swój przemierzający granice geograficzne i stylistyczne projekt Rebel Babel Ensemble. Na scenie towarzyszyć mu będą m.in. doskonali raperzy Bisz i Małpa.

Rebel Babel Ensamble to międzynarodowy, nieograniczony big-band łączący muzyków, raperów i kompozytorów z Europy, a także projekt łączący świat zawodowców i amatorów w formie koncertów, happeningów i flash mobów. To eksperymentalny, szalony projekt, który angażuje muzyków z różnych miast i poprzez wibracje żywych instrumentów wydmuchuje pozytywne emocje do społeczeństwa. Wszystko się opiera na funkowo-hiphopowych kompozycjach Jana Feata oraz poetyce Łukasza L.U.C.-a Rostkowskiego i innych raperów. Czasem to wykonania z klaksonami samochodowymi na skrzyżowaniach. Czasem to udźwiękowienie mistrzostw Europy i wykonanie z kibicami symfonii na orkiestrę dętą i tysiące trąb stadionowych. Czasem koncerty pod batutą ruchomych schodów barcelońskiego metra. Czasem dęte parady rowerowe, a czasem wielkie klasyczne koncerty. Projekt Rebel Babel wraca na Targi, ale tym razem zagrają nie na schodach PKiN, a na scenie Teatru Studio.

 

Reni Jusis, Coals, Rosalie

Bang! Czyli taneczny wybuch, ale nie tylko. Tej artystki nie trzeba przedstawiać - Reni Jusis powróciła w tym roku z nową płytą, roztańczoną w brzmieniu, imprezową, trafnie zatytułowaną „Bang!”.

Mniej tanecznie, ale za to niesłychanie bajkowo zagra Coals. Ten śląski zespół podbija polską publiczność, m.in. dzięki świetnym koncertom klubowym i festiwalowym (usłyszeć ich można było np. na tegorocznej edycji Offa). Muzyką Coals zainteresowali się też zagraniczni dziennikarze i organizatorzy festiwali.

Rosalie zaś to młoda electro-popowa wokalistka, która urodziła się w Berlinie, ale od lat mieszka w Poznaniu. Tam właśnie zagrała jeden z najważniejszych koncertów w swojej początkującej karierze - na tegorocznej, trzeciej edycji festiwalu Spring Break. Później usłyszeć ją można było jeszcze m.in. na Open'erze i na Loftas Fest w Wilnie.

 

Trebunie-Tutki i Quintet Urmuli w projekcie „Duch Gór”

Podhalańscy Górale spod Giewontu i Gruzini spod Kazbeku, to od wieków ”ślebodni” czyli wolni i niezależni pasterze i wojownicy; niepodlegli, dumni i honorowi. Ich muzyka i mocny wielogłosowy męski śpiew, te cechy podkreślają. „Duch Gór” to spotkanie prastarych tradycji muzycznych. Uczestniczą w nim dwa uznane w swoich regionach zespoły – Trebunie-Tutki z Zakopanego i Quintet Urmuli z Tibilisi. Wykorzystując pasterskie instrumentarium i tradycyjną polifonię śpiewają o zbójeckim życiu, miłości i śmierci, wskrzeszając podhalańsko-kakuazkie duchy przodków, legendarnych herosów gór. Premiera albumu „Duch Gór” miała miejsce 30 września 2016 roku na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Warszawie w ramach cyklu Kolektyw Europa.

 

Krzysztof Trebunia-Tutka – śpiew, skrzypce, koza podhalańska, dwojnica, fujara bezotworowa, gwizdanie, dzwonki owcze, róg
Anna Trebunia-Wyrostek – śpiew, basy podhalańskie, wyskanie
Jan Trebunia-Tutka – altówka, śpiew
Andrzej Polak – skrzypce, śpiew
Kuba „Bobas” Wilk – kontrabas
Nugzar Kavtaradze – śpiew, phanduri, duduk
Shalva Abramashvili – śpiew, chuniri
David Ratiani – śpiew, chonguri dabali bani
Tamaz Mamaladze – śpiew, phanduribani, gudastviri
Gela Tabashidze – śpiew, salamuri

 

Deborah Brown, Sylwester Ostrowski, Bobby Watson i inni

Deborah Brown wystąpi z Sylwestrem Ostrowskim, saksofonistą jazzowym, producentem muzycznym i szefem festiwalu Szczecin Jazz. Artystom na scenie towarzyszyć będzie wrocławska orkiestra kameralna NFM Leopoldinum, a gościem specjalnym koncertu będzie mistrz saksofonu Bobby Watson.

Deborah Brown to jedna z najlepszych i najoryginalniejszych wokalistek jazzowych. Tuż po premierze najnowszej płyty („Kansas City Here I Come, 18 listopada 2016, wyd. Agora), nagranej z Sylwestrem Ostrowskim i plejadą jazzowych gwiazd - doskonałym amerykańskim kontrabasistą o nigeryjskich korzeniach Essiet Okon Essiet, legendą bębnów z Nowego Jorku Newmanem Taylorem Bakerem i pianistą Bobem Bargadem - artystka wystąpi ze swoim kwartetem w Warszawie na koncercie finałowym Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24.

Deborah Brown ma charakterystyczny styl, piękny głos, talent oraz erudycję godną największych wokalistek na scenie jazzowej. Ma też nieustającą ciekawość i chęć współpracy z artystami o innej wrażliwości i tradycji muzycznej. Jest muzycznym autorytetem oraz kontynuatorką potężnego i arcypięknego dziedzictwa muzycznego Kansas City.

Similar events

Organizer's other events

Show all

See also