Wojewódzki Dom Kultury w KIELCACH

Wojewódzki Dom Kultury w KIELCACH

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach imienia Józefa Piłsudskiego w mieście znany jest jako „Dom Piłsudskiego”. Wywodzi się z Komitetu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego, którego działalność była związana ze stacjonującym w mieście 4. Pułkiem Legionów. Rokiem, w którym rozpoczęto budowę obiektu było rok 1933. Działo się to z inicjatywy Komitetu. Za oficjalna datę rozpoczęcia działalności tego obiektu przyjmuje się 28 stycznia 1933 rok, choć obiekt w obecnej formie działa tak naprawdę od 1947 roku. Obiekt działał prężnie w latach 1935 – 1939, a jego uroczystego otwarcia dokonał Edward Rydz-Śmigły. W sierpniu 1939 placówka została przekazana Ministerstwu Sił Zbrojnych. W czasie wojny działała tu placówka tzw. Soldatenheimu.

Budynek, pomimo strat materialnych przetrwał okres wojny i wznowił działalność kulturową, organizując wydarzenia artystyczne. Wraz z kolejnymi dyrektorami pojawiały się nowe inicjatywy, jak np. teatr poezji, teatrzyk publicystyki czy Festiwal Kultury Wsi Polskiej. W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wiele z nich działa do dzisiaj.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – wydarzenia

Interesują Cię wydarzenia, które mają miejsce w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach? Jest ich całkiem sporo. Do najważniejszych, które odbyły się w ostatnim czasie zalicza się premiera spektaklu „Nie opłakała ich Elektra, nie pogrzebała Antygona”, „Ballady na dwa serca”, Koncert zespołu Yagoosh czy Narodowe Czytanie w WDK.

Wydarzenia 2022 – Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

Ciekawych wydarzeń nie będzie brakowało także w bieżącym roku. Już teraz warto zapoznać się z kalendarzem imprez, jaki udostępnił Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – koncerty

Co jeszcze proponuje Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach? Koncerty to ważny element działalności placówki, który pozwala zaspokajać potrzeby mieszkańców na obcowanie z muzyką. Bilety na koncerty kupisz w kasie WDK lub zamówisz online na eBilet.pl.

Idź do kina – bilety do kina w Wojewódzkim Domu Kultury

W WDK działa także kino Fenomen. Organizuje ono seanse tradycyjne, a także przeglądy różnych gatunków czy zajęcia dla seniorów. Wydarzenia 2022 – Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na takie filmy jak „W pętli ryzyka i fantazji” czy „Mój syn”.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – bilety

Bilety na koncerty, spektakle oraz inne wydarzenia, które organizuje Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach są dostępne online w serwisie eBilet.pl. To zwiększa Twoje szanse na uzyskanie biletu na wybrane wydarzenie, bez ryzyka, że zabraknie dla Ciebie miejsca.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach?
    Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach mieści się przy ulicy Księdza Piotra Ściegiennego 2, 25-033 Kielce.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach?
    Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – wydarzenia, które miały tu miejsce to np. spotkania autorskie, wystawy, prezentacje artystów, konkursy, pokazy, warsztaty, festiwale, obchody świąt państwowych, religijnych i uroczystości patriotycznych. Na scenie WDK występowało m.in. Stare Dobre Małżeństwo i Raz Dwa Trzy.

  • Kiedy został utworzony Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach?
    Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wywodzi się z Komitetu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego, który działał już w 1933. Za oficjalne rozpoczęcie działalności uznaje się 1947 rok.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Wojewódzki Dom Kultury w KIELCACH
Inform me as soon as new events are on sale in this location
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Address

Ściegiennego 2
25-033 Kielce

Events in this location

Past events in this location

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/