Teatr im. Jana Kochanowskiego

Teatr im. Jana Kochanowskiego

W 1945 roku w Opolu uruchomiono Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego zmieniony po trzech latach w Scenę Opolską. Od 1975 roku scena funkcjonowała pod nazwą Państwowego Teatru Ziemi Opolskiej, a w końcu – upaństwowiona – stała się Teatrem Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego. Pierwszy dyrektor nowopowstałego teatru, Bogdan Hussakowski, chciał nadać mu odpowiedni kierunek, łącząc cechy teatru popularnego, plebejskiego i inteligentnego.

Teatr Dramatyczny repertuar opolski

W okresie dyrekcji Bartosza Zaczykiewicza w repertuarze Teatru Dramatycznego w Opolu pojawiały się tytuły poważne i ambitnie, ale także lekkie komediowe.

Jakie przedstawienia przygotowuje na najbliższe miesiące Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu? Spektakle 2022, na które zaprasza instytucja, to „Pół na pół”, „Kuliści”, „Danse Macabre”, „Testosteron”, „Król Lear”, „Miejskie ziółka” i „Bez znieczulenia”. Bilety na wydarzenia można nabyć wygodnie przez internet.

Spektakle to jednak nie wszystko, co na ten rok zaplanował dla widzów Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Koncerty w 2022 w obiekcie zagra m.in. 10 Tenorów. Warto regularnie sprawdzać repertuar instytucji, by nie przegapić najciekawszych wydarzeń organizowanych przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu Bilety

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu bilety znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź co nowego w repertuarze i zobacz jeszcze spektakle sezonu!

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu – spektakle

Teatr im. Jana Kochanowskiego to miejsce wspólnych poszukiwań artystycznych, wolne od doraźnych tendencji politycznych. Jest przestrzenią otwartą na rozwój i współpracę z ośrodkami w Polsce i poza granicami kraju. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu to zawodowy teatr repertuarowy. Stale poszukuje nowych form przekazu. Skupia się na rozwoju i upowszechnianiu osiągnięć polskiej kultury teatralnej. Co istotne, Teatr im. Jana Kochanowskiego porusza nieoczywiste i wygodne tematy.

Jakie przedstawienia można było oglądać na opolskiej scenie? Przygotowane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu spektakle to m.in. „Podwyżka”, „Prezydentki”, „Ostatni gasi światło”, „Co się zdarzyło Baby Jane?”, „Śmierć przyjeżdża w środę” i „Srebrne tsunami”. Bilety na wszystkie z przedstawień były dostępne w sprzedaży internetowej.

Do zorganizowanych przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wydarzeń należą także koncerty Mikromusic, Romantic Fellas i Domowych Melodii.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu?
    Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu znajduje się przy placu Teatralnym 12. Budynek, w którym mieści się jego siedziba, powstał w 1975 roku. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu dysponuje Dużą Sceną (czyli największą sceną dramatyczną w Polsce), Małą Sceną, Modelatornią oraz Sceną Bunkier.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu?
    Widzowie mogli oglądać współorganizowane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu spektakle w ramach Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”. Instytucja współpracowała także z Nokta Festival. Organizowane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wydarzenia to również koncerty zespołu IRA, Ofelii oraz Kuby Badacha.

  • Kiedy utworzony został Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu?
    Zawodowy polski teatr funkcjonował w mieście już od 1945 roku. Budowę gmachu instytucji rozpoczęto w 1965 roku. Otwarcie obiektu, znanego obecnie jako Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, odbyło się 23 stycznia 1975 roku.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Teatr im. Jana Kochanowskiego
Inform me as soon as new events are on sale in this location
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Address

Teatralny 12
45-056 Opole
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/