Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy

Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy

Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy jest częścią powołanej ponad 300 lat temu Józefińskiej Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy – instytucji edukacyjnej mającej podkreślać rangę i aspiracje miasta. Gmach zaprojektowany przez Antonio Martinellego należy do najciekawszych budowli barokowych Śląska.

Aktualnie Akademia jest siedzibą Legnickiego Centrum Kultury, Fundacji Satyrykon i innych instytucji. Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy od lat służy natomiast jako przestrzeń do organizacji różnego rodzaju wydarzeń – koncertów, spektakli, pokazów i spotkań. Historyczny klimat tego miejsca stanowi interesujące tło dla występów gwiazd współczesnej muzyki. Sprawdź organizowane aktualnie przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy wydarzenia i nie przegap tych najciekawszych. Bilety na imprezy znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy – koncerty

Współtworzone przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy wydarzenia to m.in. występy kabaretowe. Przed publicznością zgromadzoną w tej szczególnej przestrzeni wystąpili m.in. Jerzy Kryszak i Kabaret Paranienormalni. Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy gości też Satyrykon, czyli święto rysunku satyrycznego. W ostatnim czasie wystawom rysunku towarzyszą występy kabaretowe, koncerty, Funny Food – Legnicki Festiwal Smaków oraz Piknik Rodzinny.

Sporym zainteresowaniem publiczności cieszą się współorganizowane przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy koncerty. Na scenie obiektu zagrali m.in. Krzysztof Zalewski, Smolik i Kev Fox – ważne nazwiska polskiej alternatywy. W ramach odbywających się na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy koncertów wystąpili także Bobby McFerrin, Sobel, Szpaku i Maciej Maleńczuk. Bilety na wydarzenia rozchodziły się bardzo szybko.

Organizowane przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy koncerty są także okazją do spotkania z muzyką ludową na żywo. W obiekcie odbywają się występy zespołów folklorystycznych. Festiwal Rytmu „DRUM BATTLE – LEGNICA” jest kolejnym istotnym wydarzeniem współtworzonym przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy. Bilety na imprezy odbywające się przy Akademii Rycerskiej można nabyć również na stronie ebilet.pl.

Do kupienia online dostępne są już wejściówki na zaplanowane przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy koncerty 2022. Śledź informacje o imprezach, które mają odbyć się w obiekcie. Dzięki temu pozostaniesz na bieżąco z interesującymi wydarzeniami współtworzonymi przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy. Koncerty 2022 będą świetną okazją do spotkania z gwiazdami.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy?
    Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy znajduje się przy ul. Chojnowskiej 2, przy gmachu Akademii Rycerskiej. 100-letnią kostkę granitową, która posłużyła do wyłożenia jego zabytkowej nawierzchni, odzyskano w 2005 roku z ul. Jaworzyńskiej. Jeśli planujesz wziąć udział w imprezie organizowanej przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy, bilety zamów przez internet.

  • Jakie wydarzenia odbyły się na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy?
    Do zorganizowanych na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy wydarzeń należą Przegląd Kapel Rockowych PKRock'22 + Cochise oraz koncerty zespołów Hunter, Pathfinder i Strachy na Lachy.

  • Kiedy został utworzony Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy?
    Akademię Rycerską w Legnicy utworzono w 1708 roku. Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy ulokowano przy czworobocznym budynku skrzydła południowego. Otwarcie wspomnianej przestrzeni po przebudowie odbyło się w 2013 roku.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy
Inform me as soon as new events are on sale in this location
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Address

Chojnowska 2
59-220 Legnica

Events in this location

Past events in this location

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/